Żółte światła przeciwmgielne

Problemy dotyczące modelu IS
ODPOWIEDZ
Oblak
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 5 lip 2016, o 18:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Żółte światła przeciwmgielne

Post autor: Oblak »

Witam
Byłem dzisiaj na badaniu technicznym i diagnosta przyczepił się do żółtych świateł przeciwmgielnych w moim aucie. Niby jakieś przepisy z 2009 roku zakazują używania żółtych świateł, nie kłóciłem się z gościem bo nie robił z tego powodu problemu ale wróciłem do domu i sprawdziłem te niby przepisy ale nic tam nie ma o światłach przeciwmgielnych, z tego co zrozumiałem to zakazuje się używania żółtych świateł drogowych, mijania i pozycyjnych. Jak to w końcu jest? ten diagnosta coś tam przeczytał ale nie za bardzo ze zrozumieniem czy jednak żółte światła przeciwmgielne są zakazane?
Awatar użytkownika
Tantarian
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 2 cze 2015, o 08:17
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Lubelskie
Kontakt:

Re: Żółte światła przeciwmgielne

Post autor: Tantarian »

Oblak pisze:Witam
Byłem dzisiaj na badaniu technicznym i diagnosta przyczepił się do żółtych świateł przeciwmgielnych w moim aucie. Niby jakieś przepisy z 2009 roku zakazują używania żółtych świateł, nie kłóciłem się z gościem bo nie robił z tego powodu problemu ale wróciłem do domu i sprawdziłem te niby przepisy ale nic tam nie ma o światłach przeciwmgielnych, z tego co zrozumiałem to zakazuje się używania żółtych świateł drogowych, mijania i pozycyjnych. Jak to w końcu jest? ten diagnosta coś tam przeczytał ale nie za bardzo ze zrozumieniem czy jednak żółte światła przeciwmgielne są zakazane?
Dokładnie. Barwa żółta selektywna jest dopuszczalna tylko w przednich światłach przeciwmgłowych. Jeśli żarówki i sama lampa jest homologowana, nie miał prawa się czepiać. Co innego jeśli lampy zostały pomalowane albo oklejone folią termoplastyczną. ;)
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: Żółte światła przeciwmgielne

Post autor: rsz1981/2 »

Też mi kiedys diagnosta zakwestionował żółte fogi ale przekonałem go że zapis mówi o barwie białej bądź żółtej selektywnej.
Zmieniłem SKP i problem sie nigdy więcej nie powtórzył.
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
Oblak
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 5 lip 2016, o 18:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Żółte światła przeciwmgielne

Post autor: Oblak »

OK tak mi się wydawało po przeczytaniu przepisów ale na przeglądzie mnie gość zaskoczył i nie chciałem już się z nim kłócić ale za rok już będę miał pewność że mam rację i sobie z nim porozmawiam wtedy chyba, że wcześniej zmienię SKP.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości