IS 200 Problem z nawiewami

Problemy dotyczące modelu IS
ODPOWIEDZ
mkv
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 8 paź 2018, o 11:34
Model Lexusa: IS 200 Sportcross
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

IS 200 Problem z nawiewami

Post autor: mkv »

Witam
Problem dotyczy nawiewów, mianowicie przy rozgrzanym silniku dmuchają tylko gorącym powietrzem . Podejrzewałem że siadła klimatyzacja, jednak wydaje mi się że nawet gdyby siadła to i tak po ustawieniu najniższej temp na środkowym pokrętle powinno lecieć z nawiewów powietrze o temperaturze zbliżonej do temp otoczenia a niestety leci tylko i wyłącznie gorące.
Może ktoś z was spotkał się z taką awarią, co może być przyczyną ?
Mam swoje przypuszczenia, ale zanim zabiorę do rozkręcania chętnie skorzystam z podpowiedzi forumowiczów którzy z podobnym problemem mieli odczynienia.
Rad33
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 16 sty 2018, o 02:45
Model Lexusa: IS 200 Sport
Skąd:: Wwa
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Re: IS 200 Problem z nawiewami

Post autor: Rad33 »

Otwórz schowek, weź latarkę i świeć od strony schowka jakby w stronę silnika, po przekręceniu pokrętła od regulacji temperatury powinien się poruszyć silniczek do regulacji klap. Jeżeli sie nie rusza to pewnie walnięty
mkv
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 8 paź 2018, o 11:34
Model Lexusa: IS 200 Sportcross
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: IS 200 Problem z nawiewami

Post autor: mkv »

W tym kierunku szły moje przypuszczenia/ sterowanie klapami nawiewów. Po zdemontowaniu schowka dostałem się do dwóch silniczków, pierwszy zaraz z brzegu z tego co widzę jest od sterowania kierunkiem nawiewów tz przednia szyba, nogi itd i on jest sprawny, natomiast drugi silniczek znajduje się głębiej za tym pierwszym i prawdopodobnie jest padnięty. Problem w tym że jest w takim miejscu przykręcony że obawiam się że trzeba będzie ściągać cała deskę rozdzielczą żeby go zdemontować.
Czy komuś z was udało się zdemontować ten silniczek bez zdejmowania deski rozdzielczej ??

Edit
Problem rozwiązany, winowajcą był silnik od regulacji temperatury.
Jest zamocowany na 3 śrubach z których jedna jest trudno dostępna,l odkręcić się udało ale zakręcić już nie ale trzyma się dobrze na 2 śrubkach i działa.
Styki były zaśniedziałe po przeczyszczeniu śmiga jak nowy.

pomocny był filmik
https://www.youtube.com/watch?v=JKDrQnBh474
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości