uciekający tył w prawo [IS 200]

Problemy dotyczące modelu IS
ODPOWIEDZ
Ehlarion
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2015, o 20:28
Model Lexusa: is200
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

uciekający tył w prawo [IS 200]

Post autor: Ehlarion »

Witam. Spróbuję wytłumaczyć mój problem. A mianowicie na nierównościach nazwę je hopkami, chodzi mi o taki rodzaj nie równości w nawierzchni kiedy przy większej prędkości ma się wrażenie że pojazd się unosi, i podczas opadania tył mi ucieka na prawo, to nie jest że nim buja tylko tak jakby przerzuca na prawą stronę sam tył, ma się wrażenie jakby samochód miało skręcić w pół. Występuje to właśnie tylko na nie równościach gdzie samochodzik leci w górę, na dołkach takiego problemu nie uświadczyłem. Byłem w 3 różnych stacjach diagnostycznych i nikt mi nic nie wykrył. Jako że mam kanał w garażu też wszedłem zobaczyć pod samochód ale też nic nie znalazłem niczego co by zwróciło moją uwagę może dlatego że moja wiedza o mechanice jest znikoma. Byłem u kilku mechaników to każdy mi powiedział "niech Pan zostawi my wszystko zrobimy" no i po prostu nie chcę by zostało wszystko wymienione bezsensu. Może ktoś ma jakiś pomysł co to może być i jak to zdiagnozować by mieć pewność co wymienić.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: uciekający tył w prawo [IS 200]

Post autor: gmiter »

Sprawdź geometrie. Założę się że kąty wyprzedzenia sworznia nieprawidłowe w przedniej osi. Winne też mogą być rozwalone tuleje pływające tylne.
Ehlarion
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2015, o 20:28
Model Lexusa: is200
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: uciekający tył w prawo [IS 200]

Post autor: Ehlarion »

Geometria jest niby prawidłowa, sprawdzałem u mechanika, a jak się upewnić że to może być tuleja pływająca? Jest jakiś sposób na to?
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: uciekający tył w prawo [IS 200]

Post autor: muzz »

A może zużyte amortyzatory z tyłu?
Ehlarion
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2015, o 20:28
Model Lexusa: is200
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: uciekający tył w prawo [IS 200]

Post autor: Ehlarion »

Tak jak pisałem w pierwszym poście byłem w 3 różnych stacjach diagnostycznych sprawdzić zawieszenie i niby amortyzatory są sprawne, wiem że sprawność pokazują te urządzenia jak chcą ale za każdym razem były na tyle sprawne że nie budziły podejrzeń, a po za tym czy gdyby to były amortyzatory to nie powinienem odczuwać tego na każdej nierówności nawierzchni bądź też na zakrętach? bo mi ten tył ucieka w prawo tylko i wyłącznie na "hopkach", jak samochód "leci" do góry wszystko jest w porządku ale jak opada to wtedy ten tył idzie w prawo. A na zakrętach nie czuć że samochód się nadmiernie przechyla, a jeżdżę niestety naprawdę szybko. Oczywiście też sam sprawdzałem jak wyglądają, są suche nie widać żadnych wycieków.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: uciekający tył w prawo [IS 200]

Post autor: gmiter »

Tuleje pływające najlepiej sprawdzić na podniesionym aucie aby zawieszenie było odciążone i jakąś łapą podważać i sprawdzać luz.
Ogólnie zawieszenie w Lexie bez podnosnika ciężko sprawdzic i trzeba każdą tuleję z osobna naciągać, podważać i oglądać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości