[is220d] Oznakowanie szyby

Problemy dotyczące modelu IS
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: Ralfx »

Przy takim spalaniu to tego diesla to ja bym sie pozbył :/ To już benzyna Ci będzie podobnie palić. Przy czym bedzie wiecej mocy i mniej problemów, no i tańsze części.
Jest to silnik od Avensisa który jest nieekonomiczny i niestety awaryjny. Generalnie przykra sprawa że Toyota taki silnik wypuściła ponieważ 2.0 D4D było w mojej opinii świetnym silnikiem.
Nie wiem jakie są możliwości Twoje ale nie myślałaś może o 250 albo 350 ? :) Wersje benzynowe są bardzo ciekawą propozycją
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: tomekb »

Aga mimo wszystko zadzwon do goascia ktoego ci podalem powiedz jaki masz problem jest szansa ze on pomoze ci w lexusie w katowicach go rozwiazac
Nie wydaje mi sie żeby az tyle palil ten diesel weszlem na autocentrum malo osob jest to naprawde spalanie przy ostrej jeździe ewentualnie is250 proponuje albo jkas hybryde
http://www.autocentrum.pl/?FF=307&makei ... ybopinii=1

Jeśli masz ochote se pobawic spalanie napewno spadnie po zmianie oprogramowania w jakiejs firmie chipujacej auta gdzies czytalem ze avensis z tym silnikiem po dobrym oprogramowaniu potrafi do 2 litrow mniej spalic oczywiscie moc wzrosnie

http://www.44tuning.pl/tuning-w-44/chip ... -lodz.html

Mój brat w signumie zony tak mial jak podniosl moc o 23 PS spalanie spadlo o litr na kompie

Jesli auto na gwarancji mozna pomyslec o power boxie
Ostatnio zmieniony 7 lis 2010, o 21:36 przez tomekb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: janasek »

To nie było moje auto, to jest doświadczenie wyniesione z pracy w ASO. Widuje tego gościa co jakiś czas i widzę ze nadal tym Accordem jeździ. Zresztą oprócz tego że go to wurzało (prawnik - tez pisał do importera) to mu to w niczym nie przeszkadzało.

Miałem tylko jeden taki przypadek (motor montowany w dwóch generacjaich Accorda 2003-2008 140 KM i 2008-obecnie 150KM). Bardzo dobry silnik, oszczędny (poza tym przypadkiem) i nic nie pada (miałem na serwisie auta z przebiegami 230-250 tyś km) i jeżdziły koncertowo. Zero awari turbin, dwumasówek czy wtrysków. Bardzo udana konstrukcja.

Modyfikacje oprogramowania rób po zakończeniu gwarancji -jak to w ASO wyczają bedą robić problemy włacznie z utratą gwarancji (porąbani ludzie)- może faktycznie spalanie spadnie o 1-2l, ale to auto powinno średnio palić praktycznie (nie wg. danych producenta) ok 8l/100km, wiec i tak za dużo (coś w tym musi byc co piszesz).

Pozdro
Ostatnio zmieniony 8 lis 2010, o 17:25 przez janasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: klexus »

Aga Turbo kamera i po sprawie, skoro Lexus tak podchodzi do klienta to wybacz, ale ja bym naciskał i powiedział w prost nie to nie nie dam rady JA da rade TVN Turbo Kamera.
Ten gość to tępa strzała, skora chcesz i nalegasz na wymianę to bez pytania powinien to zrobić, druga sprawa powinień zostawić samochód i go przetestować, odnośnie spalania.
Powinien robic wszystko aby w oczach klienta pojawiła sie iskierka nadziei ze jego samochód pozbędzie sie usterki.
Ludzie walczmy o swoje ten samochód nie był prezentem od prezesa Lexus do testowania, tylko kosztował trochę kasy i mamy byc z niego zadowoleni , a nie wkur... sie widząc go jak stoi i czeka na nas pod domem.
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: Ralfx »

Droga Ago to co pisze klexus to słuszna uwaga. Sprawdziłem na stronie lexus-polska. Widnieje tam że Twoje auto powinno palić 5,6 l w cylku mieszanym. Jak jednak widzimy pali 2x tyle a Twój doradca serwisowy twierdzi że to normalne dla tego samochodu. Sugeruję olać typa i poprosić o rozmowe z właścicielem tego ASO.

Masz prawo domagać się usunięcia usterki. Bo z praktycznego punktu widzenia jest to usterka. Jeśli w Lexusie będą Ci próbowali udowodnić że to jest faktycznie normalne to moim zdaniem masz prawdo domagać się zwrotu auta/wymiany, ponieważ zostałaś oszukana (mam nadzieję że nabyłaś je od dealera, bo mówisz że masz gwarancję). Jeśli to nie pomoże Turbo Kamera jak nic. Nie wiem ile masz samozaparcia w sobie i jak bardzo sie lubisz ludziom naprzykrzać bo jest też opcja tak jak pisałem wcześniej pozbyć się auta :P
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
LinkPL

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: LinkPL »

Uważam, że trochę przesadzacie z tym spalaniem ... Samochód pewnie jest zupełnie sprawny i nic mu nie dolega oprócz przewrażliwionego użytkownika szukającego sensacji ;)

Jeśli trzymasz pod maską prawie 180 koni i wszystkie te konie są na maksa rozleniwione przy jeździe po mieście to normalne że z nudów zajadają ile to tylko możliwe.
Osobiście jak słyszę o nowym dieslu i małym spalaniu to bajka którą można sobie wsadzić w buty, będzie się wyższym ;)

Ten samochód po prostu musi palić. Jeśli komputer serwisowy nie wyrzuca żadnych błędów to wszystko powinno być ok. Mogą być co najwyżej błędy pomiarowe komputera pokładowego, który potrafi przekłamywać o dość duże wartości. Ktoś pisał na początku abyś zalała pod korek, zresetowała licznik i znowu pod korek. Empiryzm nie kłamie...

Filtr paliwa może być powodem że samochód jeździ jak emeryt, ale na pewno nie jest powodem wyższego spalania ...

I może się powtórzę ale ten samochód musi palić !!! A jak chcesz mieć samochód który mało pali i ma chociaż ze 200 koni pod maską to poszukaj w opowiadaniach Braci Grim ...

Klasa premium nigdy nie była oszczędna, bo ona nie ma służyć jako miejski samochód na zakupy... i lepiej żeby nigdy nie była ... To samochody dla ludzi którzy w nich żyją a nie na niedzielną giełdę pod kościół...


A i jeszcze TEN SAMOCHÓD MUSI PALIĆ!!! ... żeby komuś nie umknęło.
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: Ralfx »

Kolego LinkPL jesli użytkowniczka samochodu by chciała spalanie na poziomie 13l w mieści kupila by sobie benzynkę 2,5 (tak, tyle własnie ludziom pali silnik benzynowy który jest mocniejszy). Sprzedawca czyli Lexus-Polska podał na stronie że spalanie jest na poziomie 5,6 l wiec nie powinno w znacznym stopniu odbiegać. Nic dziwnego że użytkowniczka jest niezadowolona.

Czy ty byłbyś zadowolony kupując samochód benzynowy gdzie podane jest przez sprzedawcę przykładowo 13l a Tobie by paliło 26 ? Sytuacja jest ta sama.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
oslek
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 30 paź 2010, o 16:35
Model Lexusa: ?
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: oslek »

Witam, niestety nie przedstawiłem sie, ale bedac były użytkownikiem IS 220d, chciałbym dodac cos od siebie.
1. spalanie.....cóż wiele zalezy od stylu jazdy (wiadome) ale też od wersji wyposażenia tzn. wersja classic ma inne przełożenia skrzyni niż wersje zwykłe, i spala mniej. Rekord podczas delikatnej jazdy w trasie ok 80km wynik pokazany przez komputer to 4,2l/100 w wersji classic, w wersji comfort wynik ten był nie do osiągnięcia i ogólnie trudno było zejść poniżej 6l/100. Z ciekawostek w classicu na 6biegu przy 140km/h jest ok 2000obr/min, jednak ma on dosyc sporą turbodziur (ogromną :D)
2. "5. sprzegło ktore lapalo na 6 zabku zostalo podciagniete " chyba chodzi o ręczny? Faktycznie łapał on dosyć wysoko i to chyba we wszytkich modelach tak samo.
3. nagrzewanie..... rzeczywiście nagrzewa sie wolno, nie wiem jak w zimie, nigdy nie był uzytkowany, ale czesto chodził na ssaniu, raz nawet przy temp +19stopni !!!! i nie przestanie póki silnik nie nagrzeje się całkowicie,
Ogolnie lubiłem ten samochod, szczegolnie gdy turbina sie załączła i czuc było przypływ mocy, choc niewatpliwie miał tez wady i dlatego jestem juz byłym użutkownikiem
Pozdrawiam
Konrad
Agusikm
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 2 lis 2010, o 21:26
Model Lexusa: IS220d
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: Agusikm »

LinkPL powiem tak nie jestem w żaden sposób przewrażliwiona i nie życzę sobie żebyś udzielał się w sprawie której nie znasz. Skoro tak bardzo oburzyła Cię moją sprawa to nie czytaj tego wątku na forum. Po prostu won z tego wątku i odczep się... żeby nie powiedzieć inaczej... bo takich mądralińskich jak ty to ja w serwisie spotkałam i wcale nie zdziwiłabym się gdybyś miał z nimi coś wspólnego .... a może to ty jesteś tym wspaniałym znawcą... mniejsza z tym potraktuje Cie jak powietrze i twoją wypowiedz również bo jeżdżę samochodami klasy nie tylko średniej i dobrze wiem jak coś z samochodem jest nie tak. Zresztą olewam Ciebie i cały twój wpis. A i matematyka jest jedna między 200 KM a 177 jest różnica 23 jakże znaczących KM...

A teraz treść do tych co naprawdę chcą pomóc i wielkie dzięki za zainteresowanie moja sprawą i chciałabym pokreślić że nie szukam sensacji lecz zależy mi na wymianie doświadczeń odnośnie marki lexus :)
Ralf IS 250 o mało nie kupiłam ;) niestety nie mam opcji sprzedaży samochodu :( ale ja jestem wytrwała i doprowadzę go do odpowiedniego stanu który był mi obiecywany:)
Tomi do katowic będę dzwonić w przyszłym tygodniu bo jeszcze mam zamiar odwiedzić kolegów z Lex krk.
Klexus, tomekb, janasek, ralfx zgadzam się z waszymi opiniami w 100 % tylko jakiś alien się odezwał...
facet w serwisie nawet nie wykazał chęci aby zostawić ten samochód na testy... zostałam potraktowana będąc z moim facetem jak para gówniarzy która szuka dziury w całym... a już drugi samochód kupiony u nich... ale za to uwielbiam salon audi... auto specjal 100% profesjonalizm.
a o chip tunning myślałam tylko tak jak zauważył janasek poczekam aż gwarancja się skończy.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: tomekb »

Wyczytałem ze te silniki mozna jedynie przerabiac na power boxach nie da sie przeprogramowac orginalengo ECU wiec zawsze mozesz powerboxa przed pojechaniem do serwisu wypiac.

Link mój brat mial po chipie 220konne bmw 530D i w automacie zawsze wykorzystywal na maxa motor i w miescie max spalanie bylo 10 ale to naprawde przy ostrej jeździe wiec nie mow ze jak diesel ma 200 koni to musi palic na pewno u Agnieszki cos jest nie tak albo konstrukcyjnie albo w tym egzeplarzu mysle ze po przeprogramowniu map wtrysku na pewno sie polepszy
Aga a w jakim stanie jest Sprzeglo moze te byc problem
Aga na pewno dasz rade i doprowadzisz spalanie w miescie do max 10litrow zsprawdz jeszce spalanie w inny sposob bez komputera tzn nalej do pelna zrob 100km badz 200 i dolej do pelna przy tym samym dystrybutorze policz spalanie na kalkuratorku moze wyjdzie cos innego moze byc ze komputer zle wskazuje
Ostatnio zmieniony 8 lis 2010, o 20:28 przez tomekb, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości