[is220d] Oznakowanie szyby

Problemy dotyczące modelu IS
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: janasek »

Aga ze spokojem, nie wszyscy mają takie zdanie jak My. I to też wypadałoby uszanować :). W ogóle jakiś dziwny ten "użytkownik" żandej ilości wpisów, miejsca zam, modelu. Może to jakiś wirus? :biggrin2:

A teraz trochę poważniej. Niestety mamy tego pecha że punktówe ASO w PL jest niecałe 10, więc dobrych, "prawdziwych", autoryzowanych specjalistów jest bardzo mało... a nieautoryzowanych jeszcze mniej. Ale spróbuj podjechac do tych gości co Tomek pisał.

To co napisał oslek to tylko i wyłacznie prawda. Classic ma inne przełożenia skrzyni stąd takie dobre wyniki. Jednakże Twoje auto musi palic mniej. Napisz do TMP z prośba o wskazanie serwisu, który się zajmie na poważnie tą sprawą (z wyłaczeniem tego feralnego). Powinno pomóc, bo z polecenia TMP zupełnie inaczej zajmują się klientem.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
LinkPL

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: LinkPL »

Nie wiem po ile samochodów mieliście i jakie nie wnikam... Ze swojego doświadczenia wiem, że moc nie bierze się z kosmosu. Miałem przeróżne samochody w tym wymienioną Hondę 2,2 cdti i wiem, że po mieście też lubi spalić a gadanie farmazonów, że komuś tam gdzieś ktoś słyszał itd ... to jak już mówiłem w buty można sobie włożyć...

A jeśli Wam się wydaje, że 12 litrów dla samochodu mającego 177 koni w klasie premium, jeżdżącego zawsze na zimnym silniku to śmiem po prostu twierdzić, że nie dla psa kiełbasa ... I dla mnie dyskusja tutaj jest zbędna ;)

Najlepiej jak by jeździł na wodę ... lol
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: janasek »

Jasne, że na wodę najlepiej. Ale cuda niestety się nie zdarzają :)

Accord 2,2 CDTI, bardzo dobra konstrukcja: Trasa 120 km - ok 6 litrów, miasto 9 litrów, mieszana jazda zależnie od stylu jazdy - 7-9 litrów/100/km. Wiesz, producent podaje chyba coś koło 6 litrów średnio-nierealne. Ale nadal to nie jest średnio 11-12l/100km jak w przypadku Agi. I to są dane też z doświadczenia.

Ale rozumiem Cię o co Ci chodzi. :). Mi też Golf nie pali katalogowych 5,4 tylko 7-8 l/100km (mają na to wpływ różne czynniki: klima do 1 litra, szersze laczki też 1l/100km, czy ciężka noga - trudno zmierzyć:)). I stąd taki wynik: 8l/100km

Pozdro
Ostatnio zmieniony 9 lis 2010, o 17:16 przez janasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: Ralfx »

LinkPL pisze: A jeśli Wam się wydaje, że 12 litrów dla samochodu mającego 177 koni w klasie premium, jeżdżącego zawsze na zimnym silniku to śmiem po prostu twierdzić, że nie dla psa kiełbasa ... I dla mnie dyskusja tutaj jest zbędna ;)

Najlepiej jak by jeździł na wodę ... lol
To cię zaskoczę pewnie ale moja 15 letnia 3-litrowa jednostka benzynowa (230KM) robi nie wiele wieksze spalanie. Diesle generalnie słyną z niskiego spalania.. Nie uważasz że po 15 latach powinien nastapić jakiś postęp? Moim zdaniem spalanie 7-8 litrów w takim aucie w dieslu to powinno być max.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
LinkPL

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: LinkPL »

Ralfx pisze:
LinkPL pisze: A jeśli Wam się wydaje, że 12 litrów dla samochodu mającego 177 koni w klasie premium, jeżdżącego zawsze na zimnym silniku to śmiem po prostu twierdzić, że nie dla psa kiełbasa ... I dla mnie dyskusja tutaj jest zbędna ;)

Najlepiej jak by jeździł na wodę ... lol
To cię zaskoczę pewnie ale moja 15 letnia 3-litrowa jednostka benzynowa (230KM) robi nie wiele wieksze spalanie. Diesle generalnie słyną z niskiego spalania.. Nie uważasz że po 15 latach powinien nastapić jakiś postęp? Moim zdaniem spalanie 7-8 litrów w takim aucie w dieslu to powinno być max.
Doskonale znam to rozczarowanie, ale nie oszukujmy się jest to wina ekologów i tendencji panujących na rynku samochodowym. Każdy chce wycisnąć więcej i więcej ... Gdybyś znał budowę tego silnika i zasadę jego działania to byś wiedział że:

1. D-CAT ma dodatkowy wtrysk w komorze wydechowej, gdzie paliwo jest bezpośrednio wtryskiwane do rury wydechowej. Zadaniem tego wtrysku jest czyszczenie układu wydechowego jak i filtra cząstek stałych w którym dzięki dostarczonemu paliwu wypala się wszystko w wysokiej temperaturze.
2. Jednostki te słyną z tego, że możesz białą chustkę przytknąć do wydechu i nie zobaczysz na niej żadnego zabrudzenia, możesz spokojnie nadal w nią kichać.
3. Garczków jest 4 a wtrysków 5, pojemność jest duża bo 2.2 litra to już 0,55 litra na garczek, czyli trochę więcej jak półlitrówka po Wódce ;)
4. Olej napędowy nie jest aż tak wysoko-energetycznym paliwem jak benzyna.
5. Diesle może i paliły mniej i słynęły z ekonomicznego użytkowania, ale były to jednostki dające 90-120 koni, a nie 177.

Jak koleżanka chce ekonomicznego diesla to niech kupi Avensisa z 2 litrowym silnikiem D4-D, jednostka 116-126 koni i wtedy w trasie przy 160-180 będzie palił 6,7 litra ;) Wiem bo miałem ... A przy 100-110 niecałe 5.

Jeśli weźmiesz np nowe germańskie jednostki to też 140 konny passat czy nawet wcześniej wspomniany japoński accord spija jakieś 8-9 litrów ale to jest 140 koni a nie 177 ...
Nowe Accordy mają po 150 koni i silnik niby ten sam, ale spalanie w nich jest już dużo wyższe niż w tych 140 konnych o jakieś 2 litry ;)

Miałem kolegę który miał Ibize standardowo 130 konną. Chip tunning i masa stufuu w środku dawały jej jakieś 180 koni. A spalanie wzrastało dwa i pół raza ;)

Nie po to kupuje się Lexusa, żeby palił 5 litrów, on ma jeździć i palić tyle ile mu się wleje ;)
Agusikm
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 2 lis 2010, o 21:26
Model Lexusa: IS220d
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: Agusikm »

LinkPL jeśli stać mnie na taki samochód to stać mnie również aby go tankować ale ty jesteś chyba jakiś nie kumaty i nie dociera do Ciebie że ja na prawdę mam z nim problem zresztą o tym nie będę z tobą rozmawiać. Nie lubię kłamstwa, cwaniactwa i przemądrzania się. czuje się oszukana i zniesmaczona a to wszystko za sprawą lexus krk. A hasła nie dla psa kiełbasa są nie do przyjęcia i poniżej pasa. Jest tyle wątków na forum a ty akurat wybrałeś sobie ten... normalnie nie mam ochoty już nic tutaj pisać jak wiem, że to czytasz i zaraz po raz kolejny będziesz mnie prowokował a ja na to sobie nie pozwolę.
reasumując : dzięki wam wszystkim za cenne rady i wskazówki które do tej pory od was otrzymałam. historię dalszej walki z serwisem opisze wam już bezpośrednio na innym wątku... ;)
pozdrawiam
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: tomekb »

masz racje Aga a pozatym jesli prawda jest taka ze passek cie robi to cos musi byc z tym autem najlepiejbybylo jakbys sprobowała pojezdzic innym is220 dla porownania
kamilb
Lex user
Posty: 170
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:10
Model Lexusa: GS-F
Skąd:: Łomianki
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: kamilb »

Jak czytam ten wątek to tylko utwierdzam się w przekonaniu, że w życiu nie kupie diesla :)
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 793
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: LinkPL »

kamilb pisze:Jak czytam ten wątek to tylko utwierdzam się w przekonaniu, że w życiu nie kupie diesla :)
hmm ... Ja mam diesla - prawdziwego diesla;) 3 litry 1K-ZT. 4 cylindrowy silnik, nawet mój is200 nie odpala na pół obrotu... Cały układ opiera się na pompie wtryskowej i niewielkiej turbosprężarce, która zapewnia jedynie lepsze wietrzenie silnika... Moc może niewielka bo 125 koni ale za to 295 Nm pozwala rozpędzić 2,5 tony w czasie 16 sekund ;) Jest super ekonomiczny ... bo ile mu wlejesz tyle spali i nie ważne czy to jakieś estry, czy może rzepakowy prosto z butelki pod marketem ... zeżre wszystko wołając jeszcze ;)

Jego ogromnym plusem jest brak kontrolki check engine na desce rozdzielczej ;)
How far We can go ...
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: janasek »

To co to jest? W124?'86r? :biggrin2:

Pozdro
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości