[is220d] Oznakowanie szyby

Problemy dotyczące modelu IS
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: tomekb »

Aga na benzynie mam auomat 8-12 w trasie w zaleznosci od stylu jazdy w miescie 11-14,5 na gazie dodac trzeba ok 1,5 litra
A jaki masz przebieg w isie moze jeszcze nowy i musi sie rozjezdzic jak go mas znie dlugo
mozesz marudzic ile chcesz po to jest forum by wymieniac sie doswiadczeniami a jakie auto mials przedtem moze tu znajdziemy odpowiedx w twoim spalaniu bo dieslem sie inaczej jezdzi jak benzyna szegolnie jesli mialas jakis silnik wysokobrotowy
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: Ralfx »

Nie no to już takie liczby to porażka. Moje benzynowe 3.0 zmieściła sie w 13,5 w mieszanym. Coś jest serio nie tak z tym spalaniem. Nie wierzę że diesel tyle "powinien" spalić. Ewentualnie porównać raporty spalania na stronach zagranicznych. Może tam będą wyniki oparte o większą ilość raportów.
Ja bym sie nie poddawał i szukał przyczyny. Robiłaś analizę spalin? Kosztuje 20zł w stacji diagnostycznej (wnioskując z Twojej relacji z wizyty u mechanika zrobią CI tą diagnostyke za darmo i jeszcze dostaniesz kwiaty :D ). Ja zrobiłem jak mi Honda 1.4 spaliła 15 litrów :D Jeśli współczynnik 'lamda' będzie poniżej normy ( < 1 ) to świadczyłoby o tym że coś jest nie tak i podaje Ci zbyt bogatą mieszankę - co właśnie powodowałoby większe spalanie i mniejszą moc. W takim wypadku silnik nie ma powietrza żeby przepalić paliwo i pluje nim przez wydech.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
slovly
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:32
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Kraków, Tarnów
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: slovly »

Ja mam IS200 z 2003r, to jest silnik benzynowy. Na benzynie jeździłem niecałe 2 mce i na trasie Radom -> Kraków przy w miare spokojnej jeździe spalił około 9,5L, po krakowie codzienny dojazd do pracy 7km 30min i powrót ok 20 min palił około 13L. Jeździłem tak przeciętnie, generalnie spokojnie ale jak trzeba było to go pogoniłem.

Mam dzienik kosztow ale odkad założyłem LPG to troche nie ufam tym statystykom ;p
http://www.autocentrum.pl/dziennik-kosz ... i-paliwowe

Twój IS 220d nie dość że jest dieslem to jeszcze nadwozie jest nowszej generacji, więc generalnie takie porównanie nie wiele da ;)
The sky is the limit
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: tomekb »

a kiedy robilas przeglad filtry wymieniałaś
Agusikm
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 2 lis 2010, o 21:26
Model Lexusa: IS220d
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: Agusikm »

Witajcie ponownie ;)
Wcześniej jeździłam Toyotą Celica 1,8 VVTLI- 190 KM. Silnik lubił wysokie obroty ale tez palił sobie odpowiednio ;) ale jak przesiadłam się na diesla to zwracam szczególną uwagę na obroty bo wiem ze diselski nie lubią wysokich obrotów. Staram się zmieniać biegi jeżdżąc spokojnie tak przy ok 2000 obr.
Przeglądu filtrów jeszcze nie robiłam bo samochód mam od 2 tygodni. Ale jutro na serwisie musze im zlecić takie prace. Wiem ze filtr powietrza-klimy ładnie wyczyścili bo to można sobie samemu sprawdzić a reszta jest tak zabudowana, że do czasu jak mam gwarancje to nie przy nim majsterkować.
Jeśli chodzi o analizę spalin to zapytam o nią jutro w serwisie. Muszą mi zrobić. Ale teraz to przynajmniej wiem coś o współczynniku ;) Ale Ralfx z kwiatami to już bym nie szalała ;)
Dzięki wielkie za wszystkie cenne wskazówki i zainteresowanie ;) Jutro chwila prawdy ;)
Pozdrowionka :)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: tomekb »

mysle ze po sprawnym serwisie spadnie spalanie conajmniej o 2 litry
Poprzednie autko ciekawe no i zmiana stylu jazdy wskazana diametralnie bo tam motor powyzej 5000 zaczynal sie krecic a tu powyzej 4000 nie ma sensu krecic
Agusikm
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 2 lis 2010, o 21:26
Model Lexusa: IS220d
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: Agusikm »

Witam wszystkich ponownie z nową dawką nesw :)

po sobotniej wizycie w serwisie dowiedzialam się kilku interesujacych rzeczy :
1. filtr paliwa NIE ma wpływu na spalanie.... - taka informacje dostalam od doradcy ds. serwisu....
2. filtr paliwa w lexusach modelu IS220d wymienia się co ... 75 000 km ... ja uparlam sie i jak powiedzialam ze przy 33000 chce go wymienic Pan był oburzony...
3. spalanie które mam jest jak najbardziej prawidlowe dla tego samochodu w cyklu miejskim. Po czym patrzy na spalanie średnie i pokazuje mi ze nie pali mi tyle ile mu mówiłam a ja podkreślałam 10x ze wróciłam z trasy 200 km i pieprzone spalanie już mu spadło ... do uwaga 11,1... ale koles nadal swoje mi udowadnial...
4. analize spalin robi się tylko dla benzynowych samochodów
5. sprzegło ktore lapalo na 6 zabku zostalo podciagniete ... jednak nadal spokojnie na recznym biegu mozna jezdzic i samochod zjezdza w dol...
6. samochod przy jezdzie przez miasto - trasa ok 10 km , czas ok 20-30 minut bez korków samochod nie jest w stanie się nagrzać aby prawidlowo pracował motor
7. .... itp
Reszty wam oszczedzę jednak powiem szczerze pojawił sie kolejny problem. wizyta w serwisie po raz kolejny jest nieunikniona.
szczerze powiedziawszy mam już dosc tego samochodu. Serwis lexus Kraków jak dla mnie to jedna wielka ściema. kolejny w radomiu jest spokrewniony z krk. Tata ma Radom Córka Krk ... robie otatnie podejscie do innego doradcy ds. serwisu i jesli on mi powie dokladnie to samo to sprawa nadaje sie do tv...
ciekawa jestem co wy o tym wszystkim myslicie bo ja jestem strasznie zniesmaczona ta cala sytuacja...
pozdrawiam
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: janasek »

Z tym ząbkiem chodzi Ci o ręczny? Z tego co wiem analizę można wykonać, ale w większości przypadków serwisy jej nie robią. Nie wiem czy tą sama maszyną się to robi, na pewno są inne parametry pomiaru bo tutaj też mierzysz jakiś parametr zadymienia itd. Tak jak pisałem wcześniej niech serwis weźmie auta na kilka dni na testy, albo napisz do Toyota Motor Poland w Warszawie. Też miałem kiedyś taki przypadek z Hondą Accord. Nowy diesel z przebiegiem 12 tyś km 2,2 litra palił średnio 12 litrów, przy czym na serwisie wychodziło wszystko w porządku. W sumie nie wiem czym to się skończyło, ale wymieniono nawet komputer i to też nie pomogło.

Z którego roku jest auto, że jest na gwarancji? i ma 33k tyś km przebiegu?
Luxusem jadę... :)
Agusikm
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 2 lis 2010, o 21:26
Model Lexusa: IS220d
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: Agusikm »

w serwisie patrza na mnie jak na wariatke ktora z malucha chce zrobic rajdówke i przy tym aby ta rajdówka palila 10 litrow... tak sie to pewnie skonczy ze napisze do toyota motor poland bo tego tak nie moge zostawic.
a szyby w lexusie nie sa datowane...
samochod jest z końca 2008, i ma gwarancje do konca 2011 i 33000km
Agusikm
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 2 lis 2010, o 21:26
Model Lexusa: IS220d
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: Agusikm »

Janasek i jak sie sprawa skonczyla z Honda ? sprzedales sa ? przymierzalam sie tez do hondy accord ;/ bo podobno są bardzo ekonomiczne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości