[IS200] Poszła przednia szyba :(

Problemy dotyczące modelu IS
Awatar użytkownika
Cajek
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 24 gru 2011, o 21:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rowy
Lokalizacja: Rowy
Kontakt:

[IS200] Poszła przednia szyba :(

Post autor: Cajek »

Witam

Pękła mi przednia szyba od kamyka, koło lusterka od góry ok 10cm pęknięcie. Czy muszę wymienić szybę ?
Jaką kupić ? Używaną, nową oryginalną jeśli występuje, zamiennik ale jaki ?
Czy z przełożeniem lusterka nie będzie problemu ?
Na dodatek kończy mi się okres badania technicznego - podbiją mi przegląd z taką szybą ?

Co za pech :(

Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS200] Poszła przednia szyba :(

Post autor: klexus »

szyba do wymiany, z lusterkiem nie ma problemu, przeglądu nie przejdzie a jak milicja Cie drapnie wezmą dowód
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS200] Poszła przednia szyba :(

Post autor: michalm320 »

klexus pisze:szyba do wymiany, z lusterkiem nie ma problemu, przeglądu nie przejdzie a jak milicja Cie drapnie wezmą dowód
Nic dodać, nic ująć... no może poza tym że chyba bym szukał oryginalnej szyby w dobrym stanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS200] Poszła przednia szyba :(

Post autor: Travis »

a jak jest z taką szybą która ma podgrzewanie wycieraczek? w jaki sposób to jest podłączone i czy taki gostek przy wymianie poradzi sobie z tym? Mam podobny problem. Od kamyka mam małe pęknięcie koło lusterka. Na szczęście nie jest jeszcze duże, ma może z 1cm.
Awatar użytkownika
ccamillo
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2011, o 10:02
Model Lexusa: brak
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS200] Poszła przednia szyba :(

Post autor: ccamillo »

Travis pisze:a jak jest z taką szybą która ma podgrzewanie wycieraczek? w jaki sposób to jest podłączone i czy taki gostek przy wymianie poradzi sobie z tym? Mam podobny problem. Od kamyka mam małe pęknięcie koło lusterka. Na szczęście nie jest jeszcze duże, ma może z 1cm.
Takie pękniecie to jest raczej do naprawy. Ja mam 4mm, byłem żeby coś z tym zrobić i się okazało, że za male, ale gośc nie potrafił mi określic jakie powinno być. Na szczęście nie pęka dalej.
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Poszła przednia szyba :(

Post autor: michal_5000 »

@Travis - myślisz że jedno Twoje auto ma podgrzewaną szybę pod wycieraczkami?? :lol: Ok, poważnie - myślę że każdy "szybiarz" ogarnie temat bez problemu.
Co do pęknięcia od kamyka - ponieważ w kilku autach temat przerabiałem - radziłbym Ci zając się tym w miarę pilnie. Większość takich uszkodzeń jest naprawialna (koszt to ok. 100 PLN) - a jak poczekasz to może pójśc tak jak u Cajek'a, gdzie pewnie nie da się już uratować bez kupna szyby.
No i na przyszłość - warto od razu po uderzeniu zakleic to miejsce taśmą, żeby syf się nie przedostawał do środka - to również ma wpływ na szanse skutecznej naprawy (oraz estetykę).
Awatar użytkownika
Cajek
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 24 gru 2011, o 21:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rowy
Lokalizacja: Rowy
Kontakt:

Re: [IS200] Poszła przednia szyba :(

Post autor: Cajek »

Dzięki koledzy - nie wiedziałem, że szyby się naprawia, może jeszcze da się coś z tym zrobić. A kamieniem dostałem w nocy, nawet nie wiedziałem, że to szyba - pęknięcie zobaczyłem kilka dni później.
Nie ma jakiegoś handlowca na portalu co by mi tą szybę załatwił ??
Awatar użytkownika
elektrownik
Lex user
Posty: 91
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 21:43
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS200] Poszła przednia szyba :(

Post autor: elektrownik »

Niedawno przerabiałem ten temat. kupiłem auto z pękniętą szybą, odprysk po kamieniu był wielkości monety 2 zł. Naprawili to bez problemu ale ślad jest widoczny od wewnątrz auta. Dodam jeszcze, że auto kilka dni temu przeszło przegląd bez problemu z taką naprawą.
Obrazek
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [IS200] Poszła przednia szyba :(

Post autor: LinkPL »

Ja już wymieniłem u siebie na jakiś zamiennik ... pękła mi również od kamyka. Na początku było mało a później rozeszła się pajęczyna.

Z tego co pamiętam, nie oryginalna ale z podgrzewaniem w jakimś tam kolorze 950 z wymianą. Założyłem najzwyklejszą szybę (450 z wymianą) i działa już prawie 2 lata ... Nie ma podgrzewania, ale niestety w tamtym czasie priorytetem była dla mnie cena i trudno dostępna sztuka za 950 PLN ...

Z klejeniem różnie bywa, jeśli dobrze zrobią to wytrzyma, ale jeśli np. jeździsz po nierównej drodze to może polecieć pająk dalej ...

Nie bawiłbym się tutaj w używki, ponieważ możesz trafić porysowaną sztukę, jest duży problem z transportem czegoś takiego, bo do samochodu jej nie włożysz, ciężko ją zapakować do transportu itd ... Zadzwoń do szybiarzy i wszystko Ci powiedzą ;)
How far We can go ...
Awatar użytkownika
Cajek
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 24 gru 2011, o 21:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rowy
Lokalizacja: Rowy
Kontakt:

Re: [IS200] Poszła przednia szyba :(

Post autor: Cajek »

Obrazek

Panowie czy wy macie taką szybę jak ja ?? No kurcze mam problem z tą szybą - zamówiliśmy nową (zamiennik) podobno jedna jedyna w Polsce w tej chwili i niestety kicha, tzn. nie ma czarnego paska u góry a jedynie taki "kropkowany" który kończy się tak jak ten pełny w oryginale, nie ma zejścia na lusterko czyli jeśli założę tą szybę to lusterko będzie widoczne od zewnątrz do samej góry. NO i teraz zgłupiałem bo nie wiem jak to będzie wyglądało ? Może ktoś podpowie ?
Cena tego lustra to 490zl z montażem, oryginał kosztuje 1250zl + wymiana + muszę jechać po nią ok 260km - a to tylko szyba.
Obdzwoniłem kilka firm w moim rejonie i nic. Może ktoś pomoże w znalezieniu dobrego zamiennika ? Czy zakładać to co mam ?
Używanych pewnych brak.

Pozdrawiam

ps. czy ewentualnie z anglika będzie pasowała ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości