IS ogrzewanie

Problemy dotyczące modelu IS
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: maniek_ls400 »

carsik pisze:a wy dalej chcecie wyjmować nagrzewnicę. Od cholery roboty i efekt będzie żaden. Nagrzewnica jest jedna i całością powierzchni generuje ogrzewanie dla obu stref bez podziału. Zatem jeśli pasażer ma gorąco oznacza to, że coś się dzieje z rozdziałem tego powietrza a nie podgrzewaniem. Podejrzewałbym którąś zapadkę na wyjściu lub któryś z serwomotorów. ale nie nagrzewnicę, która jak widać swoją rolę spełnia.
Carsik - nie rozbierałem ISa, ale wczoraj popatrzyłem na http://www.toyodiy.com/ i nie ma w nim żadnego rozdzielacza na L i P przewody są podłączone do wyjścia za dmuchawą, za którą siedzi nagrzewnica. Zapuściłem google (linki wyżej) i dostałem więcej niż jedną odpowiedź mówiącą o tym, że właśnie zapchane dojścia/wyjścia z nagrzewnicy mogą powodować takie zachowanie w IS. Dlatego się udzieliłem w temacie.
Dygus - pewnie niewielu z użytkowników czyściło chociaż raz czujnik temperatury wewnątrz - najczęściej jest pod maleńką kratką pod stacyjką - ja miałem okazję to zrobić w każdym ze swoich leśków i zawsze były one na grubo oblepione kurzem i całym kilkuletnim syfem. W przypadku tego ISa jest tylko jeden czujnik na całą kabinę więc jego zabrudzenie wpływałoby moim zdaniem na caly system - czyli na obie strony albo ciepło albo zimno..
Co do wydłubywania nagrzewnicy - popatrzyłbym na schematy czy nie dałoby się sięgnąć do węży doprowadzających ciepły płyn spod maski - i tam podłączyłbym (o ile to byłoby łatwiejsze) wodę z jakiegoś węża i 'przelał' nagrzewnicę w odwrotnym kierunku (oczywiście regulatory od temperatury na max hot)..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: Pawełn »

maniek_ls400 pisze:Co do wydłubywania nagrzewnicy - popatrzyłbym na schematy czy nie dałoby się sięgnąć do węży doprowadzających ciepły płyn spod maski - i tam podłączyłbym (o ile to byłoby łatwiejsze) wodę z jakiegoś węża i 'przelał' nagrzewnicę w odwrotnym kierunku (oczywiście regulatory od temperatury na max hot)..
O i jest to jakiś pomysł, choć akurat przy tym silniku jest tam strasznie mało miejsca, już przyglądałem się którędy wchodzą rurki z wodą, ale może się udać, dzięki.
レクサス
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: Pawełn »

Witam,
Jest pięknie, IS grzeje jak należy, dzisiaj udało się rozwiązać problem, maniek_ls400 wielki szacun dla Ciebie za znalezienie rozwiązania i podpowiedź sposobu realizacji przedsięwzięcia, dzięki również Wam wszystkim.

Nagrzewnica była zasyfiona i rzeczywiście pomogło płukanie jej wodą, a raczej wodą z dołożonym powietrzem, sama woda nie dawała rady, dopiero z ciśnieniem powietrza z kompresora był efekt. Dostęp do króćców nagrzewnicy okazuję się być całkiem dobry, początkowo źle spojrzałem. Przy okazji okazało się że brakuje mi końcówki, wylotu powietrza, kierunkującej nawiew na nogi kierowcy, czyli prawdopodobnie ktoś już grzebał przy nagrzewnicy i zagubiła sie.
Mam tez info od znajomego z warszawskiego ASO, że nie wymieniany na czas oryginalny płyn toyoty czyni spustoszenia w układzie chłodzenia. U mnie był takowy, nie wiadomo jak długo siedział w moim samochodzie i mógł przyczynić się do zasyfienia całego układu, syf osiadł również na ściankach zbiorniczka wyrównawczego.

Ukłony również dla mojego kolegi Pawła właściciela pięknego GS430, myślę ze w końcu ujawni się na forum.

pozdrawiam
レクサス
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: maniek_ls400 »

:ok:
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: maxkow »

Super , ze udało ci sie rozwiązać problem z ogrzewaniem. Paweln mam prośbę jak możesz zrób zdjecia gdzie sa przewody przez które czyściłeś nagrzewnice i zrob krotki opis , najlepiej w dziale ''zrob to sam'' . Pozwoli to innym uzytkownikom zaoszczędzić sporo czasu jak również pieniążków , bo znajac zycie wiekszoc mechanikow bedzie chciala wymieniac nagrzewnice.

Pozdrawiam
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: Pawełn »

Proszę bardzo, może komuś się przyda, choć lepiej żeby nie musiało...viewtopic.php?f=41&t=6208&p=41276#p41276
レクサス
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: maxkow »

Dziekujemy bardzo mam, nadzieje ze pozwoli to zaoszczedzic nie jednemu wlascicielowy wymiany niepotrzebnie nagrzewnicy.
Pozdrawiam
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Lexus is200
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 3 lut 2012, o 18:42
Model Lexusa: Lexus is250 07
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: Lexus is200 »

Witam Panowie zakupiłem 4 dni temu lexa is250 07r,jeszczre nie zdażyłem sie pochwalic:), mam wyposażenie prestige z navi i ni jak nie wiem jak wlaczyc ogrzewanie całego auta. Cos próbowałem wchodzic clime, ale tam jak wylaczam klime i ustawiam na siebie np na plus 24 np to i tak nie grzeje tak jak w poprzednim is200 , moze cos zle robie , albo takie zle odczucie.Pozdrawiam i proszę o pomoc:)
Lexus is200
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 3 lut 2012, o 18:42
Model Lexusa: Lexus is250 07
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: Lexus is200 »

Panowie ktoś pomoże?
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: turkus »

Hej, mam takie pytanie. Czy to jest normalne (czy też tak macie), że przy wyłączonej klimie i temp ustawionej na powiedzmy 19 stopni z nawiewów wieje ciepłym powietrzem wtedy, kiedy temperatura na zewnątrz jest niższa (na przykład w okolicach 15 st)? Zauważyłam, że w mieście najczęściej trzeba włączać klimę, bo wieje ciepłym, może to jest kwestia tego, skąd zasysane jest powietrze do kabiny (jeśli z okolic podszybia to pewnie przy słonecznej pogodzie może się nagrzewać i przez to jest taki efekt)? Problem nie występuje przy wyższej prędkości, np. na trasie, ale w mieście jest to dość denerwujące, bo nie zawsze chcę włączać klimę albo otwierać okno ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości