IS ogrzewanie

Problemy dotyczące modelu IS
dygus
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is250
Skąd:: grodzisk mazowiecki
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: dygus »

przerabialem to w mercedesie... i w koncu wymielilem wklad w nagrzewnicy... pewnie sprawdzales to wszystko na wolnych obrotach... odkrec swoja strone na maxa przytrzymaj 3tys obrotow i poczekaj 30sec zobacz czy temperatura powietrza z kratki jest inna... jezeli tak to zapowietrzona albo zasyfiona nagrzewnica... Nie wrzucales tego olowianego gowna do uszczelnienia ukladu chlodniczego?
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: Pawełn »

maniek_ls400 pisze:Postaw auto tak by lewy bok byl nizej niz prawy np. na wysokim krawezniku i zagrzej auto Jesli to wina odpowietrzenia to powinno zrobic sie chlodniej po prawej
Stał tak z godzinę i bez zmian niestety...
dygus pisze:przerabialem to w mercedesie... i w koncu wymielilem wklad w nagrzewnicy... pewnie sprawdzales to wszystko na wolnych obrotach... odkrec swoja strone na maxa przytrzymaj 3tys obrotow i poczekaj 30sec zobacz czy temperatura powietrza z kratki jest inna... jezeli tak to zapowietrzona albo zasyfiona nagrzewnica... Nie wrzucales tego olowianego gowna do uszczelnienia ukladu chlodniczego?
Sprawdzałem w całym zakresie obrotów, lubie sprawdzac czy obrotomierz nie zacina mi się w górnym zakresie obrotów he he, wczoraj rano zrobiłem krótką trasę w tym odcinek A dwóką i mimo mgły udało mi się osiągnąć wyższe obroty, zmarzłem a to już nie jest śmieszne, za to kolega na siedzeniu obok narzekał ze mu gorąco... Ja niczego nie wrzucałem do chłodnicy, ale nie jest powiedziane że nie zrobił tego poprzedni właściciel:(

Stawiam niestety na jakieś mechaniczne zacięcie, uszkodzenie, nie wiem czego, jakiejś klapki? wewnątrz nagrzewnicy.
レクサス
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: maniek_ls400 »

Dawaj VIN - zajrzę co tam u Ciebie siedzi..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: Pawełn »

:LEXUS:
Ostatnio zmieniony 8 kwie 2019, o 23:39 przez Pawełn, łącznie zmieniany 1 raz.
レクサス
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: maniek_ls400 »

Tutaj jest odpowiedź:
https://www.google.pl/#hl=en&sugexp=les ... 66&bih=574
Dokładnie ten post:
http://www.justanswer.com/lexus/2yln8-l ... -just.html
Jeśli nie za bardzo EN to na szybko: nagrzewnicę masz zapchaną - naprawa - wymontować , przepłukać (w odwrotną stronę niż normalny ruch płynu chłodniczego) zamontować spowrotem - będzie dobrze.
Jeśli będzie źle - mój znajomek powinien mieć taką na zbyciu - PW.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: Pawełn »

Dzięki, na razie pomocy szukałem tu na forum, czyli jednak demontaż...tego się obawiałem...
Ale o pomoc proszę nadal bo nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.
レクサス
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: maniek_ls400 »

Kolego przez net nikt Ci tego nie rozbierze. W dziale manuals na pewno znajdziesz swoje auto a tam jest już krok po kroku jak wydłubać nagrzewnicę.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: Pawełn »

Dzięki, będę więc drążył temat.
Gratuluję miniatury...
レクサス
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: carsik »

a wy dalej chcecie wyjmować nagrzewnicę. Od cholery roboty i efekt będzie żaden. Nagrzewnica jest jedna i całością powierzchni generuje ogrzewanie dla obu stref bez podziału. Zatem jeśli pasażer ma gorąco oznacza to, że coś się dzieje z rozdziałem tego powietrza a nie podgrzewaniem. Podejrzewałbym którąś zapadkę na wyjściu lub któryś z serwomotorów. ale nie nagrzewnicę, która jak widać swoją rolę spełnia.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
dygus
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is250
Skąd:: grodzisk mazowiecki
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: dygus »

nie chce gdybac ale moze jest tak ze cieple powietrze puszczane jest na podstawie odczytu czujnika temperatury... przynajmniej tak bylo w mercedesie... byly dwa czujniki wenatrz kabiny ktore odpowiadaly za temp. kierowcy i pasazera
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości