Ozonowanie - robić czy nie?

Problemy dotyczące modelu IS
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: muzz »

No to spokojnie. Lepiej nie przesadzić.
Awatar użytkownika
lewmichal
Lex user
Posty: 191
Rejestracja: 9 sty 2015, o 12:05
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Świdnik
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: lewmichal »

Miłosz pisze: 1. Gdzie najlepiej postawić generator tył przód , na podłodze itd ?
2. Jak wyprowadzić kabel mam 230V , uchylić lekko okno a szpare zakleić ?
3. Ile czasu ozonować auto wielkości lexa is mk2 ?
4. Czy wyjmować filtr przeciwpyłkowy i zostawić otwarty schowek pasażera ?
5. Czy robić to na odpalonym czy zgaszonym aucie ?
6. Czy robić to na odpalonej czy zgaszonej klimatyzacji ?
7. Obieg w aucie ustawić na zamknięty ? Co z funkcją "filtrowania pyłków" ?

Gdzieś czytałem że przy wydajności 7g/h starczy 10 min , ale nie mam na tyle wiedzy w temacie więc wolę zapytać.
1. Ozon opada na dół, więc najlepszy efekt uzyskamy, gdy generator jest jak najwyżej (np. na podłokietniku).
2. Myślę, że uszczelka na rogu drzwi przy słupku B jest na tyle elastyczna, że możesz przytrzasnąć kabel w tym miejscu.
3. W zależności od stopnia zagrzybienia. Przy mniejszym stopniu 20 min. wystarczy, przy większym 2 razy po 20 min. z przerwą około pół godziny na wietrzenie.
4. Jeżeli filtr jest nowy, to nie ma znaczenia. Ozon i tak przez niego przenika. Ważne, żeby filtr nie był stary/brudny.
5. Silnik włączony
6. Klima wyłączona, siła nawiewu na połowie skali, temperatura minimalna
7. Obieg zamknięty

Wyjmij wszystkie niepotrzebne przedmioty z samochodu (łącznie z dywanikami). Ozon utlenia gumę, skórę itd., przez co szybciej się starzeje. Jednak nie przesadzajmy. Ozonowanie raz na rok nie zaszkodzi.
Pamiętaj, żeby po skończonym ozonowaniu dobrze wywietrzyć auto. Ozon jest szkodliwy dla zdrowia.
Obrazek
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: Miłosz »

Dzięki za info ;) O szkodliwości ozonu który jest silnym utleniaczem to już było mi wiadomo. Dotarł mój składak

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Parametry cokolwiek to znaczy :D

7g/h 7000mg/h + 2 płyty każda po 3500mg/h
z powłoką antystatyczną
KOMPLETNY MODUŁ Z PŁYTAMI i obudową
Pracuje na 230v pobór mocy 85-90W przez co duża wydajność 7g/h
Metoda generowania ozonu: WYŁADOWANIA KORONOWE
Napięcie wyjściowe: ~3.1kV 18kHz

Kolega z pracy powiedział że dobrze jakby jeszcze jakieś bezpieczniki dołożyć do tego na + i - .
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
piasek1985
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 mar 2016, o 13:21
Model Lexusa: LS430
Skąd:: UK - Surrey
Lokalizacja: Surrey UK
Kontakt:

Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: piasek1985 »

Zainteresowal mnie temat ozonowania, jako iz w UK malo znany temat to myslalem zeby kupic generator ozonu.

Jaki najlepiej kupic tak zeby nadawal sie do uzytku w samochodzie, ale tez zeby mozna bylo zrobic ozonowanie w domu w pomieszczeniu okolo 65m3.

Czy jesli kupi sie taki o malej wydajnosci to wystarczy zeby dluzej popracowal, czy poprostu nie bedzie efektu wogole?

Chinczyki robia taki o wydajnosco 100mg/h za smieszne pieniądze i zastanawiam sie czy to wogole cos zdziala.

Plasma Ozone Air Ozonizer Air Purifier For Home Deodorizer Ozone Ionizer Generator Sterilization Germicidal Filter Disinfection
http://s.aliexpress.com/INzqURru
(from AliExpress Android)

Czy lepiej uzyc zestawu diy np:
High Quality 7g/h Ozone Generator 220V/110V Generator Water Air Cleaner with Ceramic Plate Longevity Double Sheet Sterilizer
http://s.aliexpress.com/JzeIZ36f
(from AliExpress Android)
I wpakowac to do obudowy od zasilacza komputerowego.

ObrazekObrazek

Tu gotowy sprzet z podlaczeniem na 12v generujacy 3-4g/h
New Style Eficiency Compact Ozone Plasma Generators
http://s.aliexpress.com/uqyMBRVr
(from AliExpress Android)

Tu 6g/h
Commercial Portable Medical Ozone Generator for Hospital 600mg/hr FM-C600
http://s.aliexpress.com/E3yaaMzi
(from AliExpress Android)

Teraz pytanie, czy wazne jest zeby mial wiatrak, czy taki jak powyzej gdzie mozna tylko rurke wprowadzic tez zda egzamin?
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: Miłosz »

Piasek ja też trochę prześledziłem tematów , pogadałem z kumplem w pracy który siedzi w tematach elektroniki itd + odwiedziłem moją alergolog żeby się podpytać i oczywiście wziąć kolejną porcję leków ;) Z tego co się wywiedziałem to te wszystkie urządzenia do 900 mg/g to można do odgrzybiania kubka z wodą czy lodówki turystycznej. Po prostu to co one wygenerują to się moment rozpada i efektu praktycznie żadnego nie ma. Ja chciałem początkowo zestaw DIY , ale przeglądając portale aukcyjne natknąłem się na gotowy generator i go po prostu kupiłem. Mój ma wydajność 7000 mg/h i to już ponoć wystarcza na skutecznie ozonowanie powierzchni do 50m2 , a na samochód wystarczy 10 min. Chyba mniejszego nie ma sensu kupować, ale ciężko mi się wypowiadać bo nie ogarniam tematów elektroniki. Pewnie w przyszłym tygodniu dam znać co wyszło z ozonowania bo akurat lece na mazury na urlop i szykuje się na konkretne odszczurzanie lexa :D
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
piasek1985
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 mar 2016, o 13:21
Model Lexusa: LS430
Skąd:: UK - Surrey
Lokalizacja: Surrey UK
Kontakt:

Post autor: piasek1985 »

Dzięki za odpowiedź. Najchętniej bym kupił coś gotowego porządnego tylko żona mnie w końcu pogoni jak co chwile będę wymyslal nowe kosztowne gadżety dlatego coś na budżecie szukałem.

Czyli tako zestaw diy który wytwarza 7g/h powinien być wystarczajacy. Do tego musi być wiatrak ktory ten ozon "przeniesie"? Wybaczcie ale zielony jestem w temacie i nie wiem jak to do konca działa.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: Miłosz »

O specyfikacji urządzenia to niestety za wiele nie powiem, bo zielony jestem , ale wiatrak to też chyba ma chłodzić urządzenie z tego co mi się wydaje , więc musi być. Ja po przebrnięciu przez wszelkie informacje postanowiłem kupić coś na mój własny użytek od 5g/h , a że trafiło się 7g/h w bdb cenie to się długo nie zastanawiałem ;)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
Jubeusz
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 10 wrz 2015, o 00:17
Model Lexusa: IS300h XE30
Skąd:: Warszawa-Kabaty
Kontakt:

Re: Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: Jubeusz »

Robiłem ozonowanie dwukrotnie i mam mieszane odczucia. Za pierwszym razem zdecydowałem się na nie przy okazji mycia/sprzątania mojego IS300h na myjni sieci Robo Car Wash. Zaznaczę, że palę w aucie dodatkowo często jezdzi ze mną pies. W moim odczuciu zabieg nie pomógł, a jeśli nawet to w minimalnym stopniu i na krótko. Druga próba zaraz po przeglądzie po 45000km podczas którego wymieniono mi filtr kabinowy. Auto pojechało do carSPA na komplet z praniem tapicerki, dezynfekowaniem wnętrza i wprowadzaniem jakiegoś specyfiku przez wyloty powietrza przód / tył. Efekt bardzo dobry, ale też krótkotrwały, świeży zapach utrzymywał się z 10 w porywach do kilkunastu dni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości