Ozonowanie - robić czy nie?

Problemy dotyczące modelu IS
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: Mariano »

hmmm znam trochę inną wersje ale teraz na pewno mam motyw żeby trochę poczytać :) jeśli się mylę to zwracam honor ;)
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: angrzeda »

Mariano pisze:hmmm znam trochę inną wersje ale teraz na pewno mam motyw żeby trochę poczytać :) jeśli się mylę to zwracam honor ;)
W pewnym sensie przyznam Ci rację i muszę sprecyzować - może nie tyle usuwa grzyby (faktem jest że jeśli są to i tak ich nie zobaczymy - to nie las :biggrin2: i inna wielkość) - co zarodniki - zarówno grzybów, jak i pleśni. Już raczej nie urosną. No i co kilka miesięcy trzeba zabieg powtórzyć (zwłaszcza po zimie) oraz zadbać nieco, żeby wilgoć nie zalegała nam w aucie. Tyle wystarczy, by w miarę komfortowo korzystać z auta, nie widziałem żeby jakikolwiek zakład rozbierał układ wentylacji w aucie i czyścił poszczególne elementy. Niektórzy stosują jeszcze piankę wpuszczaną przez rurkę w kanały wentylacyjne, ale to już nie jest tak skuteczne.

Zwracam honor i pozdrawiam :piwko:
ojciec
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 23 sty 2013, o 23:42
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: ojciec »

darko pisze:Dezynfekcję? A po co? A Wy sami robicie sobie to ozonowanie czy w jakichś serwisach? Bo ja np. w Białymstoku w serwisie PerfectClima.pl płacę 200 zł. Jak to wygląda w innych zakładach?
Mariano pisze:a po to, że ozonowanie zabija nieprzyjemne zapachy i co Ci to da jak układ będzie zagrzybiony?
Bo najlepiej zrobić i odgrzybianie, a potem ozonowanie :) Komfort jazdy od razu lepszy.
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: tofex »

Jako że u mnie ozonowanie daje krótkotrwały efekt, zamierzam zakupić piankę do odgrzybiania klimy.
Mam tylko wątpliwość co do sposobu aplikacji. Są zwolennicy wprowadzenia rurki przez kratki nawiewu, albo poprzez wylot spod parownika (po autem).
Wydaje się, że od dołu jest blisko do parownika i pianka powinna wypełnić jego przestrzeń, a potem ścieknąć do korytka i wypłynąć.
Jakie jest Wasze zdanie?
cebem
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 1 sty 2015, o 17:49
Model Lexusa: IS300 GS300 mk3
Skąd:: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: cebem »

Sama pianka też wystarczy tylko na chwile jeśli parownik jest zasyfiony. W większości pianek jest zbyt małe stężenie chemii używanej do czyszczenia parowników a i samo to, że coś tam sobie tej pianki ścieknie na parownik nie da zbyt dużego efektu, parowniki najlepiej czyścić z bliska tak żeby ciśnienie tego preparatu wymyło jak najwięcej syfu i żeby preparat dotarł jak najdalej, dopiero później przychodzi czas na kratki. Musisz uważać z dozowaniem bo pianka się skrapla i można niechcący załatwić sobie elektronikę. Od siebie polecam produkty CRC, cena ok, jakościowo bardzo dobre. Na opakowaniu na pewno będzie instrukcja. Obowiązkowo po takim zabiegu nowy filtr kabinowy. Możesz też wypróbować coś takiego jak granat do klimatyzacji, wygodna rzecz ale jak z czasem działania to jeszcze nie wiem.
kale
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 9 maja 2014, o 23:18
Model Lexusa: brak jeszcze, narazie Toyota
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: kale »

Polecam czyszczenie Tune-Up. Trochę drogo ale efekt gwarantowany.
daniel.z
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:07
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: daniel.z »

hmmm ...
ja znów polecam ozonowanie, ale ozonatorem z wysoką wydajnością. nie zabawką.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: Miłosz »

Kupiłem generator ozonu 7g/h i teraz mam parę pytań do osób które miały z tym do czynienia
1. Gdzie najlepiej postawić generator tył przód , na podłodze itd ?
2. Jak wyprowadzić kabel mam 230V , uchylić lekko okno a szpare zakleić ?
3. Ile czasu ozonować auto wielkości lexa is mk2 ?
4. Czy wyjmować filtr przeciwpyłkowy i zostawić otwarty schowek pasażera ?
5. Czy robić to na odpalonym czy zgaszonym aucie ?
6. Czy robić to na odpalonej czy zgaszonej klimatyzacji ?
7. Obieg w aucie ustawić na zamknięty ? Co z funkcją "filtrowania pyłków" ?

Gdzieś czytałem że przy wydajności 7g/h starczy 10 min , ale nie mam na tyle wiedzy w temacie więc wolę zapytać.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: muzz »

Obieg zamknięty, najmniejsze wianie, minimalna temp., u mnie stał na siedzeniu kierowcy. 30minut. Ale nie wiem jakiej wydajności była maszyna. Była z tych większych bardziej profi.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Ozonowanie - robić czy nie?

Post autor: Miłosz »

muzz z tego co się orientowałem to wielkość obudowy nie ma znaczenia bo można te płytki wyładowcze czy jak to się tam zwie , gęsto upakować i urządzenie będzie mniejsze. Początkowo chciałem sam zbudować, bo są gotowe zestawy na allegro, ale trafił się już złożony w cenie samych części a nawet pare zł taniej wyszedł ;) Ten mój jeśli chodzi o wydajność w przypadku ozonowania wnętrz to 50 m2 ogarnia , więc chyba te 10 min w aucie mu wystarczy.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości