Zablokowana stacyjka IS200

Problemy dotyczące modelu IS
Awatar użytkownika
medyk
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 8 sie 2011, o 02:01
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ashbourne IRL
Kontakt:

Re: Zablokowana stacyjka IS200

Post autor: medyk »

Mariano pisze:w zeszłe wakacje miałem to samo zablokowała się w jednej pozycji i nie szło w lewo ani prawi tylko wyjąć, rozkręciłem z kumplem parę plastików i taki bolec jest który trzeba wcisnąj jakimś szpikulcem żeby definitywnie wymontować wkład, chwila zabawy, w miejscu gdzie dorabiają kluczyki wzięli jak dobrze pamiętam 80 zł z nowym kluczykiem dociętym i obudowa bo stara była połamana, musiałem tylko dostarczyć jakąś stara stacyjke i powymieniał coś w środku...
Ale udalo Ci sie wymontowac cala stacyjke czy tylko sam wklad? Chodzilo mi o to czy jest duzo zabawy zeby wyjac ja calkowicie i np zastapic inna.
Jeżeli zrobisz to czego się boisz osiągniesz to czego chcesz...
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Zablokowana stacyjka IS200

Post autor: sandr »

W sierpniu ubiegłego roku najadłem się strachu przez zablokowana stacyjkę (GS300). Rzecz się działa w Dubrowniku, na zewnątrz temperatura przekraczała 40°C (w środku czarnego samochodu mogło być o 20 więcej) w każdym razie po włożeniu kluczyka wysuwała się tylko kierownica i ani kroku dalej. Kluczyk był aktywny, otwierał zamki zarówno z pilota jak mechanicznie, po za tym jednym - w stacyjce. Po kilkunastu delikatnych próbach stacyjka puściła, profilaktycznie zaaplikowałem silikonowy spray do uszczelek (desperacja, a do domu daleko) i "z duszą na ramieniu" (przy każdym uruchomieniu silnika) udało się wrócić. W domu wymieniłem kluczyk na nieużywany zapasowy i jest dobrze - tylko na jak długo?...
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Zablokowana stacyjka IS200

Post autor: Mariano »

medyk pisze:
Ale udalo Ci sie wymontowac cala stacyjke czy tylko sam wklad? Chodzilo mi o to czy jest duzo zabawy zeby wyjac ja calkowicie i np zastapic inna.
wymontowałem sam wkład tylko pamiętaj o tym zabezpieczeniu ono chyba było u góry jak pamiętam i na wysokości obudowy od licznika trzeba tam wcisnąć jakiś bolec najlepiej wygięty bo tam jest słaby dostęp, jak pamiętam z całą stacyjką był o tyle problem, że są tam śruby zrywane więc powalcz z wkładem, niema filozofii, przy piwku na spokojnie jakieś pół godziny tylko plastiki musisz pozciągać ;)
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
Awatar użytkownika
medyk
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 8 sie 2011, o 02:01
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ashbourne IRL
Kontakt:

Re: Zablokowana stacyjka IS200

Post autor: medyk »

Mariano pisze:
medyk pisze:
Ale udalo Ci sie wymontowac cala stacyjke czy tylko sam wklad? Chodzilo mi o to czy jest duzo zabawy zeby wyjac ja calkowicie i np zastapic inna.
wymontowałem sam wkład tylko pamiętaj o tym zabezpieczeniu ono chyba było u góry jak pamiętam i na wysokości obudowy od licznika trzeba tam wcisnąć jakiś bolec najlepiej wygięty bo tam jest słaby dostęp, jak pamiętam z całą stacyjką był o tyle problem, że są tam śruby zrywane więc powalcz z wkładem, niema filozofii, przy piwku na spokojnie jakieś pół godziny tylko plastiki musisz pozciągać ;)
Swietne info! Napewno mi sie przyda, bo wkladke bede musial wyciagnac i zregenerowac. A teraz UWAGA na ten moment stacyjka dziala! :dance3: Po sciagnieciu plastikow, kolejnej dawce WD40 ruszyla i po kolejnych kilkunastu probach jest ok. Jednak jak juz pisalem bede ja musial zregenerowac bo nie chcial bym zeby mi sie to przytrafilo jeszcze raz tym razem gdzies poza domem. Jeszcze raz dzieki wszystkim za pomoc.
Jeżeli zrobisz to czego się boisz osiągniesz to czego chcesz...
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Zablokowana stacyjka IS200

Post autor: maniek_ls400 »

Pryskaj WD40 pryskaj.. Do smarowania używa się : wazeliny technicznej w sprayu, smaru w sprayu ale nigdy WD40 ! Polej wodą/colą będzie to samo tzn zardzewieje po jakimś czasie.. Dobijasz leżącego (stacyjkę) aplikując WD40.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zablokowana stacyjka IS200

Post autor: janasek »

maniek_ls400 pisze:Pryskaj WD40 pryskaj.. Do smarowania używa się : wazeliny technicznej w sprayu, smaru w sprayu ale nigdy WD40 ! Polej wodą/colą będzie to samo tzn zardzewieje po jakimś czasie.. Dobijasz leżącego (stacyjkę) aplikując WD40.
Ewentualnie jakiś środek sylikonowy, WD40 ciągnie wodę z otoczenia i po jakimś czasie efekt będzie taki jak Maniek napisał. :)
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
medyk
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 8 sie 2011, o 02:01
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ashbourne IRL
Kontakt:

Re: Zablokowana stacyjka IS200

Post autor: medyk »

maniek_ls400 pisze:Pryskaj WD40 pryskaj.. Do smarowania używa się : wazeliny technicznej w sprayu, smaru w sprayu ale nigdy WD40 ! Polej wodą/colą będzie to samo tzn zardzewieje po jakimś czasie.. Dobijasz leżącego (stacyjkę) aplikując WD40.
Nie dbam o to... W czsie "pokoju" bym tego nie zrobil, ale w czasie "wojny" najwazniejsze ze ruszyla i tak wkladka idzie do wymiany. Zgadzam sie w stu procentach ze WD40 nie sluzy do smarowania. W moim przypadku na smarowanie bylo juz troche nie w czas :) Dzieki za cenne uwagi.
Jeżeli zrobisz to czego się boisz osiągniesz to czego chcesz...
kuuki
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 30 sty 2013, o 23:38
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ełk
Kontakt:

Re: Zablokowana stacyjka IS200

Post autor: kuuki »

Witajcie. Stalo sie mam ten sam problem, zaciela mi sie stacyjka przy wyciaganiu kluczyka. Kluczyk wyciagnal sie przy pozycji ON, byc tak nie powinno. Pozniej kazda proba wlozenia konczyla sie tym samym, ze kluczyk ani w lewo ani w prawo. Poprostu stacyjka jest w tej pozycji. Majster od stacyjek powiedzial, bym ja dostarczyl mu w calosci. Ciezko ja wyciagnac? Moze jakas mala instrukcje od was dostane?
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Zablokowana stacyjka IS200

Post autor: Keepmovin »

Czesc Stary,

temat dosyc nerwowy, ale poradze Ci jedno, nie spinaj sie.

Mnie zdazylo sie to samo, kiedy jechalismy z dziewczyna na wakacje... tez kluczyk nie chcial wyjsc. Przed wyjazdem na 9 dni, rozebralem wszystkie plastiki z dolu + licznik, a do srodka psiknalem smar (jak wyzej radza). Po powrocie szarpalem sie (doslownie, bo juz bylem wkurzony, bo wszyscy "majstrowie" tak jak mowiles, robia tylko Paski, albo BMW, a nikt za Lexusa sie nie chce wziac) i walilem lyzka / gumowym mlotkiem spokojnie w czubek kluczyka (uwazaj, bo one sa lamliwe, musisz rozebrac i zobaczyc jak sa zbudowane). Potem, po jakis 3 godzinanach zabawy tak poprostu sie przekrecil, i tyle.

Szukalem duzo, tak sie dzieje, kiedy te szczerbinki sie zatkaja/wytra, ale w moim przypadku wydaje mi sie, ze za duzo w srodku bylo syfu (mialem brudny kluczk). Wyczyscilem i stacyjke i kluczyk i teraz jest ok.

Filmik, ktory Ci pomoze to:

https://www.youtube.com/watch?v=F5taB3wOvU8

innych nie ma, uwierz, bo mialem 9 dni wakacji na plazy na szukanie ;)

Cena nowej stacyjki pod samochod w ASO (leca po VIN'ie, nie wszystkie sa w stanie dorobic) to jakies 450 - 500 zl.

Pozdrawiam!
kuuki
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 30 sty 2013, o 23:38
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ełk
Kontakt:

Re: Zablokowana stacyjka IS200

Post autor: kuuki »

Wielkie dziekuję kolego.
Problem po części rozwiązany, 'Majster" podołał, mówił, że mega skomplikowana ta stacyjka od lexusa. Otóż, kluczyk można wyjąć w dwóch pozycjach, czyli lock i pierwszy obrót obok lock. To dlatego, że mam już wyrobiony kluczyk + wkładka też może już nie być w najlepszej kondycji.
Stacyjkę wymontowałem całą, innej możliwości nie było, bardzo proste. Widoczne są dwie samozrywalne śruby na obejmie kolumny kierowniczej która trzyma stacyjkę, rozwiercamy i wykrętakiem można ją wykręcić i tyle. Najważniejsze, że samochodem można znów się cieszyć :pijak:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości