[IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Problemy dotyczące modelu IS
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: Pepe_GD »

Pytanie również jak z żywotnością tychże uszczelek po roku czasu, wydaje mi się wątpliwe ze względu na warunki atmosferyczne na jakie będą wystawione
Jac
Lex user
Posty: 119
Rejestracja: 13 paź 2014, o 10:55
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Post autor: Jac »

W komentarzach na yt gość napisał, że udało mu się zejść kilka dB niżej więc chyba coś to daje.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: endrju1 »

Tak, ale myślę, że po paru miesiącach piankowe uszczelki staną się kruche i częste otwieranie-zamykanie drzwi je dobije.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: adamsky73 »

Kombinacje kombinacjami a ktoś próbował po prostu dogiąć górną ramkę szyby w drzwiach? To konstrukcyjnie najsłabszy element drzwi i w sposób naturalny się poddaje pod wpływem uszczelek odpychających drzwi od karoserii. Jeśli świszczy z przodu to opuścić szybę, kolanem zaprzeć się o "podtrzymywacz łokcia" i kilka razy z wyczuciem dociągnąć górę drzwi do siebie. Stara metoda i zdecydowanie bardziej pomaga niż jakieś wynalazki. Skończycie na tym że okleicie wszystkie drzwi srebrną taśmą a wsiadać będziecie przez szyberdach, byle tylko nie świstało ;)
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: jordi007 »

Dawid0ss pisze:
jordi007 pisze:Panowie bo przymierzam sie do wyciszania samochodu po audio przegladałem neta i napotkałem na cos takiego i moze to byc rozwiazanie naszego problemu

https://www.youtube.com/watch?v=Cv_ddNt5W6Y

oprocz tego polece nadkola i podszybie odrazu dodam ze pewnie koło czerwca sie zabiore i bede mogł cos powiedziec ale mysle podziele sie z wami pomysłem
i przy okazji sie zapytam o podłoge bo nie sciagałem jej jeszcze czy pod tym filcem co mamy jest goła blacha bo planowałem sobie podłoge odpuscic
Słabo te gąbki wyglądają i coś czuję, ze dadzą wielkie nic. Co innego jedna świszcząca uszczelka w drzwiach, a co innego całościowe wyciszenie kabiny. Wtedy dochodzą maty wewnątrz drzwi, podłoga, nadkola itp. Masa roboty i nie wychodzi to tanio. Zorientuj sobie sprawę w profesjonalnych zakładach, które się tym zajmują. Jaki jest zakres prac, aby osiągnąć założony efekt. Uszczelki w drzwiach to tylko jeden klocek całej układanki.
Pzdr
No włanie sie rozgladałem za zakładami i fakt kasy trzeba dac ale znalazłem sklep wycene i dał na wszystkie dzwi mata 2,5 dotego pianka 2.5 wałek przesyłka gratis koszt 360 zł bagaznik i nadkola drugie tyle wiec nie ma tragedi roboty duzo nie ma sama przyjemnosc gorzej z podłoga ale to sobie daruje
Darecki
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 13 lis 2015, o 22:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Częstochowa
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: Darecki »

W poprzednim samochodzie zrobiłem podobny patent przy okazji wygłuszania samochodu (właśnie po podpatrzeniu od aut premium, w tym Lexusa :D ) z uszczelkami na krawędzie drzwi, z tym, że nie użyłem takiej pianki jak gościu na filmiku w Mazdzie, a typowej uszczelki w kształcie litery D - coś jak przykładowo tutaj: http://allegro.pl/uszczelka-do-drzwi-i- ... 44114.html
Wyglądało to tak:
Obrazek Obrazek
Niestety średnio mogę ocenić efekty wygłuszające takiej uszczelki bo zrobiłem za jednym zamachem dużo więcej rzeczy, ale typowe szumy wiatru "od drzwi" też subiektywnie nieco zmalały. Z czasem trochę się ugniotła, no ale tak będzie mieć każda uszczelka.
Dużo coś takiego nie kosztuje, jak ktoś chce to warto spróbować :) Sam chyba w IS'ie zrobię tak samo jak znajdę trochę czasu.
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: DanLexus »

Mam dziwną przypadłość w moim IS'ie. W samochodzie słychać niewielki szum dochodzący z obu przednich drzwi przy prędkości do 120 km/h (który bardzo mi nie przeszkadza). Problem zaczyna się po przekroczeniu tej prędkości. Do samochodu (tak myśle) wpada powietrze powodujące hałas przypominający ten przy uchylonej szybie. Najprawdopodobniej muszę wymienić uszczelki. Jakie? W grę wchodzą tylko oryginały? Jeśli tak to ile mogą kosztować? Jeśli dużo to co z używkami?
Supras are just a hatchback SC300
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: blue »

Ja wepchnąłem testowo we wszystkich drzwiach do uszczelek karoseryjnych węże igielitowe fi 6mm (dostępne na dziale ogrodniczym w OBI). Są elastyczne ale wystarczająco twarde, żeby rozepchać uszczelkę. Różnica jest znaczna na plus. Zacząłem słyszeć pracę kompresora klimatyzacji na autostradzie ;)
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: mikrus »

blue pisze:Ja wepchnąłem testowo we wszystkich drzwiach do uszczelek karoseryjnych węże igielitowe fi 6mm (dostępne na dziale ogrodniczym w OBI). Są elastyczne ale wystarczająco twarde, żeby rozepchać uszczelkę. Różnica jest znaczna na plus. Zacząłem słyszeć pracę kompresora klimatyzacji na autostradzie ;)
też o tym słyszałem swego czasu, że daje radę bo wtedy stare uszczelki robią się "grubsze" i bardziej przylegają do karoserii. ile wyszło łącznie m węża?
Pozdrawiam
Mikołaj
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: blue »

Dałem tylko na górne części uszczelek, więc w sumie jakieś 5-6 m.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości