[IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Problemy dotyczące modelu IS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: k0zz »

carinus pisze:Ostatnio przejechałem się samochodem naszego kolegi z forum.Rozpędziłem się do 120 i słyszałem tylko szum opon i odgłos pracy silnika.W moim jest trudny do zlokalizowania hałas już od predkości ok.70-80km/h.Pod maską jest rządek otworków na samej prawie krawędzi,prawdopodobnie do mocowania uszczelki-może to ktoś potwierdzic?
Carinus pod pod maską, na samym początku, są porobione otwory.
Ale z tego co patrzylem u mnie, to uszczelka jest zamontowana pare cm wgłąd maski i opiera się na pasie przednim, jak pisze baniaq.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: carinus »

Dzięki za informacje,u mnie tej uszczelki nie było i po układzie otworków na masce wnioskowałem ze uszczelka idzie na całej szerokości.Co do nadkoli,na zewnątrz raczej nic nie założymy bo jest komora silnika,od środka mamy kontakt z wodą i maty filcowe lub pianka będzie nam tę wodę piła.Można się pokusic o montowanie pianki do wygłuszania układów klimatyzacji w agregatach chłodniczych samochodów ciężarowych.
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: jordi007 »

Panowie juz mi brak sil do tych uszczelek jezdzic sie nie da, co przycisne powyzej 100 odrazu noga z gazu przez ten szum. juz wszystko robilem i nie ma rady chyba trzeba nowe. Ale dzisiaj byłem jeszcze u nowego magika i on proponuje zrobic malutka dziureczke i wsunac przewod paliwowy w uszczelke cała rozmiar 3, albo wpuscic pianke w cely powiekszenia gumy mowi ze moje uszczelki super stan tylko mało napompowane, robil komus tak, ponoc duzo dało tylko moga troche dzwi sprezynowac. Niekoniecznie chciałbym dzirawic uszczelki co wy o takim wyjscu myslicie
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: Dawid0ss »

jordi007 pisze:Panowie juz mi brak sil do tych uszczelek jezdzic sie nie da, co przycisne powyzej 100 odrazu noga z gazu przez ten szum. juz wszystko robilem i nie ma rady chyba trzeba nowe. Ale dzisiaj byłem jeszcze u nowego magika i on proponuje zrobic malutka dziureczke i wsunac przewod paliwowy w uszczelke cała rozmiar 3, albo wpuscic pianke w cely powiekszenia gumy mowi ze moje uszczelki super stan tylko mało napompowane, robil komus tak, ponoc duzo dało tylko moga troche dzwi sprezynowac. Niekoniecznie chciałbym dzirawic uszczelki co wy o takim wyjscu myslicie
A komplet porządnych uszczelek do drzwi to duży wydatek ? Jest w sumie okazja, aby poprawić sobie wyciszenie w aucie. Pzdr
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: jordi007 »

Moim zdaniem bardzo duży jedna 370 zł
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: Dawid0ss »

jordi007 pisze:Moim zdaniem bardzo duży jedna 370 zł
No jeśli tyle kosztuje uszczelka na jedną furteczkę, to nie jest to mało w takim razie.
Pzdr
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: jordi007 »

nie na furteczke tylko jedna uszczelka a sa dwie pytanie ktora wymieniac miec pewnosc to 700 zl dzwi a cały samochod juz 2800. Bo tylko aso chyba ze ktos gdzies znalał, a moim zdaniem uzywek nie ma co kupowac bo nie wiadomo w jakim stanie sa
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: owczar »

W galancie kupowałem kiedyś profil z mikrogumy, który podklejałem pod fabryczną uszczelkę. Była wyraźna poprawa.

U mnie mieścił się idealnie profil 3x10mm.
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: jordi007 »

ale to rozmiar do twojego auta ?? o cos takiego chodzi
http://www.contakt.pl/profil-klejem-3x1 ... 0f63a4ac05
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: owczar »

Dokładnie tak. Nie wiem jak wygląda uszczelka w IS. W galancie jest rynienka, w które siedzi ori uszczelka. Po wyjęciu uszczelki podkleiłem tam ten profil, a następnie na siłę wpechnąłem ori uszczelkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości