[IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Problemy dotyczące modelu IS
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: jordi007 »

Witam

kupiłem w sklepie zwykłe uszczelki do dzwi na metry sa sprzedawane takie podwojne dosyć małe podwojne z mozlisościa rozdzielenia wlozyłem w srodek uszczelki jedna polowe a druga od zewnetrznej strony to znaczy mieczy uszczelke a blache dzwi fajnie bo ja samo przylepne narazie nie przylepiałem chce zobaczy czy ma to sens czy działa jeszcze nie wiem pod koniec tygodnia jade w trase to sprawdze i dam zna ale koszt 10 zl za metr czas roboty 5 min. Jest mały minus bo na poczadku wkładania przy lusterku jest bardzo mała wneka ale jakby sie dłuzej pobawic bo da rade zrobic to dokładniej
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: jordi007 »

witam

No ucieszyłem sie przedwczesnie robiłem trase i dalej mi swiszcza uszczelki, kompletnie zadnej roznicy zaczynam sie zastanawiac czy to nie szyba przednia sie rozszczelnila dam znac jak do czegos dojde
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: Yarecki »

jordi007 pisze:witam

No ucieszyłem sie przedwczesnie robiłem trase i dalej mi swiszcza uszczelki, kompletnie zadnej roznicy zaczynam sie zastanawiac czy to nie szyba przednia sie rozszczelnila dam znac jak do czegos dojde
:biggrin2:
Sprawdź dolne narożniki szyby czołowej czy są na nich takie gumowe uszczelki (rogi) jeśli nie ma to juz masz rozwiazanie, jeśli są to trzeba daje prześwietlać :pijak:
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: jordi007 »

To była moja pierwsza mysl i sa wiec to nie to
Awatar użytkownika
luka1994sz
Lex user
Posty: 74
Rejestracja: 16 maja 2012, o 21:57
Model Lexusa: IS 400
Skąd:: Rzeszów/Janów Lub.
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: luka1994sz »

Wiem, że jest możliwość naklejenia nowego paska uszczelki na tą orygilnalną uszczelkę w celu zwiększenia jej grubości. Widziałem takie rozwiązanie u znajomego i trochę pomogło lecz jest mało estetyczne.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: maniek_ls400 »

luka1994sz pisze:Wiem, że jest możliwość naklejenia nowego paska uszczelki na tą orygilnalną uszczelkę w celu zwiększenia jej grubości. Widziałem takie rozwiązanie u znajomego i trochę pomogło lecz jest mało estetyczne.
Moim zdaniem 'pogrubianie' uszczelek jest bez sensu - w ten sposób powiększa się szczelina między budą a drzwiami i będzie bardziej słychać odgłosy wiatru.
Na miejsu autora wątku spróbowałbym metody opisanej przez kolegę z 'gotowaniem uszczelki' lub kupił nowe (po wyeliminowaniu innych potencjalnych przyczyn 'gwizdów').
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
cdexnh
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 cze 2013, o 22:54
Model Lexusa: is200 sc compressor
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: cdexnh »

maniek_ls400 pisze:Ja kupiłem nowe uszczelki do drzwi w ASO (350PLN/szt) i problem się skończył...
to cena za uszczelkę na drzwiach czy te wewnętrzna bo takiej potrzebuje sa gdzies jakies zamienniki ? czy tylko aso ?
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: Dawid0ss »

Trochę mnie dziwi ten temat he

Przecież w IS200 słychać wewnątrz dość mocno tylko silnik i według mnie tak właśnie powinno być (odkąd jeżdżę tym autem, przestałem słuchać głośno muzyki, teraz moją muzyką jest R6) :biggrin2:

A uszczelki u mnie zaczynają świszczeć dopiero przy 180 km/h ;-)

Pzdr
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: legato97 »

Dawid0ss pisze:Trochę mnie dziwi ten temat he

Przecież w IS200 słychać wewnątrz dość mocno tylko silnik i według mnie tak właśnie powinno być (odkąd jeżdżę tym autem, przestałem słuchać głośno muzyki, teraz moją muzyką jest R6) :biggrin2:

A uszczelki u mnie zaczynają świszczeć dopiero przy 180 km/h ;-)

Pzdr
To jak bys napisal, ze dziwi Cie nie dzialajaca zmieniarka, bo u Ciebie dziala...
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: kupiec1985 »

co do hałasu wewnatrz tez jestem nie mile zaskoczony , może dlatego ze to sportcross bo ponoć w kombi jest głosniej ale powyzej 120 juz wewnatrz jest głośny szum który raczej nie odzwierciedla pracy silnika ale szum opływajacego powietrza ( może wspołczynnik oporu jest bardzo wysoki) w kazdym badz razie jest duzo głosniej niz w moim poprzednim aucie a to była KIA . Może tez to ze jeżdze na zimówkach ma znaczenie ale spodziewałem się większej ciszy w :LEXUS:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości