[IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Problemy dotyczące modelu IS
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: mikrus »

Ja również spodziewałem się większej ciszy w :LEXUS: ale faktycznie podchodzę do niego ostatnio tak, że mimo tego, że to najmniejszy Lex ma mnie zawieźć z pkt. A do pkt. B i mam słuchać muzyki R6 i nawet ostatnio nie jeżdżę za szybko, bo mi się po prostu nie chce. Z resztą jeden z użytkowników forum miał możliwość przejechania się moim i wg. mnie jest głośno, ale hałas jak rozmawialiśmy to pojęcie względne, bo dla kolegi Grzegorza było w nim cicho i było słychać tylko szum opon zimowych. Dla mnie natomiast było głośno.
Pozdrawiam
Mikołaj
mlody1985
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 24 paź 2013, o 20:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: Rypin
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: mlody1985 »

Jak dla mnie trochę głośno jest, a po przekroczeniu 80 km\h również słychać szum powietrza. Nie przeszkadza mi to za bardzo przyzwyczaiłem się wcześniej jezdzac Outlanderem do tego typu odgłosów. A co do samych uszczelek http://sztukawyciszania.pl/oferta/, firma zajmuję kilko rzeczami w tym też wyciszeniem uszczelek drzwi.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: carinus »

mikrus pisze:.... Z resztą jeden z użytkowników forum miał możliwość przejechania się moim i wg. mnie jest głośno, ale hałas jak rozmawialiśmy to pojęcie względne, bo dla kolegi Grzegorza było w nim cicho i było słychać tylko szum opon zimowych. Dla mnie natomiast było głośno.
Takie odczucie jest po przesiadce z głośniejszego samochodu.Nasze lexy mają kiepskie wygłuszenia nadkoli i zbyt mocno słychać szumy opon.Silnik można uznać za przyjemne źródło hałasu,tylko jezeli nie musimy słuchać tego przez cały dzień.
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: mikrus »

Dokładnie, wielu z nas mówi, że ładnie mruczy i ok, zgadzam się, ale jak czasem robię trasę Poznań-Katowice to najzwyczajniej jest to mało przyjemne, bo chciałbym mieć najzwyczajniej spokój i ciszę dlatego też jeśli chodzi o poziom hałasu dla mnie jest przy dłuższych jazdach trochę za głośno.
Pozdrawiam
Mikołaj
Awatar użytkownika
cdexnh
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 cze 2013, o 22:54
Model Lexusa: is200 sc compressor
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: cdexnh »

no spoko ale ja potrzebuje wymienić uszczelkę bo jest uszkodzona wiec ktoś cos wie ? a w jeździe na pewno przeszkadza halas z nadkoli ale z tym postaram sie uporać ;d
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: Dawid0ss »

Myślę, że niektórzy zapominają, że IS200 to konstrukcja z 1999 roku. Nie porównujmy zatem wyciszenia w tym aucie do wyciszenia w autach z roku 2008.

Pzdr
Awatar użytkownika
cdexnh
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 cze 2013, o 22:54
Model Lexusa: is200 sc compressor
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: cdexnh »

to nie temat o wyciszeniu auta .... i akurat lexa można porównać do nowszego samochodu;)
reha
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 12 maja 2012, o 14:20
Model Lexusa: IS200
Skąd:: R-m - Wwa
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: reha »

Cena wyciszenia w sztukawyciszania.pl to 350-750zł uszczelki drzwi i ok 4,7k zł za nadkola.
Nikt nie próbował się bawić w wyciszanie samemu matami itp?
Ja mam delikatny problem z dopasowaniem drzwi i uszczelek pasażera, już od 130-150km/h słychać przegwizdy powietrza.
Patrząc na wyciszenie IS 220d, to IS I-gen jest strasznie głośny... ;(
Awatar użytkownika
cdexnh
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 cze 2013, o 22:54
Model Lexusa: is200 sc compressor
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: cdexnh »

bylem dziś w lexus krakow za przednia wewnętrzna uszczelkę chca 750 zl .... :szok:
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS 200] Świszczące, szumiące uszczelki drzwi

Post autor: jordi007 »

zadzwon do lexusa warszawa-wola mi powiedzieli 350 za sztuke wiec sobie darowałem ale i zobacz uszczelke szyby przedniej bo u mnie była ta zjebana a myslałem ze to w dzwiach
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości