Podwozie progi korozja

Problemy dotyczące modelu IS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: michalm320 »

Mój też korodował. Dach nad szybą czołową, próg pod barankiem, nadkola pod plastikami no i wnętrze progów pod zaślepkami... Pod względem korozji to IS był dla mnie żenujący. Civic z 97r. tak nie korodował i obecna Primera P11 która słynie z korozji też nie koroduje. Nie wiem czy mój IS był malowany czy nie ale na mierniku nic nie wykazało przy kupnie.
PS. Moje obecne Audi A4 też ma korozję :) Fakt że miejscach gdzie była wada fabryczna ale ma.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: Dawid0ss »

michalm320 pisze:Mój też korodował. Dach nad szybą czołową, próg pod barankiem, nadkola pod plastikami no i wnętrze progów pod zaślepkami... Pod względem korozji to IS był dla mnie żenujący. Civic z 97r. tak nie korodował i obecna Primera P11 która słynie z korozji też nie koroduje. Nie wiem czy mój IS był malowany czy nie ale na mierniku nic nie wykazało przy kupnie.
PS. Moje obecne Audi A4 też ma korozję :) Fakt że miejscach gdzie była wada fabryczna ale ma.
Musiałeś mieć niefart. U mnie (rocznik 2003) nic nie koroduje. Mam tylko mały zaczątek na masce z przodu, bo pewnie było uderzone kamieniem. U mojego kumpla również brak korozji.

Pzdr
jaros
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 1 lut 2014, o 13:02
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: jaros »

U mnie brak korozji po za dwie parchami przy łączeniu dachu z szybą przednią(siedzi teraz u blacharza za 100zł :D). A rocznik 2000. Zastanawia mnie to bo podobnież Is`y miały mieć ocynk, więc bez żadnych wypadków, powinno być zero problemów z blachą, nawiązując do kolegi niżej który miał problemy.
Awatar użytkownika
KowaLazer
Lex Driver
Posty: 382
Rejestracja: 22 gru 2013, o 15:37
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: KowaLazer »

u mnie rocznik 99 ,również pojawiła się korozja na dachu,przy uszczelce przedniej szyby . już temat ogarnięty ale wiem ,że będę musiał oddać do lakiernika...
Awatar użytkownika
j0hnDEER
Lex user
Posty: 132
Rejestracja: 8 sie 2013, o 09:41
Model Lexusa: is200
Skąd:: PCE
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: j0hnDEER »

Czasem wystarczy odprysk i już pojawia sie korozja..
Przód maski, dach przy szybie ranty nadkoli to normalna sprawa w tak starych autach .
Każde auto rdzewieje niezależnie czy to ocynk czy nie , jedynie co można zrobić to opóźnić ten proces. Nie oszukujmy się , blacha w IS jest cieńka jak papier .

Nie bardzo rozumiem ten temat , to że jednemu rdzewieje a drugiemu nie winna jest zupełna przypadkowość i jak kto dbał przez te 10-15 lat ! .
Jeden dostał kamieniem drugi nie .
Jeden używa lewarka uszkadzając tym samym powłokę antykor. drugi nawet nie wie gdzie jest lewarek.
Jeden robi 30tys km rocznie po autostradach drugi 500 km po wsi
Jeden garażuje auto w zimie i myje codziennie inny ma to gdzieś i auto wygląda jak solny lizak dla saren i żubrów.
Jeden woskuje auto woskami za parę stów inny jedyny wosk jaki widział to ten w świecach.
Jeden dba żeby każdy odprysk zabezpiecza drugi jeździ z rozwalonymi robalami miesiącami a pod domem kolejne robale jedzą te rozwalone.
Jeden auto przygotowuje do zimy drugi dolewa tylko płynu zimowego a z tym też ciężko.

Pomijam tu fakt czy auto było bite czy nie.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: baniaq »

Mam taki dość szalony pomysł i potrzebuję rady, bo blacharz powiedział mi tylko "zrobię co będziesz chciał".
Gdyby tak odrestaurować końcówki progów z tyłu z użyciem fragmentów przednich błotników? Krzywizna jest taka sama, tyle tylko, że są trochę węższe pod spodem, ale to nie problem. Do tego wspawać ten kawałek rantu z mocowaniem pod plastikową listwę i ją tam przykręcić... Co o tym myślicie? Będzie dobrze wyglądało?
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
twiti7
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 paź 2012, o 21:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: twiti7 »

Można się bawić albo znajdź rozbitego i wytnij. Jak się dba to się ma.
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: jordi007 »

Pisaliscie ze w progu sa 2 zaslepki demontuje to sa 3 pacztek srodek i koniec widziałem bo wymieniałem caly próg tak przynajmniej u mnie jest blacharz mowil walic przez nie co kilka lat preparat i nie ma prawa byc rdzy
migas
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwie 2014, o 15:02
Model Lexusa: LS
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: migas »

Środki do konserwacji podwozia marki Boll są mega dobre. Ofertę marki znajdziecie na https://eport2000.pl/boll.html , więc polecam zajrzeć i sprawdzić sobie produkty przez nich oferowane. Taką konserwację można wykonać również samemu.
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: rafiq2144 »

Ale reklama... Co do bolla to rozne srodki dla mnie sie roznie zachowywaly. Masa poliuretanowa do uszczelnien i klej do szyb(ten zwiazany w godzine) byly dla mnie serio spoko, wosk do profili zamknietych tez. Baranek w sprayu za to strasznie lipny, faktury baranka nie udalo mi sie tym wcale uzyskac(korzystalem z koloru szarego), a w baranek kupiony w auchan za 13zl w gigantycznej puszce przy tym to poezja byla.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości