Rejestrator trasy

Problemy dotyczące modelu IS
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

No rozumiem reszte, ale w jakim celu kamerke? Nie dziwie sie ze mio nie dodalo opcji podpiecia sie;)
Awatar użytkownika
WoznY
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 00:39
Model Lexusa: IS200 sc
Skąd:: Centrum
Kontakt:

Re: Rejestrator trasy

Post autor: WoznY »

Ja używam Nokii N8. Zwykły uchwyt do szyby dołączany do zestawu. Jakość ponad HD (1280x720), odczyta się każdą rejestrację, nawet każdy uśmiech dziewczyny przechodzącej po chodniku :dance3: . Po każdym nagraniu jak się nic nie działo kasuję film, telefon biore w kieszeń i nie obawiam się, że kogoś za mocno skusi widok kamerki zostawiwonej pod blokiem w aucie... Zasilanie z ładowarki, wiec telefon nie dostaje po tyłku :) A co do rejestratorów to miałem kiedyś taki za ok. 280zł.
Miałem dokładnie tydzień, po przekreceniu zapłonu za którymś razem spalił się... Wiec jak dla mnie to strata pieniędzy. Każdy smartfon ma teraz kamere przynajmniej 5Mpix wiec jakość będzię na pewno lepsza niż w niejednym rejestratorze ;)

Kiedyś jeszcze chciałem ukryć rejestrator tj. wylutowałem sam obiektyw z niego i przedłużyłem na 24 żyłowym przewodzie. Chciałem ją ukryć za lusterkiem lub w podsufitce, ale były za duże straty napięcia na 1,5 m przewodzie i niestety obrazu nie było. - to tak jakby ktoś chciał pokombinować to odradzam.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Rejestrator trasy

Post autor: forest »

N8 ma 12Mpx i robi naprawde dobre filmy JAK NA KALKULATOR

[vimeo_cust=[/vimeo_cust]
SC430 '2002
Palio
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 3 lip 2013, o 14:47
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Rejestrator trasy

Post autor: Palio »

Hej! Ja rownież używam rejestratora jazdy Mio 358. Zmęczyło mnie jednak codzienne wyciąganie go ze schowka wiec postanowiłem zainstalować go na stałe. Prąd poszedł z radia - postanowiłem dać ciagle napięcie co pozwala na staly "monitoring" auta. Kamerkę dałem za lusterko - przyklejona na taśmę Velcro. Nie rzuca sie w oczy. Obecnie testuje to rozwiazanie. Jeśli ktos ma jakies pomysły na montaż rejestratora jazdy niech da znac.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Rejestrator trasy

Post autor: forest »

ponoć trzeba mieć teraz oznakowane auto (naklejkę) że samochód posiada kamerę i nagrywa cudze tab. rejestr. :biggrin2: ...tak słyszałem
SC430 '2002
Palio
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 3 lip 2013, o 14:47
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Rejestrator trasy

Post autor: Palio »

Haha, jeszcze napisze jakie inne wartościowe przedmioty zostawiłem w aucie. Kto wie co wymyśla ustawodawcy - założenia do projektu ustawy o monitoringu wizyjnym juz sa. Nie wiem na jakim etapie jest proces legislacyjny. Wracając do tematu, ktos ma na stałe kamerkę z ciągłym nagrywaniem?
a_rek
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 24 kwie 2014, o 21:33
Model Lexusa: 0s
Skąd:: GLIWICE
Kontakt:

Re: Rejestrator trasy

Post autor: a_rek »

Na własny użytek można nagrywć, ale chąc udostępnić (YT, sąd w razie np wypadku) trzeba podobno sprzed gdzieś zarejestrować.
Palio
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 3 lip 2013, o 14:47
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Rejestrator trasy

Post autor: Palio »

Bez przesady. W sytuacji filmowania w miejscach publicznych, a do tych należą niewątpliwie polskie drogi, nie trzeba mieć zadnych zezwoleń i monza bez przeszkód publikować. Aby to potwierdzić zerkne jeszcze do ustawy o prawach autorskich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości