OPONY

Problemy dotyczące modelu IS
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: OPONY

Post autor: tomekb »

Jeździłem na 215 3 lata i świadomie wybrałem 225. Nie chodzi o markę, ale o stan opony. Piszesz ze miales stare opony. Nie ważne czy Michelin czy chinol to one jak są stare, juz sie nie beda prowadzic tak jak nowe to jest guma i swoje własciwosci zachowuje maksymalnie 5lat. Guma zawsze będzie parciec szczególnie w oponach gdzie narazona jest na duże siły odsrodkowe. Lata robia swoje plus warunki atmosferyczne i sposób uzywania. IS ze zrobionym zawiasem prowadzi sie jak po szynach nie wazne czy sa opony 205, 215 czy 225, 235. to jest mała róznica na szerokości gumy. Fakt faktem zawieszenie jest zaprojektowane na 215 ale róznica centymetra na szerokości przy dpowiednio napopowanej oponie jest nie zauwazalna akomfort jazdy na szerszej gumie dużo wyższy. Oczywiscie nie pisze o różncy 215 a 245,255 bo to już spora różnica.
Teraz będę kupował nowe opony i tez kupie 225/45
dzibi
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 17 mar 2014, o 20:48
Model Lexusa: is300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: OPONY

Post autor: dzibi »

No to dodam jeszcze tylko, że w Imprezie zmieniałem koła właśnie na 1cm szersze, bo przechodziłem z 16" na 17", więc i profil też był mniejszy i również była masakra. Nie pamiętam już marki opony, ale w koleinach była męczarnia. Zostawiłem tak, bo Subarak mój kochany wyglądał o niebo lepiej :) być może jakbym poingerował w zawieszeniu, to byłoby lepiej, ale mówię tu o standardowym IS, bez żadnych modyfikacji. Ja się upieram przy swoim, Ty przy swoim, co nie znaczy, że obaj racji nie mamy ;)
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: OPONY

Post autor: turkus »

Odgrzewam kotleta, bo mam problem decyzyjny. Szukam aktualnie opon na moje piękne 18" fele. Chcę zastosować się do zaleceń producenta i wziąć szersze na tył. Sęk w tym, że wybór 215/40 i 225/40 R18 jest żaden, tj. bardzo ciężko dorwać dobre opony (kieruję się testem ADAC, dla zimówek ta metoda sprawdziła się idealnie), które występują w obu tych rozmiarach. W akcie desperacji rozważam zakup 225/40 i 235/40, tu już znacznie większy wybór. Czy to jest dobry pomysł? Macie jakieś argumenty na tak/na nie dla szerszych opon? Doradźcie proszę, bo nie wiem, co czynić :ireful3:

BTW. z tych wszystkich kalkulatorów zamienników opon wychodzi, że pomysł zamiany na szersze jest poroniony.
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: OPONY

Post autor: krzywydg »

Lepiej beda trzymac:-) 215 to do is200. wd mnie majac is 300 trzeba przyjmowc parametry gs300
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: OPONY

Post autor: turkus »

A nie będzie obcierać przy skrętach albo na wertepach? Mam wersję Sport, ona jest coś tam fabrycznie obniżona...
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: OPONY

Post autor: krzywydg »

zalezy od et felgi. Ale tu jakis posiadacz 18" w is200 musi podpowiedziec ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: OPONY

Post autor: tomekb »

Turkus jakie masz et . I ile cali szerokosci
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: OPONY

Post autor: turkus »

Dziś sprawdzę i napiszę pod wieczór. Teraz się zastanawiam nad 4x 225/40, zdecydowanie najłatwiej i najtaniej można takie dostać.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: OPONY

Post autor: dS »

Ja u siebie mam 225/40R18 na feldze 8J i gdybym ponownie kupował opony to na przód wziął bym jednak 215 bo przy 225 dużo bardziej prowadza po koleinach. Na tył jak najbardziej 225 może być , 235 raczej tylko jak zależy ci aby wizualnie było szerzej.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: OPONY

Post autor: turkus »

tomekb pisze:Turkus jakie masz et . I ile cali szerokosci
Hej, więc jest et 45 i 8JJ.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości