Przednia szyba czołowa

Problemy dotyczące modelu IS
mlody1985
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 24 paź 2013, o 20:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: Rypin
Kontakt:

Przednia szyba czołowa

Post autor: mlody1985 »

Witam!!
Mam pytanie ponieważ z chwila ogarnięcia a raczej doprowadzenia is do dobrego stanu technicznego przyszedł czas na poprawę kilku rzeczy na zewnątrz. Chodzi o przednia szybę czołową którą niestety poprzedni właściciel wymienił na Pilkingtona z domalowywanym pasem na lusterko dodatkowo z krzywo założonymi ramkami, co mnie :ireful3: . Przednia szyba czołowa Lexus Puławska z robocizna 2850 zł, Nordglass 1480 zł(podobno serwisowa) Niestety Puławska odpada z racji ceny pozostaje jedynie Nordglass. Ale przeglądając allegro trafiłem na http://allegro.pl/lexus-is200-is-200-19 ... 19755.html Czy ktoś może korzystał z tej firmy? albo może poleci coś jeszcze
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Cajek
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 24 gru 2011, o 21:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rowy
Lokalizacja: Rowy
Kontakt:

Re: Przednia szyba czołowa

Post autor: Cajek »

Ta z allegro takze nie ma paska na lusterko, Nordglass gdy ja szukalem jakies 2 lata temu takze mial szybe uniwersalna bez paska na lusterko tzn. niby miala a jak przyszla to nie miala wiec ciezki temat.
Awatar użytkownika
Rafa1504
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 4 lut 2012, o 13:57
Model Lexusa: Sc300 2JZ-GTE Single T
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: Przednia szyba czołowa

Post autor: Rafa1504 »

Ja mogę polecić tą firmę. Bardzo szybki czas realizacji, szybę przywieźli swoim busem. Jako jedyni mieli szybę do cadillaca escalade. To był cud :p
mlody1985
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 24 paź 2013, o 20:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: Rypin
Kontakt:

Re: Przednia szyba czołowa

Post autor: mlody1985 »

Nordglass , serwisowa z logo LEXUS i czarnym pasem na lusterko. Dodatkowo jeszcze wchodzi INTER CARS który może zamówić na indywidualne zamówienie zamiennik zgodny z orginałem -Pilkington, niestety jest to możliwe jedynie w oddziale firmy, przez co dopiero pod koniec tygodnia będę wiedzieć coś więcej. dzięki za pomoc. pzdr
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Przednia szyba czołowa

Post autor: carinus »

Jak cenowo wychodzi taka szyba?
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Przednia szyba czołowa

Post autor: tomekb »

Rozumiem że jest bez ogrzewania
Awatar użytkownika
adamovicius
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 11 sie 2013, o 09:12
Model Lexusa: IS 200 Sport
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Przednia szyba czołowa

Post autor: adamovicius »

Akurat też jestem na etapie wymiany szyby.
Ta z allegro nie ma podgrzewania,jest też druga aukcja na allegro i też mają bez ogrzewania,albo z ogrzewaniem,ale z wtyczką po prawej stronie,czyli do RHD.
Jak narazie udało mi sie znaleźć we Wrocławiu Pilkingtona z grzaniem do LHD za 1060zł z montażem.
Jeżeli ktoś znalazł taniej szybę z podgrzewaniem do LHD i z mocowaniem lusterka proszę o jakieś namiary.
mlody1985
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 24 paź 2013, o 20:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: Rypin
Kontakt:

Re: Przednia szyba czołowa

Post autor: mlody1985 »

LEXUS PUŁAWSKA 2850 zł bez podgrzewania , powyżej 3 tys. z podgrzewaniem
NORDGLASS 1450 zł bez podgrzewania
INTERCARS tutaj niestety, żeby poznać cenę Pilkingtona muszę odwiedzić najbliższy oddział przynajmniej tak informację otrzymałem od Pana telefonicznie więc dopiero cenę będę znać pod koniec tygodnia. Ale sądzę, że cenowo zbliżona do ceny kolegi adamovicius. Tutaj też mam pytanie odnośnie Pilkingtona z Wrocławia, możesz podać firmę u której dowiadywałeś się o szybę?
Awatar użytkownika
adamovicius
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 11 sie 2013, o 09:12
Model Lexusa: IS 200 Sport
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Przednia szyba czołowa

Post autor: adamovicius »

Proszę bardzo http://eurotop-autoszyby.pl/index.html
Niestety u nich wchodzi w gre tylko odbiór osobisty,nie wysyłają i nie mają własnego transportu jak inne firmy.
Poszukiwań ciąg dalszy.
W oddziale Pilkingtona we Wrocławiu szyba z grzaniem 975zł, z montażem 1100zł, dowóz na terenie Wrocławia w cenie.
motorzysta95
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 4 lut 2015, o 22:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: KGR
Kontakt:

Re: Przednia szyba czołowa

Post autor: motorzysta95 »

Witam!

Odkopuję temat, planuję wymienić w najbliższym czasie szybę czołową grzaną w moim IS200 Elegance 2004, ze względu na kilka dużych odprysków na niej... które mi przeszkadzają i denerwują.
Rozglądałem się za różnymi szybami u różnych dostawców i tak:

Sekurit Saint-Gobain - około 800zł
Pilkington około 1000zł
Nordglass podobnie jak Pilkington z tym że długi czas oczekiwania bo szyba nietypowa.
Chińska (serwis powiedział ze w sumie nie mają na nie żadnych skarg)- 500zł
Znalazłem jeszcze takie Hamerykańskie: http://allegro.pl/lexus-is200-1998-2004 ... 80069.html i takie http://allegro.pl/lexus-is200-is300-99- ... 67648.html .
Ta ostatnia wydaje mi się być chyba jakaś angielska ponieważ ma wtyczkę po prawej stronie, a ja chyba muszę mieć szybę z wtyczką po lewej stronie tak ?
Macie może jakieś doświadczenia z szybami ? Lepiej stosować dobry markowy zamiennik czy jest to obojętne ? Chcę aby wszystko było tak jak należy. Jak jest z tymi wtyczkami na grzanie ?
Co sądzicie o tych amerykańskich szybach ?? Bardzo proszę o pomoc, bo nie znam się na tym, a jeśli można to też nie chciałbym przepłacać.

I może znacie jakiś dobry warsztat w okolicach Krakowa, Nowego Sącza lub Tarnowa ?


Pozdrawiam! :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości