[IS 220D] Skrzypi deska rozdzielcza

Problemy dotyczące modelu IS
Awatar użytkownika
pdrobny
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 20 paź 2014, o 12:27
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [IS 220D] Skrzypi deska rozdzielcza

Post autor: pdrobny »

Sprawdziłem ww. patent z plakiem do plastyków i działa. Rozebrałem wszystko (ramka w okół zegarów) po wyrwaniu dołu deski tj. części z przełącznikami pod kierownicą, odkręceniu dwóch śrub na dole i dwóch kołków u góry całość wychodzi. Nie jest łatwo trzeba trochę poszarpać raj jedną raz drugą stronę i jest. Spsikałem wszystko i złożyłem i jest o niebo lepiej. A jeszcze jedno odkrycie cały licznik lata luźno - chyba jest tylko dociskany ramką - straszna lipa jak na tej klasy samochód.
Awatar użytkownika
pdrobny
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 20 paź 2014, o 12:27
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [IS 220D] Skrzypi deska rozdzielcza

Post autor: pdrobny »

Plak przestał działać... ale się nie poddałem, pomogła wizyta w serwisie... czyli CASTORAMA kupiłem 1 m uszczelki do drzwi (ta lepsza po 2,99 zł/m bo to Lexus a nie jakiś ford) obciąłem kawałek ok 5 cm.
Wystarczy przykleić pod plastik (ramkę) licznika - posiada takie płaskie miejsce od strony styku z licznikiem, założyłem i teraz jazda po bruku i cisza.
Krzysiek_pk
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 1 sie 2012, o 22:13
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS 220D] Skrzypi deska rozdzielcza

Post autor: Krzysiek_pk »

Trza było jakąś fotke strzelić tego patentu :) tak czy tak informacja się przyda na przyszłość bo u mnie spokój z deską na zimówkach.
janosik201
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2014, o 14:22
Model Lexusa: is250
Skąd:: Kamienica
Kontakt:

Re: [IS 220D] Skrzypi deska rozdzielcza

Post autor: janosik201 »

Generalnie skrzypiała deska jadąc po nierównej drodze czy te nawiewy ? U mnie wystarczy lekko jakby docisnąć koło przedniej szyby i było by ok. Strasznie to irytujące w zime. Długi czas jest tej operacji ? Mógłbyś po kolei dokładnie opisać które plastiki demontujesz?
Awatar użytkownika
pdrobny
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 20 paź 2014, o 12:27
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [IS 220D] Skrzypi deska rozdzielcza

Post autor: pdrobny »

Zdemontowałem
- boczną osłonę deski od strony drzwi - n a zatrzaski,
- osłonę nad airbagiem kolanowym - pod kierownicą też tylko szarpiesz i wychodzi,
- potem dwie śrubki na dole od ramki zegarów i dwa kołeczki u góry - odkecasz,
- wyciągasz lekko oslonę zegarow - uwaga na dole trzyma przyklejona osłona więc jej nie odrywaj tylko oprzyj na opuszczoną kierownicę,
- przuklejasz uszczelki i skladasz...
40 min.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS 220D] Skrzypi deska rozdzielcza

Post autor: ArtIS »

Panowie pytanie do IS250 mk2
Jak ogarnąć skrzypiące na postoju boczki drzwi? Kiedy czekam na światłach od strony boczków pasażera słyszę takie świerszcze... Pomaga zamknięcie i otwarcie kieszeni na gazety - kilkukrotnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 14 gości