Jakie opony?? GS mk3

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Jakie opony?? GS mk3

Post autor: kapelan78 »

Witam. Prośba o informację. Kupione felgi
Przód 18 na 8,5 cala tył 18 na 10 cala. Na przód założę fabryczne 245/40/18 ale czy tył ma być 275/35/18?? Proszę o pewne info bo ekspertem nie jestem a nie chcę jakichś przeklamań i dziwnych naciagów
Może ktoś polecić dobrą oponę w rozsądnych pieniądzach w tym rozmiarze? Jedyne wymagania to ma świetnie trzymać w zakrętach i możliwie wolno znikać
Komfort i cisza drugorzędne. Za wszelkie sugestie bóg zapłać. A... GS 460...
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Jakie opony?? GS mk3

Post autor: JanB »

Jestem zadowolony z Dunlop SP Sport Maxx. Polecam
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
addzik
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 22 lis 2014, o 18:02
Model Lexusa: Ls400, RX300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Jakie opony?? GS mk3

Post autor: addzik »

Za chwilę będę zakładał dunlop sport maxx rt, zdam relacje. Natomiast u mnie jest spory camber i będzie naciąg :wink:
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Jakie opony?? GS mk3

Post autor: LinkPL »

Dunlop SP sport maxx rt na tyle - bez żadnego upalania ... ale dużo szybkiej jazdy można powiedzieć wytrzymały 25 tysięcy. Jeszcze 5k km i tył będzie łysy ... :D ale opona dobrze trzymała na asfalcie ...


Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie opony?? GS mk3

Post autor: MateoM »

Pirelli P Zero Nero GT - po prostu mam słabość do tej marki bo wydawała mi się fajna :P Ale opinie też były pozytywne. GS450H na suchym trzymają idealnie, na mokrym też nie miałem żadnych problemów. Czuję się z nimi bardzo pewnie.
dorian
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2015, o 20:00
Model Lexusa: LFA
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie opony?? GS mk3

Post autor: dorian »

Też mam zawsze zagwostkę jakie opony wybrać. Wprawdzie nie mam GS, ale problem ten sam :) Ostatnio zacząłem śledzić testy opon na stronie http://www.testyopon.pl/ i tak sobie stwierdziłem, że kolejne opony będę wybierał na ich podstawie - znacznie ułatwi to sprawę :) Może i tobie takie rozwiązanie pomoże :)
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: Jakie opony?? GS mk3

Post autor: kapelan78 »

Widzisz, testy mają to do siebie że robi się je na nowych oponach i w kilkunastu próbach i koniec. Nie twierdzę że to nie musi być prawda ale i tak subiektywne odczucie jest najważniejsze dla każdego z nas. Oczywiście porównując opony w podobnej klasie. Prawda jest taka że czym więcej opon przerobiłem tym bardziej doszukuje się różnic i nigdy nie jestem w 100% zadowolony. Prawda jest taka że jest wiele różnic w oponie tej samej marki i w tym samym rozmiarze. Się kur...rozpisałem. Aktualnie nowe goodyear f1. Wzór jodła
245/40/18
Tył 275-35-18. Opona świetne trzyma w zakrętach. Znakomita na ciepłym asfalcie, deszcz bdb
Czuć każdą dziurę. Trzeba czujnie kierownicę trzymać. Dla mnie świetna. Przy zablokowaniu kół łatwo ją uszkodzić. Trochę zbocza cena. Już. Pozdrawiam Domin
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości