GS300 MKII wywalić navi i co dalej...

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

GS300 MKII wywalić navi i co dalej...

Post autor: Pawcio1979 »

Witam.

Od pewnego czasu szukam, czytam na temat zmiany audio / navi w GS-ach. Jedyne co krąży na necie to opisy jak ludziska wymieniają audio bez navi i wsadzają albo coś z 2DIN ewentualnie jakiś tablet. Do tej pory nie natrafiłem zupełnie na nic jeśli ktoś jest "szczęśliwym" posiadaczem navi w MKII jak ja :bye: a chce przeskoczyć o 20 lat do przodu.

Tak się zastanawiam czy istnieje możliwość wywalenia panelu navi i radia a w to miejsce wsadzić panel do obsługi nawiewów oraz stacje 2DIN ewentualnie jakiś tablet.
Próbował już ktoś czy pasują wtyczki i czy to działa? Moja wersja GS-a jest poliftowa :hobby:

Głośniki zostały by oryginalne a zasilało by je radio lub wzmak JBL CS50.4 Wzmacniacz ma 4x82W przy 2 ohm a właśnie tyle mają oryginalne głośniki.
Przy zasilaniu głośników 2 ohm z jakiegoś radia istnieje duże prawdopodobieństwo upalenia czegoś. Pół środkiem jest w szereg z głośnikiem dołożyć rezystor 2 ohm ale dużej mocy.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3746
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

GS300 MKII wywalić navi i co dalej...

Post autor: legato97 »

Co masz na celu? Ogolnie dziwny pomysł tak mi się wydaje. Z samego radia 2din głośniki by nie poszły. Wzmak jaki podałeś to jakaś masakra i ma 4 kanaly więc gdzie bas? Żeby poprawić jakość audio musiał byś sporo wydac. Jeżeli mp3 brakuje to może jakaś zmieniarka cyfrowa lub podepnij AUX pod kasetę. Ktoś tam już to robił.
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: GS300 MKII wywalić navi i co dalej...

Post autor: Pawcio1979 »

Nie do końca mogę się zgodzić że to dziwny pomysł. :fiu:

1. Wszyscy dobrze wiemy jakiej "jakości" jest radio w GS300 MKII na FM :szok: Praktycznie całkowicie odcięta góra pasma.
2. Brak wyjścia AUX ( to już mam zrobione pod AM, teraz czekam na paczkę i zamiast kabla po bluetooth puszcze muzyke + głośnomówiący)
3. Z czystym sumieniem można powiedzieć brak navi bo to co jest to wiadomo.......biała plama
4. Ten wzmacniacz JBL wcale nie jest taki tragiczny. Miałem w poprzednim aucie i nawet bez wygłuszenia drzwi spoko działał. Do normalnego słuchania starczy.

Chciałbym najlepiej na jakimś radyjku 2DIN na androidzie upakować wszystko tzn:
-normalne radio
-radio internetowe
-navigacje
-kamerę cofania
-głośnomówiący
Ps. Bass to najmniejszy problem, zawsze można jakiś monoblok z filtrem dolnoprzepustowym wsadzić. Teraz oooo takie :rtfm: malutkie płytki są.

W takim zestawieniu jedynie to nieszczęsne sterowanie nawiewami pozostaje ogarnąć.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
Awatar użytkownika
łuki88
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 19 lut 2014, o 21:37
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Płock/Nowy Dwór Maz.
Kontakt:

Re: GS300 MKII wywalić navi i co dalej...

Post autor: łuki88 »

Najlepiej byłoby przerzucić panel klimy i całe sterowanie z wersji bez nawi i dopiero dalej działać. Inaczej tym to marne szanse...
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: GS300 MKII wywalić navi i co dalej...

Post autor: Pawcio1979 »

łuki88 pisze:Najlepiej byłoby przerzucić panel klimy i całe sterowanie z wersji bez nawi i dopiero dalej działać. Inaczej tym to marne szanse...
Właśnie to napisałem w pierwszym poście :dirol:
Pytanie tylko czy wtyczki są tu i tu takie same.

Ps. Co masz na myśli pisząc sterowanie?
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
Awatar użytkownika
łuki88
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 19 lut 2014, o 21:37
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Płock/Nowy Dwór Maz.
Kontakt:

Re: GS300 MKII wywalić navi i co dalej...

Post autor: łuki88 »

No rzeczywiście, sory... Chodzi o to że może być inne sterowanie klimą w przypadku panelu a inne z ekranu ale na 100% nie wiem. Najlepiej popytaj tych co rozbierają angolce na części jak to wygląda od "zaplecza"

Co do dalszej części rozbudowy audio moge coś podpowiedzieć bo u siebie robiłem. Możesz podejrzeć u mnie w temacie.
Awatar użytkownika
łuki88
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 19 lut 2014, o 21:37
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Płock/Nowy Dwór Maz.
Kontakt:

Re: GS300 MKII wywalić navi i co dalej...

Post autor: łuki88 »

Co do głośników to albo seria pod samo radio albo wymiana na 16cm bo dystanse bardzo łatwo dorobić. Nie ma sensu ładować pod to wzmacniacza.
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: GS300 MKII wywalić navi i co dalej...

Post autor: Pawcio1979 »

Właśnie dziś czytałem Twój opis przeróbki audio.
Co do panelu od nawiewów musiał bym się z kimś dogadać na alledrogo że kupię, zapłacę i jak nie podejdzie to odeślę. Schematy mam tylko do wersji bez navi tak że nie mogę porównać wtyczek i rozmieszczenia w nich poszczególnych pinów. Tak bym miał w 100% pewność, że czegoś nie uwalę.

Co do seryjnych głośników i wzmacniacza jak dla mnie w zupełności wystarcza, tym bardziej, że zazwyczaj z dzieckiem się przemieszczam.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
sebtech
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 4 cze 2018, o 00:24
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Goleniów
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: GS300 MKII wywalić navi i co dalej...

Post autor: sebtech »

A nie można w miejsce radia włożyć jakies radio 1 DIN z wysuwanym ekranem ?
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: GS300 MKII wywalić navi i co dalej...

Post autor: Pawcio1979 »

Pojawiły się nowe fakty odnośnie wymiany navi po lifcie na coś 2din + panel klimy.

https://translate.googleusercontent.com ... W8IoOgeE2w
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość