[gs mk4] trzeszczenie, fotel, kolumna kierownicy

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
mariuszelectro
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 28 paź 2013, o 16:42
Model Lexusa: Gs450h/Is250
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[gs mk4] trzeszczenie, fotel, kolumna kierownicy

Post autor: mariuszelectro »

Witam.
Cóż jak widać po 3-4 latach używania od nowości zaczynaja się problemy: ( zaraz po gwarancji)
1) jak jest nagrzane wnętrze podczas wysuwania kierownicy pojawia się piszczenie , trzeba chyba posmarować , ale gdzie i jak?
2) coś skrzypi w okolicach schowka pasażera nawet na drobnych nierównościach, rownież zależne od temperatury mam wrażenie iż zależne od ustawień wentylacji.
Z pewnością nie jest to schowek ani nic w schowku, brzmi jak jakś naprężona struna co rezonuje ......
3) wentylacja fotela działa ale słabo ( w porównaniu z pasażera oraz z nowym w salonie), coś się tam czyści, zapchało czy ki diabeł
4) czujnik smogu nie działa tak jak dawniej.....
W ASO to olej tylko umieją, a resztę to trzeba rozebrać ( czytaj skasować) a następnie się zobaczyć (czytaj znów skasować)
Czyli podchodzą tak aby klienta zniechęcić.

Możecie kogoś polecić kto by pomógł (okolice Wrocławia) na takie bolączki oraz inne, bieżący serwis, tarcze hamulce itd.....

Dzięki za info.
TomaszR
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 5 cze 2021, o 08:18
Model Lexusa: Gs250
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [gs mk4] trzeszczenie, fotel, kolumna kierownicy

Post autor: TomaszR »

Cześć

Ja kupiłem Lexa GS 250 MK4 i powoli walczę z dźwiękami które pojawiają się w90% przy jeździe po bruku, lub podobnych "drobnych" nierównościach.

Mam problem z dźwiękiem jakby brzęczenia z okolic trudnych do określenia - jakby dach, albo bardziej tył samochodu. Byś może to samo co napisał mariuszelectro "brzmi jak jakś naprężona struna co rezonuje " Może to przypadłość tego modelu? Wiecie coś na ten temat?

Poniżej dzielę się tym co udało mi się zrobić skutecznie pozbywając się dźwięków:


1. Lusterko wewnętrzne okazało się, że leciutko się odkręciło i powodowało dźwięk. Czarna śruba torx jest nieosłonięta - łatwo to dokręcić
2. Daszek nad wyświetlaczem połączenie plastikowej obudowy - jej górnej części z daszkiem - odkręciłem 3 spinki, włożyłem pianki pomiędzy.
3. Lampki w drzwiach - te podświetlające podłoże. Poprzedni właściciel wymienił na takie mini projektorki które wyświetlają logo Lexusa.... Te lampki to grzechotki każda z 4... wymieniłem na zwykłe ledowe.
4. Podłokietnik - skrzypienia przy naciskaniu łokciem :D. Są trzy śrubki przy przycisku do przesuwania podłokietnika. Na wszystkie połączenia przykleiłem taśmę parcianą.
5. wysuwany uchwyt na kubki w tylnym podłokietniku. Na razie dla testu w pozycji podniesionego podłokietnika wcisnąłem pomiędzy wysuwany uchwyt na napoje a tapicerkę piankę która powoduje, że jest on wciśnięty i nie ma luzu. Przestał wydawać dźwięki.
6, Grzechotanie przy przyciskach opuszczania szyb podczas głośniejszego słuchania muzyki - panele wyjęte i w miejscu łączenia górnej i dolnej połówki sklejone taśmą.

Sam pedał hamulca może wydawać dźwięki grzechotania - poruszajcie nim szybko góra dół... W pozycji spoczynkowej ten ruch wydaje grzechotania a nie potrzeba do niego siły. Zakładam, że może hałasować przy określonych wybojach.
mariuszelectro
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 28 paź 2013, o 16:42
Model Lexusa: Gs450h/Is250
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [gs mk4] trzeszczenie, fotel, kolumna kierownicy

Post autor: mariuszelectro »

Trzeba sprawdzić półkę w schowku, klapkę od filtra i tam dołożyć piankę lub inny sposób mocowania ( z tego co pamiętam)
Podczas montażu car play rozbierałem sporo z przednich plastików i jest poro pustych przestrzeni w okolicach LCD, wykleiłem pianką.
Sprawdzałem te odgłosy stukając w odpowiednie miejsca i słuchając odpowiedzi. Obecnie jest cisza.
TomaszR
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 5 cze 2021, o 08:18
Model Lexusa: Gs250
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [gs mk4] trzeszczenie, fotel, kolumna kierownicy

Post autor: TomaszR »

ZNALAZŁEM !!!

Okazało się, że odkleiła się część listwy usztywniającej poszycie drzwi pasażera - w wewnętrznej konstrukcji drzwi.
Doszedłem do tego obstukując każdy kawałek samochodu. Trzyma się na elastycznym kleju - podejrzewam, że mogło się odkleić od słońca.
Obkleiłem to dedykowaną matą bitumiczną do wygłuszeń audio.

Wreszcie cisza nawet na wybojach. Szukając tego w drzwiach usunąłem kilka innych "świerszczy" o których wyżej pisałem.

https://youtu.be/2l7yo1JekcQ
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości