Czym czyścicie i smarujecie skóry w gs mk3

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Czym czyścicie i smarujecie skóry w gs mk3

Post autor: wuju »

Witam

Mamy w gs'ach semianiline na siedzeniach i kanapie, ponoć nie wszystkie kosmetyki nadają się do tej skóry.
Jakie macie doświadczenia z kosmetykami ?
Znalazłem zestaw gliptone

https://mrcleaner.pl/skora-alkantara/gl ... 0YQAvD_BwE

Próbował ktoś ??

Miałem kiedyś zestaw do zwykłych skór gliptona, i całkiem nieźle dawał radę.
Ten do semianiliny jest 2x droższy od zwykłych zestawów, zastanawiam się czy jest potrzeba przepłacania.

Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Czym czyścicie i smarujecie skóry w gs mk3

Post autor: owczar »

Do mycia używam płyn micelarny Garnier a do impregnacji gliptone, ale nie pamiętam już jaki numer.

Jeśli chodzi o czyszczenie to płyn micelarny daje super efekty i bardzo dobrze czyści skórę nadając jej naturalny matowy wygląd.
wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: Czym czyścicie i smarujecie skóry w gs mk3

Post autor: wuju »

owczar pisze:Do mycia używam płyn micelarny Garnier a do impregnacji gliptone, ale nie pamiętam już jaki numer.

Jeśli chodzi o czyszczenie to płyn micelarny daje super efekty i bardzo dobrze czyści skórę nadając jej naturalny matowy wygląd.
Kiedyś jak jeszcze detailing nie był zbyt popularny zrobiłem małe porównanie.
Dużo ludzi myło wtedy skóry szarym mydłem z małą ilością wody, efekty czyszczące były super.
Skóra czysta, idealnie matowa itd.
Tyle że w momencie zestawienia tego patentu ze środkiem do czyszczenia skór gliptone, już nie było tak kolorowo.
Środek dedykowany wyczyścił praktycznie tak samo ale w dotyku różnica była znaczna, mydło dużo bardziej wysuszało skórę.
Było jeszcze kilka domowych detailingowych patentów, też przegrały ze środkami dedykowanymi do samochodów.
Choć niektórzy do tej pory myją samochód płynem do garów :sarcastic:

I teraz pytanie, czy twój patent nie szkodzi na dłuższą metę?
lukolas
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 14 sty 2018, o 19:20
Model Lexusa: GS300 mk3
Skąd:: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Czym czyścicie i smarujecie skóry w gs mk3

Post autor: lukolas »

Nie jestem jakimś specjalistą ale różnica między zwykłym Gliptone a tym do półaniliny (jeżeli mówimy o środku czyszczącym) to zapewne pianka vs. środek płynny.
W wersji 15.5 jest pianka żeby zbytnio nie przemoczyć skóry półanilinowej. Co do preparatu konserwującego to nie wiem w na czym polega różnica.
Mam zestaw .5 i jestem zadowolony. Kupowałem na portalu aukcyjnym w cenie ok. 130zł w zestawie ze szczotką.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Czym czyścicie i smarujecie skóry w gs mk3

Post autor: owczar »

wuju pisze:
owczar pisze:Do mycia używam płyn micelarny Garnier a do impregnacji gliptone, ale nie pamiętam już jaki numer.

Jeśli chodzi o czyszczenie to płyn micelarny daje super efekty i bardzo dobrze czyści skórę nadając jej naturalny matowy wygląd.
Kiedyś jak jeszcze detailing nie był zbyt popularny zrobiłem małe porównanie.
Dużo ludzi myło wtedy skóry szarym mydłem z małą ilością wody, efekty czyszczące były super.
Skóra czysta, idealnie matowa itd.
Tyle że w momencie zestawienia tego patentu ze środkiem do czyszczenia skór gliptone, już nie było tak kolorowo.
Środek dedykowany wyczyścił praktycznie tak samo ale w dotyku różnica była znaczna, mydło dużo bardziej wysuszało skórę.
Było jeszcze kilka domowych detailingowych patentów, też przegrały ze środkami dedykowanymi do samochodów.
Choć niektórzy do tej pory myją samochód płynem do garów :sarcastic:

I teraz pytanie, czy twój patent nie szkodzi na dłuższą metę?
Środek jest bardzo delikatny, a jednocześnie skuteczny. Skóra odzyskuje swój pierwotny wygląd. Jeśli nie szkodzi delikatnej skórze kobiecej, to zaszkodzi skórze wołowej? :) Kiedyś używałem mydła avel, którym wszyscy się tak zachwycali, ale on daje radę na zwykłe zabrudzenia. Nie daje sobie już rady np ze śladami z jeansów na jasnej skórze, z plamami oleju itd.
Patent z płynem znam od koleżanki. Znajomy ufajdał sobie nowe buty właśnie ze skóry semianilinowanej olejem żużytym. prawdzaliśmy mydło avel i nic... A płynem micelarnym udało się wyczyścić bez śladu. Testowałem ten płyn na butach, na kanapie w domu i w lexie. W każdym takie same rezultaty.

Jak dla mnie to detaling jest trochę napompowanym balonikiem - kosmetyki mają ogromną marżę, bo koszt ich produkcji to może z 10% ceny sprzedaży. Płyn micelarny jest tani jak barszcz, a równie skuteczny.
wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: Czym czyścicie i smarujecie skóry w gs mk3

Post autor: wuju »

A czy skóra po takim płynie nie jest zbyt sucha?
Napisz którego konkretnie używasz bo jest ich sporo.

Co do cen produktów do detailingu, to zgadzam się z tobą.
Jest popyt to i ceny są jakie są. Moda trochę minie to i ceny opadną.
Ale też pojawiają się produkty mniej promowane, ale i sporo tańsze, np RR Custom z kielc.
Wziąłem od nich kilka rzeczy i jestem zadowolony. Z działa i ceny.
Marek82
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 22 sty 2018, o 15:44
Model Lexusa: GS300 mk3
Skąd:: Bielsk
Kontakt:

Re: Czym czyścicie i smarujecie skóry w gs mk3

Post autor: Marek82 »

wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: Czym czyścicie i smarujecie skóry w gs mk3

Post autor: wuju »

Stosowales do skor anilinowych?
Czy tylko wkleiles 1 lepszy zestaw? Bez przeczytania zalecen.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości