Skrzypienie gum stabilizatora

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
robroy
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:02
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Przemyśl
Kontakt:

Skrzypienie gum stabilizatora

Post autor: robroy »

GS450H. Wymieniłem gumy stabilizatora przód i zaraz po wymianie zaczęło się skrzypienie. Przesmarowałem je wazeliną techniczną ale pomogło na miesiąc. W związku z tym mam pytanie : z jakiej firmy nie skrzypią tuleje albo co zrobić żeby nie skrzypiały ?
WSR
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:03
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Skrzypienie gum stabilizatora

Post autor: WSR »

Kupiłeś za luźne, to nie poliuretany, te gumy nie pracują jak łożysko, a same w sobie. Przeważnie mają różne rozmiary, kup stopień mniejsze i załóż na odtłuszczony drążek.
robroy
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:02
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Przemyśl
Kontakt:

Re: Skrzypienie gum stabilizatora

Post autor: robroy »

WSR pisze:Kupiłeś za luźne, to nie poliuretany, te gumy nie pracują jak łożysko, a same w sobie. Przeważnie mają różne rozmiary, kup stopień mniejsze i załóż na odtłuszczony drążek.
Może masz namiar na konkretną sztukę , sklep ?
WSR
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:03
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Skrzypienie gum stabilizatora

Post autor: WSR »

Niestety więcej nie pomogę, nie wiem.
robroy
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:02
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Przemyśl
Kontakt:

Re: Skrzypienie gum stabilizatora

Post autor: robroy »

Problem rozwiązany ale nie od razu. Kupiłem tuleje firmy Japko , które po założeniu w lecie nie skrzypiały. Zaczęły się pierwsze chłody tj wrzesień i sytuacja powtórzyła się - zaczęło skrzypieć. Wyczytałem na forum forda ze jednak w przypadku skrzypienia zaleca się smarowanie tulei , musi to być smar silikonowy nie inny. Tak też zrobiłem i jest kompletna cisza a były już małe przymrozki.
TomaszR
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 5 cze 2021, o 08:18
Model Lexusa: Gs250
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Skrzypienie gum stabilizatora

Post autor: TomaszR »

W USA na forach furorę robi:


Dosłownie stosują to na wszystkie elementy gumowe w zawieszeniu. Wg wielu odpowiedzi które czytałem sprawdza się doskonale.

W zastępstwie dobry będzie smar litowy. Sylikonowy b łatwo się wypłukuje i przestaje działać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości