[GS 450h mk3] Wentylacja - Obieg wewnętrzny - Awaria

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[GS 450h mk3] Wentylacja - Obieg wewnętrzny - Awaria

Post autor: Dawid0ss »

Drodzy,

Wygląda na to, że zewnętrzny serwis klimatyzacji popsuł u mnie wentylację przy okazji wymiany filtra kabinowego.

Aby w tym aucie taki filtr kabinowy wymienić, trzeba przełączyć auto właśnie na obieg wewnętrzny. Wtedy otrzymujemy pełny dostęp to tego filtra. Wygląda na to, że jakiś magik o tym nie wiedział i zaczął siłować się z klapką wentylatora. Efekt jest taki, że teraz po włączeniu obiegu wewnętrznego, system podnosi klapę, która za chwilę opada. Popsuto jakiś mechanizm, który tę klapę utrzymuje w odpowiedniej pozycji.

Teraz pytanie. Czy mamy na to wypracowane jakieś rozwiązanie poza wymianą całości ? Wg ASO trzeba ściągać deskę rozdzielczą. Wg nich jest to bardzo popularna usterka w tym aucie.

Pzdr
heis
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 2 mar 2021, o 13:05
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS 450h mk3] Wentylacja - Obieg wewnętrzny - Awaria

Post autor: heis »

Temat przerabiałem u siebie. Jeździłem z niedziałającą zmianą obiegu i nawet o tym nie wiedziałem. Myślę, że wiele osób ma ten problem i o nim nie wie. U mnie inna usterka to wykazała.
Trochę info znajdziesz na https://www.clublexus.com/forums/rx-1st ... t-fan.html
Musisz wyciągnąć cały schowek, i znaleźć ułamane ramie do poruszania przesłoną obiegu powietrza (na drugim zdjęciu z linku wyżej). Całą zabawa polega na tym, żeby je znów scalić z przesłoną filtra. Amerykańce pamiętam radzili sobie przyklejając ułamaną część. Mi to nie wyszło, albo mamy za słabe kleje a kupowałem różne specyfiki. Próbowałem przykręcić wkrętem ale mało miejsca i plastik jednak twardy.
Po długich walkach kupiłem kątową przystawkę do wkrętarki, wiertło 4mm i zrobiłem otwór przez dwa elementy. Następnie już tylko długa śruba, nakrętka i skręcone, przymocowane, działa.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS 450h mk3] Wentylacja - Obieg wewnętrzny - Awaria

Post autor: Dawid0ss »

heis pisze:Temat przerabiałem u siebie. Jeździłem z niedziałającą zmianą obiegu i nawet o tym nie wiedziałem. Myślę, że wiele osób ma ten problem i o nim nie wie. U mnie inna usterka to wykazała.
Trochę info znajdziesz na https://www.clublexus.com/forums/rx-1st ... t-fan.html
Musisz wyciągnąć cały schowek, i znaleźć ułamane ramie do poruszania przesłoną obiegu powietrza (na drugim zdjęciu z linku wyżej). Całą zabawa polega na tym, żeby je znów scalić z przesłoną filtra. Amerykańce pamiętam radzili sobie przyklejając ułamaną część. Mi to nie wyszło, albo mamy za słabe kleje a kupowałem różne specyfiki. Próbowałem przykręcić wkrętem ale mało miejsca i plastik jednak twardy.
Po długich walkach kupiłem kątową przystawkę do wkrętarki, wiertło 4mm i zrobiłem otwór przez dwa elementy. Następnie już tylko długa śruba, nakrętka i skręcone, przymocowane, działa.
That's what I'm talking about !!! :dance3: Mah Man :podziw:
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości