[GS Mk.II] Doposażenie w szyberdach

Problemy dotyczące modelu GS
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[GS Mk.II] Doposażenie w szyberdach

Post autor: michal_5000 »

Wiem że wielu się oburzy, ale GS-ów Mk.II są na rynku tak śladowe ilości, że musze zadać to pytanie...

Czy jest wykonalne (w sensowny sposób) doposażenie w szyberdach auta, które fabrycznie go nie miało?
Zgaduję, że możnaby to zrobić:
  • wspawując fragment dachu "z dziurą" z innego auta (nie wiem jednak czy są jakieś spawy/wzmocnienia na środku dachu)
  • lub tnąc na słupkach i zmieniając cały dach (wydaje się gorszą opcją, ale pewnie zależy jak dokładnie idą tam fabryczne spawy).
Pytanie przede wszystkim do osób, które wiedzą jak ten dach wygląda od spodu i mają pojęcie o blacharce.

Bardzo proszę o powstrzymanie się od opinii "to szaleństwo, naruszysz fabryczną strukturę" od ludzi, którzy w życiu nie widzieli zdjętej podsufitki. :roll:
Jak pisałem - rynek jest taki a nie inny, stąd rozważam najróżniejsze opcje.

Z góry dzięki za każdy konstruktywny wkład. :geek:
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [GS Mk.II] Doposażenie w szyberdach

Post autor: janasek »

Jeżeli tak bardzo zależy Ci na szyberdachu to ja na Twoim miejscu bym znalazł firmę np. taką: http://www.kaczor.poznan.pl/szyberdachy.html która oferuje nowe szyberdchy. Trzeba zadzwonić i zapytać się czy mają dokładnie to co chcesz. Firma wycina w Twoim dachu otwór i profesionalnie montuje. Moim zdaniem W 2,5-3k powinieneś się zamknąć (mówię o czyś porządnym a nie takim okienku jak pierwsza oferta tego zakładu :)). Masz wtedy gwarancję i pewnośc że ten szyber pociągnie bezproblemowo przez jakiś dłuższy czas. Wycinanie kawałka dachu lub całego na pewno będzie troche tańsze, ale po pierwsze żeby zrobić to porządnie to niewiele mniej zapłacisz (sam blacharz i lakiernik to pewnie z 6 stówek) + szyber (nie wiem po ile stoją ale pewnie trzeba klocka dać). No i nie masz pewności czy nie zacznie zaraz ciec i wtedy trzeba wymieniać uszczelki a to jest dodatkowy spory koszt (kilka stówek). Chyba że masz uszkodzony dach i przy okazji chcesz szyber, to co innego.

Pozdrawiam
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
lukasz1985
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 12 mar 2011, o 20:14
Model Lexusa: lexus ls 400
Kontakt:

Re: [GS Mk.II] Doposażenie w szyberdach

Post autor: lukasz1985 »

Ja mam kompletny szyberdach z :LEXUS: ls 400 1992 rok nie wiem czy będzie pasował leżu u mnie a w moim :LEXUS: nie mam problemu z szyberdachem
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS Mk.II] Doposażenie w szyberdach

Post autor: michal_5000 »

Dokładnie, szyberek to dla mnie absolutna konieczność - nie kupię auta, jeśli go nie będę miał.

Co do opcji "fabrycznej" to daleko mniejsze koszty niż szacujesz. Kupiłbym oczywiście używany - z tego co widzę, koszt rzędu 200 PLN. Do tego podsufitka i ta mała konsola - i to chyba wszystko co potrzeba.

Z drugiej strony namiar na firmę cenny - może oni mogliby zamontować fabryczny (używany) dach, skoro najwyraźniej technologię wycinania dziur mają przećwiczoną. :)
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS Mk.II] Doposażenie w szyberdach

Post autor: michal_5000 »

@lukasz1985 - dzięki, ale z LS-a to zapewne nie będzie pasował... ogólnie jeszcze nie mam tego auta, jednak gdybym miał pewność że da się dołożyć dach - to może mogłoby się to wkrótce zmienić ;D
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [GS Mk.II] Doposażenie w szyberdach

Post autor: janasek »

Masz rację michał, może by dali radę i wtedy masz ori szyber za dobrą kasę. :) Dobry pomyysł, tylko ciekawe czy się podejmą jego montażu... A czy są jakieś dodatkowe wzmocnienia żebra w ori dachu z szyberdachem, może ori rama jest wzmacniana jakoś aby usztywnić dach? By nie było żadnego problemu ze sztywnością kasty, a to jest bardzo duży atut.

Pozdrawiam
Luxusem jadę... :)
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS Mk.II] Doposażenie w szyberdach

Post autor: michal_5000 »

janasek pisze:A czy są jakieś dodatkowe wzmocnienia żebra w ori dachu z szyberdachem, może ori rama jest wzmacniana jakoś aby usztywnić dach?
Dokładnie, te same pytania sobie zadaję... ;)

Ogólnie cały mechanizm szyberka (rama, prowadnice, sama szyba, zasłonka, itd.) to zapewne jest stanowiąca całość "kaseta", którą kupuje się na Allegro. Ćwiczyłem to w przypadku BMW E38. Jednak nie wiem jak tam było z samym dachem (blacha), bo ja tylko zmieniałem "kasetę blaszaną" na "kasetę szklaną" (a tu finalny montaż robił mi kolega).
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: [GS Mk.II] Doposażenie w szyberdach

Post autor: stachulex »

mysle ze dobry blacharz ogarnalby sprawe montazu ori szyberdachu.ja osobiscie wstawilbym dodatkowe wzmocnienia poprzeczne dla pewnosci i swietego spokoju.jakby znalezc jakiegos angola na czesci to mysle ze moznaby podpatrzec jak to wyglada w wersji z szyberdachem i skopiowac przy montazu.
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS Mk.II] Doposażenie w szyberdach

Post autor: michal_5000 »

Brzmi to w miarę optymistycznie :ok:
Wniosek z tego dla mnie taki, że ew. można rozważać auto bez szybra przy zakupie.
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: [GS Mk.II] Doposażenie w szyberdach

Post autor: passat1978 »

Witam ja mam szyberdach kompletny i sprawny z anglika gs 300 mk I :LEXUS: jeszcze go nie wyjmowałem z auta jak by ktoś potrzebował info jak to wygląda po zdięciu podsufitówki to prosze o pw to zdejme i zrobie fotki dodatkowo mam całość czyli 100% czesci do odsprzedania z mk I Pozdrawiam.
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości