GS430 MKII dziwne dźwięki w środku

Problemy dotyczące modelu GS
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS430 MKII dziwne dźwięki w środku

Post autor: brat_z »

A proszę Cię bardzo: http://www.clublexus.com/forums/gs-2nd- ... ors-4.html do poczytania o gs-ie:)
Awatar użytkownika
Zihuatanejo
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 1 sty 2016, o 20:46
Model Lexusa: GS430
Skąd:: wwa
Kontakt:

Re: GS430 MKII dziwne dźwięki w środku

Post autor: Zihuatanejo »

U mnie kilkunastosekundową "kocią muzykę" odgrywał silniczek krokowy, który odpowiada za kierunek nawiewu, czyli to, o czym pisze lukasz-h. U mnie także przestał działać nawiew na twarz. Silniczek jest za nawiewami środkowymi, nie jakoś bardzo głęboko. Wyjąć, otworzyć, rozebrać, wyczyścić, przesmarować, złożyć, zamknąć, działa :piwko:
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: GS430 MKII dziwne dźwięki w środku

Post autor: madkiw »

Yarecki pisze:
KarolGT pisze:Witam

to mój pierwszy post na tym forum od kiedy mam GS, więc witam wszystkich :)

GS430, 2001 rok z LPG Prins.
Póki co wszystko jest ok, parę drobnych rzeczy do wymiany ale to normalne.

Mam 2 pytania odnośnie dziwnych dźwięków jakie mam w środku:

- co jakiś czas (powiedzmy 3-4 minuty) z lewej strony, jakby w okolicach przedniego słupka słyszę
jak włącza się jakiś silniczek...coś ustawia...robi "pyk"....i cisza. I tak co kilka minut. Nie zauważyłem żeby
cokolwiek się zmieniało w tym czasie. Co to może być?

- za radiem, a raczej między radiem a schowkiem pasażera słychać jakiś silniczek, coś tyka, lekko chrobocze. Nie wiem czy to silniczek od ustawiania nawiewów czy coś innego? Próbowałem ustawiać różne opcje klimatyzacji ale nie udało mi się w żaden sposób wymusić tego dźwięku. Raz też odpinałem klemy i po podpięciu i przekręceniu kluczyków było słychać dość mocne chrobotanie z tych okolic, jakby jakieś zębatki się uszkodziły.
Wsadziłem płyty do zmieniarki żeby sprawdzić jakie wtedy są dźwięki, ale to też nie to. Dźwięk jest jakby "obok" zmieniarki w kierunku radia. Ktoś ma pomysł co to może być?

z góry dzięki
Pierwszy dźwięk to pompa hebli, drugi to albo serwomotor od nawiewu, albo mało płynu chłodniczego i dźwięk przelewania, na 99% coś z tego ;)
Odgrzeje kotleta, z tymi silniczkami nawiewów nie mam problemów. Ale właśnie też słyszę "chyba" tą pompę hebli. A nie odpisaliście w końcu, to normalne ? Czy coś się kończy, coś trzeba będzie wymienić niedługo?
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości