SC400-filtry kabinowe

Problemy dotyczące modelu SC
ryszolo
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:36
Model Lexusa: SC400, RX450h
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

SC400-filtry kabinowe

Post autor: ryszolo »

Witam
Czy ktos może podpowiedzieć gdzie kupić poza serwisem autoryzowanym filtry kabinowe do SC400 (1995 rok)?
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: SC400-filtry kabinowe

Post autor: janasek »

hehe, raczej nie do dostania u nas poza ASO. W ASO chyba ponad 200 zł więc nawet nie dzwoniłem. W USA na ebay.com ok 120 zł.

Do czasu jak nie dostanę pasującego (oryginalny do SC jest chyba w plastikowej ramce) włozyłem prowizorycznie filtr od LS400 UCF20 za 35 zl z Intercarsu. Troszke go docieliśmy i jakoś lepiej lub gorzej spełania swoją funkcję co nie zmienia faktu że pewnie będzie trzeba przy okazji ściągnąć s USA. Na angielskim ebay.co.uk nie znalazłem...

Na amerykańskim ebay' u piszą, że jest taki sam jak do GS300 mk1... ale według toyodiy.com numery części są inne. I Też do GS-a nie ma zamiennika...
Ostatnio zmieniony 26 maja 2012, o 22:53 przez janasek, łącznie zmieniany 4 razy.
Luxusem jadę... :)
ryszolo
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:36
Model Lexusa: SC400, RX450h
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: SC400-filtry kabinowe

Post autor: ryszolo »

Kupiłem do GS-a ale nie pasował więc oddałem. Jeżdżę już od lat bez filtra ale mnie wydaje się, że tam wchodza dwa filtry (szerokie na 12 cm) i że pierwszy po włożeniu trzeba przesuną w bok i dopiero wtedy włożyć drugi. Też sprawdzałem na niemieckim ebayu oraz w portfolio fitrów Boscha ale nie mają.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: SC400-filtry kabinowe

Post autor: janasek »

Chyba taki tam wchodzi:

http://www.ebay.com/itm/Beck-Arnley-Cab ... da&vxp=mtr

Kosztuje nawet ok 80 zł...

Od GS mk2 nie pasuje. Jak kupiłem auto również nie miałem włożonwego filtra dlatego na taki miękki (ten filtr jest bez ramki, sama szmata), "zamiennik" się zdecydowałem. Jest troszkę krótszy od oryginały więc pewnie całej piszki nie kryje ale lepiej jest jak coś tam siedzi i filtruje chociaż trochę...
Ostatnio zmieniony 26 maja 2012, o 22:54 przez janasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: SC400-filtry kabinowe

Post autor: prosperopro »

zamow raz. Trzymaj ramke i wymieniaj wklad tylko. Jest firma ktora sie tym zajmuje. mam podobny filtr sciagalem go ze stanow. jak na zdjeciu wchodza 2. (2 filtry w opakowaniu - zestaw)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
ryszolo
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:36
Model Lexusa: SC400, RX450h
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: SC400-filtry kabinowe

Post autor: ryszolo »

Spróbuję ściągnąć. Dam znać jakie będą rezultaty.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: SC400-filtry kabinowe

Post autor: janasek »

prosperopro pisze:zamow raz. Trzymaj ramke i wymieniaj wklad tylko. Jest firma ktora sie tym zajmuje. mam podobny filtr sciagalem go ze stanow. jak na zdjeciu wchodza 2. (2 filtry w opakowaniu - zestaw)
A gdzie można kupić sam wkład albo gdzie to robią? Podaj jakiś namiar na ten zakład. I Ile kosztuje taka operacja? Wchodzą dwa podwójne?

Ryszolo, jakbyś targał z USA to daj znać dołożę wtedy do paczki...
Luxusem jadę... :)
ryszolo
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:36
Model Lexusa: SC400, RX450h
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: SC400-filtry kabinowe

Post autor: ryszolo »

OK
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: SC400-filtry kabinowe

Post autor: prosperopro »

http://www.wfzd.pl/ tutaj docinaja i wkladaja ;) pytalem sie wysylalem zdjecia itp. byli w stanie nawet zrobic wraz z plastikiem ale nie mieli formy. Ceny nie znam za ta usluge bo zamowilem 3 filtry z usa 1 wlozylem starczy na 15 tys. jak drugi zaloze to 1 oddam do regeneracji a 3 kupilem po to jak by sie sp***dolil... przy regeneracji :D Wchodzi zestaw czyli 2 filtry. jak na zdjeciu ;) one z boku maja takie rowki najpierw 1 wcholdzi przesuwasz go ku komorze. a drugi musi wejsc w rowek pierwszego i docisnac calosc ;) Nie ma sensu wkladac niedpoasowanego filtra bo bedzie powietrze go omijalo ;) i tak caly syf do kabiny bedzie lecial (moze nie syf a pylki/kurz) ;)

tutaj na amazonie masz za $27
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
Neutralizatory
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 24 maja 2012, o 13:07
Model Lexusa: GS
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: SC400-filtry kabinowe

Post autor: Neutralizatory »

Ja od lat jeżdżę bez filtra, jeden filtr to koszto około 200zł , w moim potrzebne sa bodajże dwa także koszt jednorazowy to 400zł ;/ myślałem o ebayu , ale będe pewnie z miesiąc na przesyłkę czekał!
www.neutralizatoryzapachu.pl - Neutralizacja zapachów - usuwanie zapachu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „SC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość