Rx 350 2016 rodzaj skór jaki mam?

Problemy dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
Lexus USA
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 31 mar 2018, o 03:48
Model Lexusa: is 250
Skąd:: USA
Kontakt:

Rx 350 2016 rodzaj skór jaki mam?

Post autor: Lexus USA »

Witam serdecznie
Mam pytanie jaki mam rodzaj skory w moim Lexusie RX 350 2016 gdzie mogę znaleźć dokładne dane na temat mojej skory żeby mieć 100% pewności co do rodzaju tej skory. Chce ja wyczyścić i zaimpregnowac dlatego tez potrzebuje 100% pewności co to za rodzaj żeby jej nie uszkodzić.
c0rolla
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 31 mar 2019, o 23:44
Model Lexusa: jeszcze bez
Skąd:: Lodz
Kontakt:

Re: Rx 350 2016 rodzaj skór jaki mam?

Post autor: c0rolla »

Zrob test wody i bedziesz wiedzial jaki srodek zastosowac.

https://www.youtube.com/watch?v=40yW3sBDRKQ
Lexus USA
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 31 mar 2018, o 03:48
Model Lexusa: is 250
Skąd:: USA
Kontakt:

Re: Rx 350 2016 rodzaj skór jaki mam?

Post autor: Lexus USA »

Myślisz ze ten test wody da 100% pewności ? Po nr VIN może by coś znalazł?
c0rolla
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 31 mar 2019, o 23:44
Model Lexusa: jeszcze bez
Skąd:: Lodz
Kontakt:

Re: Rx 350 2016 rodzaj skór jaki mam?

Post autor: c0rolla »

Generalnie lexus raczej nie stosowal innych skor niz licowe (lakierowane/z klarem/topcoat) - podobo na specjalne zamowienie byly zamawiane skory semi anilinowe, a to juz sam zauwazysz po tescie wody i probie roztarcia.
Jezeli to auto uzywane to tym bardziej nie powinienes ufac VIN tylko sprawdzic co masz.

Ja w RX 3 gen stosowalem Furniture Clinic LEATHER CAR KIT, ale ocenilbym na 7/10. Liczylem na lepszy i trwalszy zapach. Samo czyszczenie i impregnacja calkiem ok. Jak wykoncze to celuje wlasnie colourlock lub gliptone.
Skora miejscami mocno przetarta - zdarty lakier i farba - wtedy widac jak od razu ciemnieje, ale po odparowaniu jest wszystko ok.

Mysle, ze za bardzo kombinujesz :)

EDIT: 2016 to mozesz miec ewentualnie skore sztuczna (NuLuxe) https://www.quora.com/What-is-nuluxe-ma ... new-Lexuss
Zadzwonil bym do ASO i poprosilbym o potwierdzenie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości