RX350 woda na połączeniu słupka A i podsufitki

Problemy dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michal_zys
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 30 wrz 2017, o 18:16
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Łódź
Kontakt:

RX350 woda na połączeniu słupka A i podsufitki

Post autor: michal_zys »

Witajcie,
od kilku dni zauważyłem, że podczas deszczu pojawia się zaciek na łączeniu osłony słupka i podsufitki
Zgodnie z radami wyczytanymi w jednym z postów, doszczelniłem silikonem mocowanie przedniego relingu. Niestety, nie pomogło.
Odpływy z szyberdachu wyglądają na drożne.

Wkładałem łapę w podsufitkę i nie wyczułem wody na rurce odpływowej, ani na śrubach mocowania relingu.
Macie jakieś sugestie/doświadczenia ? Nie uśmiecha mi się demontaż podsufitki :mad:
skyglobe
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 13 maja 2019, o 21:44
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Gorzów
Kontakt:

Re: RX350 woda na połączeniu słupka A i podsufitki

Post autor: skyglobe »

Odpływy wyglądają czy są drożne?? Jakiś wycior i sprawdź głęboko, nawet od spodu. Do tylnych (masz pewnie 4 odpływy) niestety trzeba trochę demontować. Warto przeprowadzić inspekcję, czyszczenie i przesmarowanie uszczelki szyberdachu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
michal_zys
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 30 wrz 2017, o 18:16
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: RX350 woda na połączeniu słupka A i podsufitki

Post autor: michal_zys »

Odpływy z przodu na 100% drożne, sprawdzałem długim drutem i lałem wodę (tyłu nie sprawdzałem)
Uszczelki szyberdachu wyczyszczone silikonem.

Wczoraj wpadł mi film na youtube https://www.youtube.com/watch?v=E6I5EuiS2sQ


Czy w Lexusach bywa problem ze szczelnością zgrzewów w rynience ?

Na alledrogo kupiłem https://allegro.pl/oferta/masa-klejaca- ... 0019143833 , zdemontuję reling i pociągnę masą po całej powierzchni zgrzewu.

Zastanawiam się czy to właściwy kierunek :scratch:
skyglobe
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 13 maja 2019, o 21:44
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Gorzów
Kontakt:

Re: RX350 woda na połączeniu słupka A i podsufitki

Post autor: skyglobe »

RX-a nie mam więc się nie wypowiem co do rozchodzenia się nadwozia, ale osobiście nie stawiałbym na to. Sprawdź tylne odpływy, całej podsufitki pewnie nie musisz ściągać wystarczy tylni słupek czyli C czy jak tam sobie go zwą. Na moje wystarczy odkręcić wieszak na marynarkę (2 śrubki) i kabelek i to powinno wystarczyć aby dobrać się do obicia słupka. Tamtędy musi iść tylni odpływ. Pewnie masz gdzieś tam w okolicy poduszki, więc proponuję odpiąć aku przed zabawą.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
michal_zys
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 30 wrz 2017, o 18:16
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: RX350 woda na połączeniu słupka A i podsufitki

Post autor: michal_zys »

Problem rozwiązany.

Muszę podziękować kolegom :piwko: w firmy SECAR w Łodzi.
Po zdjęciu podsufitki, i polaniu wodą dachu, okazało się, że przepuszcza uszczelnienie przedniej szyby.

W newralgicznych miejscach Panowie doszczelnili szybę. Próba na myjni wypadła pomyślnie.

W ostateczności może się skończyć wklejeniem na nowo szyby , ale jestem dobrej myśli :klucz:
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości