[LS430] rolety drzwi tylnych (at) nonPresident version

Problemy dotyczące modelu LS
Ysiak
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 16 maja 2017, o 18:00
Model Lexusa: LS430 FL
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: [LS430] rolety drzwi tylnych (at) nonPresident version

Post autor: Ysiak »

Nawet jeśli ktoś zdecydował by się ciąć boczki (ja osobiście nie), to dalej do wymiany jest ramka górna drzwi, bo o coś trzeba zaczepić roletki.
Osobiście nie czuję klimatu zniszczenia bloczków, żeby zaoszczędzić kilkaset zł. Boczki z Presidenta sprzedawane są od 100 do 150 zł. Moim zdaniem cięcie jest nie opłacalne, ale rozumiem że ktoś może chcieć wykonać taki zabieg, żeby nie szukać biczkow pasujących kolorem i fakturą.
:dance3:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] rolety drzwi tylnych (at) nonPresident version

Post autor: owczar »

W ostateczności przelozylbym tapicerkę i dekory, ale sam boczek z ramką brał z demobilu.
Awatar użytkownika
rey
Lex user
Posty: 227
Rejestracja: 1 lis 2014, o 23:22
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS430] rolety drzwi tylnych (at) nonPresident version

Post autor: rey »

Ostatnie czarne boczki w akceptowalnym stanie jjakie widziałem cenili po 500zł za sztukę, oczywiście rolety za dodatkową dopłatą, stąd pomysł wpasowania w istniejące. No i jak piszesz, drewnopodobne wstawki też trzeba przemontować.
Ysiak
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 16 maja 2017, o 18:00
Model Lexusa: LS430 FL
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: [LS430] rolety drzwi tylnych (at) nonPresident version

Post autor: Ysiak »

LS nie ma drewnopodobnych wstawek. Wszystkie materiały jakie widziałem mówią o tym, że jest to drewno, a dodatkowo polityka Toyota odnośnie drewna w LS mówi, że wszystkie w danym samochodzie są z tego samego drzewa (ale sam nie nie sprawdzałem :))
Tak czy inaczej, jeśli ktoś ma namiar na cały niezbędny zestaw, w kolorze czarnym to chętnie kupię.
:dance3:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] rolety drzwi tylnych (at) nonPresident version

Post autor: owczar »

Yamaha produkowała te drewniane elementy, więc nie ma lipy :)
Ysiak
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 16 maja 2017, o 18:00
Model Lexusa: LS430 FL
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: [LS430] rolety drzwi tylnych (at) nonPresident version

Post autor: Ysiak »

Cześć. Temat rolet został ogarnięty. Mam je już założone u siebie.
Okazało się, że nie jest to rocket science. Do montażu, potrzebujecie przede wszystkim boczków z wersji President. Jednak jak się okazało, boczki z przedlifta, do polifta nie pasują! Wszystkie pozostałe elementy są identyczne, a ich montaż jest banalnie prosty, chociaż moim zdaniem najlepiej robić to w dwie osoby. Na schemacie zaznaczyłem, co po za boczkami będzie potrzebne.

Obrazek

Jeśli ktoś z okolic Warszawy, chciałby u siebie dołożyć rolety do przedlifta, to zostały mi boczki do przedlifta, z uwagi na to, że w trakcie montażu wyszło, że nie są identyczne.
:dance3:
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości