Cichy gwizd powietrza z przodu

Problemy dotyczące modelu LS
Afrost
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Cichy gwizd powietrza z przodu

Post autor: Afrost »

Przetestuje faktycznie zmywacz do silikonu bo lakier to i owszem jest "oryginalny" ale raczej bardziej w cudzysłowie niż w tym co fabryka dała. Z lamp właściwie już prawie kupiłem dwie od anglika w idealnym stanie przynajmniej klosze, na zdjęciach tak wyglądały, jak przyjdą to zobaczymy, teraz tylko zostanie mi kwestia wybrania najlepszej z możliwych soczewek skorzystam z oferty tej firmy i im zlecę przeróbkę widać, że robią to profesjonalniehttp://hidretrofit.pl/ rozważę, tylko opcję czy bixenon czy pojedynczy xenon, pojedynczy niby zawsze lepiej świeci niż bixenon bo nie ma w nim przesłonki i daje więcej światła na drogę ale to już temat na inny wątek. Jak do tej pory zdarzą się cichutki gwizd z okolic drzwi i mimo silikonu i innych wynalazków nie zlikwidowałem go ale będę walczył dalej.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Cichy gwizd powietrza z przodu

Post autor: owczar »

Jak jesteśmy przy temacie dziwnych dźwięków w aucie, to to minimalne grzechotanie swingów udało się zlikwidować.

Dzwięk co prawda jest ledwo słyszalny, ale z założenia swingi miały pracować bezszelestnie. Powód dźwięków jest banalny- gumka znajdująca się w przesuwkach w kratce nawiewu po latach się wyciera i nie kasuje luzu. Jak poruszy się palcem góra dół to przesuwka luźno się porusza. Luza kasowany był czołowo.
Naprawa jest banalna, ale zajmuje trochę czasu. Trzeba wyjąć kratki nawiewu, zdemontować tylny zatrzask przesuwki, zsunąć zewnętrzną (te szarą) część z części chromowanej. Od czoła widoczna jest biała gumka. Na chromowaną część przyklejamy taśmę - zwykła izolacja jest w sam raz. Wtedy po założeniu szarej części gumka jest bardziej dociskana, co powoduje kasowanie luzu. W zależności od stopnia zużycia można dać jedną lub dwie warstwy izolacji. Po złożeniu swingi pracują bez luzu i nie przenoszą drgań od silniczków. Wymiana na używki nie ma sensu, bo to zużycie eksploatacyjne.

Znalazłem też skąd dźwięki przy rolecie. Gumowe prowadnice wydają taki dźwięk na nierównościach gdy roleta pracuje na boki. Na to też muszę znaleźć sposób. Przy spuszczonej rolecie mam już totalną ciszę w aucie ;) Silnik praktycznie niesłyszalny, szumów brak.
Afrost
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Cichy gwizd powietrza z przodu

Post autor: Afrost »

Ja odnosnie szumow mam umówić sie w przyszlym tygodniu do lakiernika. Ogladnie uszczelki spasowanie drzwi ewentualnie podogina ramki szyb itd bedzie szukac az bedzie ok. Inne dzwieki jakos zniose szum powietrza itp ale takie pogwizdywanie juz nie. Benzyna ekstrakcyjna nie brala za bardzo kleju po tasmie na masce ponoc zdecydowanie lepsza jest benzyna lakowa taka kupilem ale nie sprawdzałem bo kupilem spray do usuwania pozostalosci naklejek klejow gum i tasm samoprzylepnych prysnalem przetarlem lekko szmatka i juz nawet zostawia zapach pomarańczy.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Cichy gwizd powietrza z przodu

Post autor: maniek_ls400 »

Afrost pisze: czy bixenon czy pojedynczy xenon, pojedynczy niby zawsze lepiej świeci niż bixenon
Moim zdaniem wydając kasę na xenony kup BI - różnica w stosunku do zwykłych OEM będzie kolosalna. Przejrzałem stronę i widać, że firma się zna na rzeczy a ceny za podzespoły nie zabijają. Jeśli będziesz robił taką adaptację- zleć też sesję zdjęciową dla potomnych :)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Cichy gwizd powietrza z przodu

Post autor: maniek_ls400 »

owczar pisze: Znalazłem też skąd dźwięki przy rolecie. Gumowe prowadnice wydają taki dźwięk na nierównościach gdy roleta pracuje na boki. Na to też muszę znaleźć sposób.
Będzie to zabawa, ale ja spróbowałbym parcianej taśmy izolacyjnej - wykleić nią szyny od środka ? Albo plaster medyczny z rolki ?
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Cichy gwizd powietrza z przodu

Post autor: maniek_ls400 »

Afrost pisze:Ja odnosnie szumow mam umówić sie w przyszlym tygodniu do lakiernika..
Jeśli nie będą to uszczelki w drzwiach to może być jeszcze jedna przyczyna - szyberdach. Wiem brzmi abstrakcyjnie, ale w MB mam tak, że przy uchylonym (tilt) i prędkościach w zakresie tylko 70-80kmph gwiżdze zgadnij z której strony ? Z góry po lewej jakby od krawędzi drzwi :) W pierwszej chwili niedowierzałem, że szum powietrza z dachu nie jest zupełnie słyszalny po prawej, czyli pod szyberdachem ale po lewej na samym górnym krańcu.
Test - w czasie jazdy odepchnij trochę ręką w górę szklany/zamknięty szyberdach - tak aby uszczelka lekko zapracowała i nasłuchuj z lewej strony czy poziom gwizdu się nie zmienił.
Afrost
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Cichy gwizd powietrza z przodu

Post autor: Afrost »

Szyberdach mialem juz calkowicie oklejany tasmami i byly testy drogowe i nic nie zmienilo sie. W przednich slupkach sa kanały odprowadzajace wode z szyberdachu myslalem ze to moze nimi swiszcze wiatr. Mam nadzieje ze magik od lakierowania podogina i cos wymodzi i zaczne cieszyc sie autem na 100% albo po prostu znajde kolejne zrodla dzwiekow do eliminacji moze odglosy szyberdachu ale to juz bede usmiechal sie do Owczara by do niego podjechac i fachowa doswiadczona reka dopchac waty ile i gdzie tylko wlezie.

Soczewek sam nie bede wstawial ale wybralem wersje przerobionych i poprawionych LS460-R ponoc robia wrazenie i lepiej swieca od wersji seryjnej tej soczewki. Wiec jak mi przerobia lampy od anglika i zamienie ze swoimj podzie sie wrażeniami.
Afrost
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Cichy gwizd powietrza z przodu

Post autor: Afrost »

Ok odpowiem sam sobie ale może komuś się przyda ta wskazówka , po przerobieniu już połowy samochodu, znalazłem przyczynę gwizdu tzn. przynajmniej wiem co go powoduje ale jeszcze nie rozebrałem podszybia by to dogłębnie zbadać, tak czy inaczej jak w czasie jazdy powyżej 100km/h przełączę obieg powietrza na zamknięty to zaczyna gwizdać z okolić jakby bocznych drzwi itp. jak otwieram obieg na zewnętrzny robi się cicho wcześniej automat przełączał co jakiś czas obiegi i nie zauważyłem tej zależności teraz już mam pewność, więc pewnie coś gdzieś w podszybiu jest nie tak, i po zamknięciu klapy od wlotu powietrza nadmiar powietrza leci gdzieś bokiem i świszcze, ale przynajmniej wiem gdzie mniej więcej szukać.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Cichy gwizd powietrza z przodu

Post autor: owczar »

Ktoś musiał tam coś ruszać i spasowania są źle zrobione. Pierwszy raz słyszę o podobnym problemie.
rerekumkum
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 27 paź 2016, o 22:51
Model Lexusa: ls 430
Skąd:: Wroclaw
Kontakt:

Re: Cichy gwizd powietrza z przodu

Post autor: rerekumkum »

mam tez problem z tym swistem w przedniej szybie przy predkosci powyzej 120 km/h
piszecie, zeby podkleic uszczelki ale jakim klejem dobrze to zrobić?
jest jakis pistolet jak do silikonu z waskim lebkiem, którym można podrzucić klej?
czy jakąś igła to robiliście?
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości