sanki tył mk1

Problemy dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
emdoem
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 30 paź 2014, o 11:38
Model Lexusa: ls400
Skąd:: płn.zach.PL
Kontakt:

sanki tył mk1

Post autor: emdoem »

cześc, czy ktoś z was demontował sanki tył? (celem konserwacji podłogi, podłużnic). Dlaczego pytam- 23lata buda, tylne zawieszenie dobrze pracuje jednak ruda działa, atakuje podłużnice, chcę to do ładu doprowadzic a nie mam pojęcia czy po jej demontażu uda się ponownie zamontowac. Wiem wiem, - rozkrece to sie dowiem ktoś napisze;) Panowie kto z was działał podobnie czy to ma sens? reszta podwozia wyglada elegancko..
Awatar użytkownika
pawlex
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 2 gru 2015, o 21:52
Model Lexusa: is
Skąd:: scinawa
Kontakt:

Re: sanki tył mk1

Post autor: pawlex »

23 lata to juz jest kawalek sprobuj majpierw ruszyc srubby mocujace sanki tylko z czuciem jak sie poluzują to nie bedzie problemu. tylko jedna zasada nie udarem tylko recznie a przy odkrecaniu gdy bedzie coraz ciezej totak jak przy gwintowaniu tyko odwrotnie jeden obrut wykrecasz a pol wkrecasz bo na gorze sroby moze byc tez rda ktora sie w gwincie bedzie kleszczyc. mozesz podlewac je wd wczesniej zeby w tulejkach puscily. ni powinno byc problemu powodzenia :ok:
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: sanki tył mk1

Post autor: maniek_ls400 »

W tak starą śrubę zawsze warto stuknąć młotkiem przed nałożeniem klucza, z drugiej strony te śruby są powlekane czymś przypominającym aluminium - wykręcałem sanki w LS430 i poszły bez najmniejszego problemu. Wydrukuj sobie tablicę momentów i ustaw dobrze klucz dynamometryczny przy składaniu spowrotem. Dużo środka penetrującego typu WD40, coca-cola i będzie spoko.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości