LS430 Regulacja prowadnic szyby kierowcy

Problemy dotyczące modelu LS

LS430 Regulacja prowadnic szyby kierowcy

Postprzez kpk » 27 gru 2016, o 18:22

Hej,
mam problem z zamykaniem szyby kierowcy. Podczas podnoszenia przesuwa się ona do przodu i mechanizm nie daje rady jej podnieść i ją opuszcza. Jeśli w trakcie zamykania przesunę szybę około 1cm do tyłu to szyba się normalnie zamknie. Dzisiaj rozebrałem boczek i próbowałem odszukać regulacji bocznych prowadnic, ale niestety bezskutecznie.
Czy ktoś może, mnie nakierować gdzie ta regulacja jest? Za zdjęcia będę bardzo wdzięczny,
Pozdrawiam
KPK
kpk
Lex user

Model Lexusa: LS430, RX350 MK3

Re: LS430 Regulacja prowadnic szyby kierowcy

Postprzez Luszi » 28 gru 2016, o 13:40

A czy to na pewno wina prowadnic? Jeśli są luźne, to od razu powinieneś widzieć, gdzie się je przykręca i tym samym reguluje, a jeżeli nie są luźne, to sprawdź raczej, czy nie puściły mocowania samej szyby.
Luszi
Lex user

Model Lexusa: LS400 UCF10

Postprzez kpk » 28 gru 2016, o 16:56

Mocowanie samej szyby nie jest luźne, luz jest na poziomej prowadnicy, która to jest połączona z krzyżakiem unoszącym szybę.
Natomiast mocowanie pionowych prowadnic to już znalazłem. Z tego co ja rozumiem, to one służą tylko do mocowania, przecież jak odkręcę to prowadnice to będą one luźne.
Pozdrawiam
kpk
Lex user

Model Lexusa: LS430, RX350 MK3

Postprzez Luszi » 28 gru 2016, o 17:14

O pionowe mi chodziło, kiedy pisałem o prowadnicach.

Nie wiem, jak to wygląda w LS430, ale z reguły wystarczy opuścić szybę przy zdjętym boczku drzwi i odklejonej folii tak, żeby przez otwory inspekcyjne uzyskać dostęp do śrub na tej poziomej listwie/prowadnicy, do której przyczepiona jest szyba. Nie wiem jednak, jak jest w LS430, może inaczej.
Luszi
Lex user

Model Lexusa: LS400 UCF10

Powrót do LS