Prawda o matach grzewczych w LS430

Problemy dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marchewa195
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 19 cze 2018, o 22:20
Model Lexusa: LS430 / GS430 / RX330
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Prawda o matach grzewczych w LS430

Post autor: marchewa195 »

Witam,
W związku z chęcią zlikwidowania wszelkich niedomagań pojazdu chcę się zabrać za mate grzewczą fotela kierowcy i teraz pytania:
- mata na fotel składa się z jednego czy kilku kawałków?
- czy szukać oryginału czy można założyć jakąś inną i "dorobić przewód"
- czy wiele roboty jest z rozbiórką fotela

Wiem, że temat grzanych foteli był już wałkowany, ale chciałbym porad od osób które rozbierały fotel, lub które zlecały taką usługę
Pozdrawiam
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Prawda o matach grzewczych w LS430

Post autor: q3_ »

Hej. Jeśli masz wersję z klimatyzowanymi fotelami (były inne?) to tam nie ma maty tylko taki sprytny klimatyzatoro-grzejnik zwany ogniem Peltiera (o ile mnie pamięć nie myli).

Q3
Awatar użytkownika
marchewa195
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 19 cze 2018, o 22:20
Model Lexusa: LS430 / GS430 / RX330
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Prawda o matach grzewczych w LS430

Post autor: marchewa195 »

Tak wersja president. Mam grzanie i chłodzenie. Ale mam też GS430 i tam chyba są maty. Jesteś 100% pewny że w LS430 nie ma mat grzewczych?
Awatar użytkownika
Adolvo
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 07:51
Model Lexusa: LS460
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Prawda o matach grzewczych w LS430

Post autor: Adolvo »

podepnę się pod wątek..

u mnie chłodzenie działa, niestety podgrzewania brak.. zarówno w fotelu kierowcy jak i pasażera..
Obrazek
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Prawda o matach grzewczych w LS430

Post autor: q3_ »

Mam podobnie, na fotelu kierowcy grzanie działa bardzo słabo, chłodzenie ok. Fotel pasażera działa przyzwoicie. Zastanawiałem się żeby to wymienić ale brak czasu i umiejętności mnie zniechęca. Trzeba trochę fotela rozebrać żeby się do tego wszystkiego dostać i obawiam się że później go nie poskładam. I jeszcze jedno. Moim zdaniem trzeba kupić te elementy nowe bo najwyraźniej z czasem tracą swoje właściwości, więc pewnie będzie to trochę kosztowało. Chyba nawet sprawdzałem na amayama I o ile dobrze pamiętam to za jeden komplet coś $200 chcieli. Ale to trzeba sprawdzić bo może się mylę.

Q3
Awatar użytkownika
Adolvo
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 07:51
Model Lexusa: LS460
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Prawda o matach grzewczych w LS430

Post autor: Adolvo »

q3_ pisze:Mam podobnie, na fotelu kierowcy grzanie działa bardzo słabo, chłodzenie ok. Fotel pasażera działa przyzwoicie. Zastanawiałem się żeby to wymienić ale brak czasu i umiejętności mnie zniechęca. Trzeba trochę fotela rozebrać żeby się do tego wszystkiego dostać i obawiam się że później go nie poskładam. I jeszcze jedno. Moim zdaniem trzeba kupić te elementy nowe bo najwyraźniej z czasem tracą swoje właściwości, więc pewnie będzie to trochę kosztowało. Chyba nawet sprawdzałem na amayama I o ile dobrze pamiętam to za jeden komplet coś $200 chcieli. Ale to trzeba sprawdzić bo może się mylę.

Q3
ciekawe tylko co tak naprawdę trzeba by tam wymienić..
bo rozebrać fotel i czekać 2 miesiące na przesyłkę to raczej nie dla mnie :)

bezpieczniki posprawdzałem.. ale jeszcze spróbuję się upewnić i sprawdzić całą instalację..
Obrazek
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Prawda o matach grzewczych w LS430

Post autor: q3_ »

Możesz jeszcze sprawdzić filtry, które są pod fotelami. Nie mniej w celach testowych wyjąłem ten filtr u siebie i niczego to specjalnie nie zmieniło. Myślę że jak już to trzeba sprawdzić co zamówić, zamówić i dopiero jak przyjdzie to rozbierać i wymieniać. Ostatnio jak zamawiałem części z Japonii to szły że 2 tygodnie, więc nie jest źle.

Q3
Awatar użytkownika
marchewa195
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 19 cze 2018, o 22:20
Model Lexusa: LS430 / GS430 / RX330
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Prawda o matach grzewczych w LS430

Post autor: marchewa195 »

Tylko wciąż nie wiemy czy w fotelu są maty grzewcze czy ogniwo... Bo szukam po katalogach części i nie widzę maty jako elementu fotela. Stąd moje pytanie. Czy te maty są w fotelu? Jeśli wszystko załatwia ogniwo peltiera - to kaszana i nic nie zdziałamy. U mnie grzeją fotele, ale kierowcy zdecydowanie słabiej niż pasażera. Owczar twierdzi że ogrzewanie jest na ogniwach. W GS430 (też z wentylacją foteli) jest mata na 100%, w RX też mata.
Mam plan żeby w lexmanii kupić jeden fotel (może być anglik) i dokonać jego sekcji. Wówczas wszystko powinno być jasne.

Dodać muszę że według mnie ogniwo jest tylko do chłodzenia fotela, natomiast do grzania są tradycyjne maty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości