lS430 PRObLEM Z ZAWIESZENIEM Pneumatycznym

Problemy dotyczące modelu LS
Afrost
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: lS430 PRObLEM Z ZAWIESZENIEM Pneumatycznym

Post autor: Afrost »

Poszukam przy najbliższej wizycie w warsztacie, mam nadzieję, że Pianka do wykrywania nieszczelności da radę i coś pokarze, tak czy inaczej dzwoniłem do tej wcześniej wymienionej firmy i jutro może jak sprawdzą podeślą mi ofertę na taki zestaw ale właśnie w wersji maksymalnego komfortu a nie obniżania i regulacji zawieszenia, muszą sprawdzić tylko czy taki zestaw jest produkowany akurat do tego modelu samochodu. Jak tak to może się skuszę. Tylko ciekawe czy z moim mechanikiem bez podnośnika z kanału damy radę to wydłubać i nowe wstawić. Zwłaszcza, że jak widzę to i tylną kanapę trzeba będzie jakoś odkręcać a to mnie nieco przeraża ;)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: lS430 PRObLEM Z ZAWIESZENIEM Pneumatycznym

Post autor: owczar »

Póki co wszystko robię w swoim bez podnośnika :D Powinniście dać radę.

Podnośnik dopiero się buduje ;)
Afrost
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: lS430 PRObLEM Z ZAWIESZENIEM Pneumatycznym

Post autor: Afrost »

W międzyczasie poczytałem zagraniczne fora na temat tych zestawów i niby faktycznie nie jest tragicznie zwłaszcza jak dobierze się dobre sprężyny ale w międzyczasie naszła mnie inna refleksja, że może po prostu kupić oryginalne wersje OEM amortyzator + sprężyna jakie fabrycznie siedzą w LS430 i będzie najlepiej jak może być względem fabryki ? już napisałem do gościa z usa bo ma na ebayu wystawione wyglądające na praktycznie nowe 4 sprężyny z amortyzatorami do LS430 cena bardzo mała nie licząc ewentualnej przesyłki ;) za pewnie drugie tyle.
Czy to będzie pasować było by dla mnie idealne Obrazek
Ree
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2018, o 15:51
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

lS430 PRObLEM Z ZAWIESZENIEM Pneumatycznym

Post autor: Ree »

Afrost pisze:Dziś i mi coś opadło po 2 dniach stania lewy tył po stronie kierowcy (od zakupu nigdy nic nie opadało ;) ) , dzwoniłem go Gdańska ale nie mają od ręki zregenerowanych amortyzatorów do LSa więc albo wysyłka do nich i samochód tydzień albo dwa na kołkach, albo używka, ewentualnie przypomniałem sobie temat z konwersją zawieszenia, bo w Gdańsku powiedzieli, że jak trzeba regenerować zarówno miech jak i po rozkręceniu wyjdzie jeszcze amortyzator to koszt może wynieść nawet 3 tyś więc nie wygląda to fajnie. Zwłaszcza jak chciałbym to zrobić kompleksowo. Owczar swego czasu podsyłał linka do zawieszenia za około 4 tyś BC Racing ale jego opis na stronie dbtuning nie przekonuje mnie do jego komfortowego charakteru, owszem szybko pokonuję odcinki autostradami i nie tylko ale może ktoś z Was wymienił u siebie zawieszenie na właśnie takie lub jakieś inne sprężynowe i mógłby podzielić się wrażeniami i miejscem zakupu. Będę bardzo wdzięczny przed wyjazdem latem na urlop wolałbym nie bać się, że zabraknie mi powietrza w amortyzatorach.
Może ktoś z Was ma namiar do zawieszenia na sprężynach o parametrach takich jak w oryginalnym sprężynowym zawieszeniu LSa
Czy możesz podać namiar na tą firmę regenerujacą amory pneumatyczne. Pocą mi się przednie amory w LS400 '99 i na razie nikt się nie chciał podjąć regeneracji.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: lS430 PRObLEM Z ZAWIESZENIEM Pneumatycznym

Post autor: owczar »

Nagengast z 3M.
Ree
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2018, o 15:51
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

lS430 PRObLEM Z ZAWIESZENIEM Pneumatycznym

Post autor: Ree »

owczar pisze:Nagengast z 3M.
Dzięki. Zadzwonię do nich i dopytam czy się podejmą.
Afrost
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: lS430 PRObLEM Z ZAWIESZENIEM Pneumatycznym

Post autor: Afrost »

Dziś mam niemal równy miesiąc od pierwszego opadnięcia tyłu samochodu i samochód chyba to wyczuł bo po nocy tył siedzi na ziemi przód normalnie, tył dwie strony nisko ta po stronie kierowcy najmocniej przy ziemi druga strona nieco wyżej,
stąd pytanie czy to uszkodzony miech czy może gdzieś na jakimś zaworze puszcza ? chyba, że są dwa ze sobą połączone to jak z jednego zeszło to schodzi tym samym z drugiego ?
Najdziwniejsze, że od ostatniego opadnięcia przed miesiącem ani razu nic się nie działo zarówno stał np. 3 dni nie ruszany lub codziennie jeżdżony i zupełnie nic a dziś po nocy nagle leży nisko. Czujniki zawieszenia z tyłu mam zmienione na nowe niby zamienniki ale raczej działają ok, jedynie z przodu krzyczy co jakiś czas o braku poziomowania xenonów lub czasem krzyknie, że zawieszenie jest HI ale po ruszeniu lub po paru chwilach znika wszystko i nic nie pokazuje.
Szukać przyczyny w amortyzatorze czy raczej gdzieś indziej ? bo te opadanie to raz na miesiąc to zbyt rzadko mi wygląda jak na miech, jakby miech był dziurawy to powinno wydaje mi się każdego ranka być tak samo a tu miesiąc przerwy nic się nie dzieję i nagle leży, odpalę zaraz podniesie się pewnie pojadę i znów będzie trzymał się równo przez ileś tygodni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość