[Lexus] Nieszczelności nadwozia

Problemy dotyczące innych modeli niż wymienione
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

[Lexus] Nieszczelności nadwozia

Post autor: janasek »

Witam

Tak jak pisałem w innym wątku mam wodę w bagaźniku we wnęce z prawej strony tam gdzie jest zamontowana zmieniarka (Nakamichi). Niestety mam ja z tego powodu kompletnie zalaną i szukam jakiejś używki.

Ale o co mi chodzi. Zlokalizowałem przeciek, woda leci prawa lampą, zgrzewy między wnęką na lamę a ścianą tylną/błotnikiem chyba puszczają i trzeba by to uszczelnić. Ale czym? Proóbowałem sylikonem, ale niestety nie trzyma się on blachy, po kilku dniach odchodzi, jest po prostu nieskuteczny (woda leci dalej). Może zaspawać, ale bym nie chciał za bardzo po krałtersku tego robić. A może ktoś wie co to za jakiś kit czy pasta uszczelnająca taka miękka, która wkładaja własnie w takie miejsca w fabryce? Może się to nadaje do uszczelniania? A moze są jeszcze jakieś inne sposoby na to?

Pozdro
Luxusem jadę... :)
etech1981
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 15 paź 2010, o 21:25
Model Lexusa: IS350
Kontakt:

Re: [Lexus] Nieszczelności nadwozia

Post autor: etech1981 »

Może spróbuj z jakimś uszczelniaczem np. firma Loctite oferuje profesjonalne produkty
kamilb
Lex user
Posty: 170
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:10
Model Lexusa: GS-F
Skąd:: Łomianki
Kontakt:

Re: [Lexus] Nieszczelności nadwozia

Post autor: kamilb »

Chyba najlepszy będzie klej do szyb samochodowych, tylko dokładnie pozasłaniaj wszystko dookoła bo on bardzo brudzi i trudno go usunąć
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [Lexus] Nieszczelności nadwozia

Post autor: konik_80 »

Może zdałoby się coś ala Bitex - do konserwacji podwozi samochodowych. Minusy tylko takie, że śmierdzi i długo schnie...
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Lexus] Nieszczelności nadwozia

Post autor: janasek »

Sa specjalne pasty uszczelnniające, które po wyschnięciu mają elastyczną spoinę. Do stosowania własnie min. na blachę i można ją pokryć lakierem. Mniej więcej to samo co ładują min. w bagażniki do naszych aut na zgrzewy, koszt ok 15 zł na alledrog, nieduże pieniądze, więc chyba zastosuję. To chyba jest najlepsze rozwiązania.

Coś w rodzaju Bitekstu się raczej nie nadaje - nie jest tak elastyczne i bardziej nadaj się do natrysku na większe powierzchnie, a nie do uszczelniania (jest bardziej w płynie a nie w formie stałej).

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [Lexus] Nieszczelności nadwozia

Post autor: konik_80 »

Osobiście do konserwacji Bitexu nie stosowałem - słyszałem o nim trochę od ojca ale z tego co pamiętam nie mówił aby była to "bardziej" ciecz.
Generalnie chodziło mi o masę o właściwościach konserwujących/uszczelniających i bitumicznych. Hammerite robi coś takiego bo niedawno kupowałem tutaj w UK.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Lexus] Nieszczelności nadwozia

Post autor: janasek »

Pewnie też są różne rodzaje Bitexu. A Hammerite do czego używałeś?

Pozdro
Ostatnio zmieniony 8 lis 2010, o 21:06 przez janasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [Lexus] Nieszczelności nadwozia

Post autor: konik_80 »

do konserwacji całej podłogi - klient zażyczył sobie aby przed zimą zabezpieczyć mu autko to szukałem czegoś co by się nadało i trafiłem właśnie na taką masę właśnie do podwozi - akurat producentem jest Hammerite i szczerze powiem całkiem fajny środek tyle, że schnie 2 dni i śmierdzi... ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości