Mój pierwszy Lexus

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Moderator: klexus

Mój pierwszy Lexus

Postprzez Frodo » 11 sty 2015, o 13:00

Co do znajomości samej marki to jestem typowym prawiczkiem :oops:
Moim pierwszym samochodem był Renault Kangoo z 1999r. 1.4 benzyna/gaz 75km o momencie obr. myślę że nawet nie ma co wspominać... następnie miałem krótki epizod z Hondą Civic VIgen (b18c4+lsd).
Przymierzam się do głębszego zapoznania z marką,stąd moja obecność na forum ale głównie chciałbym zaczerpnąć informacji na temat modelu IS200
Słyszałem o dobrym nagłośnieniu (podajże 11 głośników) o tym,że szprera w tym modelu wychodziła seryjnie ale teraz pytanie,czy są jakieś poszczególne wersje posiadające to wyposażenie? jak z dostępnością tak wyposażonego auta w Polsce?
Istnieje dużo podobnie a nawet lepiej wyposażonych modeli e46 w cenie jaką planuję wydać na zakup samochodu (+/- 20tys.) spróbujcie mnie przekonać do Lexusa bo jestem świadom oryginalności auta i tego iż jest mniej znane wśród "młodych gniewnych"
Z góry dziękuję za wstępne udzielenie informacji ;)
Frodo
Lex user

Model Lexusa: IS200

Re: Mój pierwszy Lexus

Postprzez dS » 11 sty 2015, o 13:29

E46 to chyba najgorsza seria3 ever. Auto niby ma charakter sportowy a w żadnym, poza M3, nie była montowana szpera, nawet w opcji. Co IMO jest porażką bo szperunek w aucie które ma też spełniać funkcję zabawki to obowiązkowa pozycja. Dodatkowo w Lexach montowany był torsen oparty na trybach a nie na płytkach ciernych , więc żywotność takiego rozwiązania jest dużo większa.
Jeśli chodzi o pozycję za kierownicą to jeśli jeździłeś Civiciem to ta w BMW może być Ci bliższa bo siedzi się niżej.
Jeśli chodzi o wykończenie wnętrza to IMO w Lexie stoi ona na wyższym poziomie, a połączona Alcantara i skóra to duet idealny.
Jeśli chodzi o audio to najwyższa wersja miała tych głośników 9 i zewnętrzny wzmacniacz. Gra to naprawdę bardzo ładnie.

BMW wygrywa pod względem ilości dostępnych motorowni. Od 1.6 do 3.0 i M3 ( która swoją droga też chyba jest najgorszą M ever, problemy z zacierającymi się panwekami w silniku, odrywający się most od podłogi, ponadprzeciętna podatność na korozję). Każda opcja dostępna w manualu i automacie i w każdym rodzaju budy, od copue po sedana, cabrio i kombi. Gdzie w Lexie do wyboru jest albo IS200 w manualu/auto albo IS300 w auto.
Obrazek
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
dS
Moderator

Model Lexusa: GS430

Postprzez micrus » 11 sty 2015, o 13:45

Chcesz argument za IS 200 vs BMW E46?

Wg rankingu Motoru publikowanego na początku roku:
- BMW E46: średnie koszty napraw 1885 zł, indeks awaryjności 136 pkt, usterki zawieszenia, elektryki, silnika, układu paliwowego
- Lexus IS: średnie koszty napraw 2026 zł, indeks awaryjności 57 pkt, usterki zawieszenia, układu chłodzenia, układu hamulcowego

Indeks awaryjności im niższy tym lepszy. Wynika z tego, że BMW jest w utrzymaniu o jakieś 2,5 raza droższe niż IS.
Obrazek
micrus
Lex user

Model Lexusa: GS 300 III gen.

Postprzez dawidek106 » 11 sty 2015, o 13:55

Tylko nie e46 ,ojciec mój tym jeździ. Prowadzi się w miarę dobrze, ale co chwila coś, a najczęściej problem z układem chłodzenia.IS 200 przewyższa pod każdym względem BMW. Więc się nawet nie zastanawiaj między tymi dwoma autami. Alternatywą tutaj może być Honda Accord, która na pewno będzie tańsza w serwisowaniu jak i dostępności części niż Lexus. Pozdrawiam
dawidek106
Lex user

Model Lexusa: Był IS 200, jest ACCORD 2.2 ictdi

Postprzez dolina » 11 sty 2015, o 14:42

Miałem E46 i faktury na 10k jaką pamiątka pozostaną na zawsze hahah :D w IS200 tylko zawieszenie i olej było robione :) Jako buda E46 fajny samochód ale potrafi zrujnować budżet :biggrin2: Jeszcze jak sie trafi ale ja akurat średnio trafiłem :)

Jest E39 do sprzedania 4.4 V8 :biggrin2: Ale kapke' więcej niz 20k :fiu:
dolina
Lex Driver

Model Lexusa: IS300 + E39 4.4 V8

Postprzez infidel » 11 sty 2015, o 14:55

Kolega ma E46 rok 2000 2.0 R6 i po kolei:
blacharka
chłodnica
ciągłe walki z zawieszeniem
wiecznie chceck engine(walka z wypadaniem zapłonów trwa)
elektryka,kontrolka poduszki powietrznej(ponoć czujnik fotela pasażera)
kontrolka smarowania(gaśnie kilka minut po odpaleniu auta)
Ale złego słowa nie powie,liczy sie tylko BMW.Taki typ:)
infidel
Lex user

Model Lexusa: IS 200 Prestige

Postprzez rychu94 » 11 sty 2015, o 15:32

z tym e46 to racja koleś miał ładną zadbaną 320d kombi mpakiet 2002r.przebieg 250kk. twierdził że nic mu z autem się nie dzieje tylko sama eksploatacja ale wiecznie miał jakiś problemy(zawiacha,amory,elektryka,układ paliwowy-raz mu cały zbiornik wyleciał przez pęknięty wężyk,a audio w ogóle nie grało)więc myślę że IS to będzie dobry wybór tylko zadbanego trzeba poszukać :acute:
była HONDA ACCORD CG3 parę sztuk,jeszcze jest SUBARU LEGACY B13 a pozostanie IS300SC
rychu94
Lex user

Model Lexusa: IS300 SC

Postprzez Joyrider » 11 sty 2015, o 17:43

IS punktuje E46 seryjną szperą (torsen - bardzo trwały i świetnie się sprawdza w autach cywilnych), jakością wykonania i bezawaryjnością. IMHO seria do serii prowadzi się lepiej niż E46. IS ma bardzo dobre audio. Nie gnije bez wyraźnej przyczyny, jak to ma w zwyczaju E46.

Minusy ISa to przede wszystkim silniki. 2.0 R6 to kibel pod każdym względem, 3.0 lepszy, ale seryjnie w zasadzie tylko z automatem. Drugi minus, jaki to auto wg mnie posiada, to niewygodne przednie fotele, ale to już każdy inaczej będzie odbierał - w zależności od gabarytów.

Reasumując IS > E46
Joyrider
Lex user

Postprzez dawidek106 » 11 sty 2015, o 17:54

Joyrider napisał(a):IS punktuje E46 seryjną szperą (torsen - bardzo trwały i świetnie się sprawdza w autach cywilnych), jakością wykonania i bezawaryjnością. IMHO seria do serii prowadzi się lepiej niż E46. IS ma bardzo dobre audio. Nie gnije bez wyraźnej przyczyny, jak to ma w zwyczaju E46.

Minusy ISa to przede wszystkim silniki. 2.0 R6 to kibel pod każdym względem, 3.0 lepszy, ale seryjnie w zasadzie tylko z automatem. Drugi minus, jaki to auto wg mnie posiada, to niewygodne przednie fotele, ale to już każdy inaczej będzie odbierał - w zależności od gabarytów.

Reasumując IS > E46

IS 200 ma szperę, a tylko w wersji SPORT, 2.0 R6 może nie jest do końca spełnieniem marzeń, ale nazwanie go kiblem to lekka przesada. Trzeba nauczyć się jeździć z tym silnikiem.
dawidek106
Lex user

Model Lexusa: Był IS 200, jest ACCORD 2.2 ictdi

Postprzez Joyrider » 11 sty 2015, o 18:39

Oczywiście że mozna nim jeździć sprawnie, krótka skrzynia pomaga, ale niestety pali jak 2.5, jedzie jak 1.8 :) Ujmijmy to inaczej - wskaż gorszy silnik 2.0 z aut segmentu premium z tego okresu :]
Joyrider
Lex user

Następna strona

Powrót do Lexus IS