IS 250

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Moderator: klexus

IS 250

Postprzez DIVERSION » 2 lut 2015, o 19:19

Wita. W koncu nadchodzi czas zmian. Ale mysle ze na lepsze. Prosze o opinie na temat IS 250 zamierzam takowego zakupic 2008-2010. jAKIE PLUSY JAKIE MINUSY? Bede bardzo wdzieczny za kazda opinie.
DIVERSION
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 200 SPORT

Postprzez ArtIS » 2 lut 2015, o 19:49

Otoz jako wlasciciel wersji AWD musze przyznac ze samochod jest bardzo wdzieczny. Przesiadlem sie z Accorda 2007 i roznica jest na prawde duza.

PLUSY:
- Auto jest dostojne,
-dynamiczne
-komfortowe
- ma automat :):)
- nie psuje sie
- mimo braku park tronic (tylko kamera ktora nie piszczy) bardzo fajnie sie parkuje
- majac sporo mocy i V6 pali na trasie 8.4 przy predkosci 140-160

MINUSY:
- jak juz sie cos zepsuje co nie ma zamiennika to klekajcie narody :D
- naped na 4 kola wydaje dosc specyficzny dzwiek kiedy sie skreca na pelnym skrecie na mokrej powierzchni
- jak siedzisz w grubej kurtce to odczuwa sie lekki scisk we wnetrzu ale po zdjeciu kapoty wraca do normy :)
- jesli kupisz auto z USA to jest troche zabawy z Navi ktora niestety jest na DVD wiec przy jakims uderzeniu w dziure potrafila mi sie ostatnio zaciac (wyjecie w Toyocie wraz z rozebraniem radia 116 PLN)
- przestrojenie auta z galonow na litry itp, kosztuje sporo i malo kto sie tym zajmuje
- w przypadku nieoryginalnych felg bez czujnikow check system masz do momentu zmiany (nie da sie tego wylaczyc)

Powyzsze +/- sa oparte o moje osobiste odczucia i wrazenia ktore mam od jakichs 4 msc kiedy to mam niewatpliwa przyjemnosc jazdy tym wozem :)

Gdybys potrzebowal wiecej info to pisz smialo :)
ArtIS
Lex Driver

Model Lexusa: IS 250 AWD

Re: IS 250

Postprzez stryjak » 2 lut 2015, o 22:01

posiadam is 250 petrol ,automat ,31000 mil ,od 9 miesięcy.auto jest rewelacyjne (posiadam ubogą wersję )brak podgrzewanych foteli , czujnika opadów deszczu ,kamery cofania, szyberdachu, automatycznie chowanych lusterek - to minusy .zalety - najcichszy silnik v6 w swojej klasie (musisz się skupić aby go usłyszeć),automat chodzi rewelacyjnie ( także najbardziej niezawodny - audi , mercedez daleko w tyle)prowadzę auto tylko w automacie aczkolwiek jest możliwość przełączenia na tryb manual.208 koni mechanicznych czuć już podczas ruszania ,na trasie sama radość jazdy przy akompaniamęcie 6 płytowej zmieniarki cd i mp3.koleją zaletą jest łańcuszek rozrządu na którym można przejechać około 70 000 mil lub jak twierdzą inni (dożywotni) . nie wspomniałem o bardzo istotnym minusie - spalanie , w mieście przy jeżdzie jak emeryt spala 11 l, stwierdziłem jednak po 2 miesiącach że 2 litry więcej nie zrobi większej różnicy więc cieszę się teraz dynamiczną jazdą i chyba auto potrzebowało wykorzystania swoich możliwości.ja jestem zadowolony z agresywnego charakteru auta a ono odwdzięcza mi się doskonałą dynamiką i komfortem .
stryjak
Lex user

Model Lexusa: is 250

Powrót do Lexus IS