Sportcross - z czym to się je :)

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Moderator: klexus

Sportcross - z czym to się je :)

Postprzez Damian91 » 4 lut 2015, o 18:59

Cześć - tak jak już pisałem w swoim pierwszym poście na forum mam na imię Damian i szukam informacji na temat Sportcrossa. W domu od lat jeździ się Toyotami, sam miałem dwie ale od jakiegoś roku chodzi mi po głowie IS pierwszej generacji w nadwoziu kombi. Poczytałem trochę forum i wynotowałem sobie kilka spraw, o które chciałbym Was zapytać. Jeżeli gdzieś na forum znajduje się odpowiedź - bardzo proszę o link do właściwego wątku - z góry przepraszam. ;)

1. IS200 a IS300 - jakie są różnice w kosztach utrzymania? Różnica w zużyciu paliwa jest oczywista, tak samo koszty ubezpieczenia - co jeszcze? Z tego co wyczytałem zawias ten sam, hamulce również.. Jest więc coś co znacznie podwyższa koszty eksploatacyjne IS300 względem IS200? Nie chcę się porwać z motyką na slońce - jeśli ocenię realnie, że IS300 przerośnie moje możliwości finansowe - będę szukał IS200.
2. Instalacja gazowa - auto najprawdopodobniej będę wyposażał w LPG. Tutaj pytanie głównie do ludzi z Warszawy - gdzie zakładaliście instalacje? Są już jakieś sprawdzone konfiguracje sprzętowe (wynikające chociażby z doświadczenia eksploatacyjnego użytkowników forum?). Ile trzeba wydać na dobrą instalację? Jaka różnica kosztów między 2 a 3 litrowym motorem?
3. Butla LPG - jaka butla wchodzi do Sportcrossa? Rozumiem, że trzeba pozbyć się koła zapasowego? Nie koliduje to z jakimś wyposażeniem typu subwoofer (niektóre auta mają go właśnie w kole). Wyczytałem gdzieś, że trzeba podnosić podłogę bagażnika przy takiej operacji..? Prawda? Bardzo bym prosił kogoś o wrzucenie zdjęcia zamontowanej butli w SC oraz bagażnika. A! No i gdzież ten subwoofer tam siedzi - też fotkę poproszę jeśli się uda :) Kolejne pytanie - wlew LPG. Z pewnością macie go pod klapką wlewu paliwa z opcją przedłużki. Czy takie rozwiązanie się spprawdza? Czy ktoś kto ma rok i dłużej może się wypowiedzieć czy nie rdzewieje mu to miejsce?
4. Audio - Jeśli kupię ISa to najprawdopodobniej będę chciał w nim zamontować stację multimedialną 2 din z navi/BT itp. Na forum znalazłem info, że jeśli samochód jest wyposazony w rozbudowany system audio trzeba ominąć wzmacniacz - czy jest możliwość by zachować jego funkcjonowanie? Czy jeśli go ominiemy to cały czar tego systemu pryska? Da się podłączyć fabryczny subwoofer do takiej stacji?
Czy montował ktoś może uniwersalny komputer pokładowy do tego auta (np. w miejsce fabrycznego zegarka) ?
5. Typowe bolączki - każde auto jakieś ma. Obiło mi się o uszy, że w IS'ach lubią zapiekać się hamulce - prawda? Auto i tak przed zakupem wstawię na przegląd przedzakupowy do Lexusa (modlę się o ofertę przynajmniej w pobliżu miasta, gdzie jest stacja ASO) ale może są jakieś aspekty techniczne/wizualne, które dyskwalifikują/mobilizują do wzmożonej czujności? Oglądając galerię już wiem np. żeby zwracać uwagę czy przedni zderzak nie jest czasem od sedana, czy grill w polifcie nie jest przedliftowy.. Coś doradzicie? :)
6. Korozja - auto będzie miało przynajmniej 10 lat (a z pewnością trafię na starszy egzemplarz) więc warto zorientować się jak to jest w Lexusie z rudą. Czy Sportcrossy mają jakieś czułe punkty, które atakuje ' ruda ' ? Wiadomo, że jeżeli coś było już ruszone to z czasem zacznie wyłazić ale nawet bezwypadkowe auta kiedyś zaczynają korodować.. :) Na coś zwracać szczególną uwagę w nadwoziu/pod spodem?
7. Usterki i dostępność części - Co się psuje, co wymaga częstszej niż normalnie wymiany - o ile coś takiego jest? Jest coś czego nie ma w dobrej jakości zamienniku? Czego nie opłaca się kupować w zamienniku i lepiej jednak kupić w ASO?
8. Rozmiar felg i opon. Większość Lexów w ogłoszeniach widzę na 17 calowych oryginalnych felgach - jaki jest standardowy rozmiar opon i parametry takiej felgi? Jakich parametrów felg szukać w przypadku 16 cali (bo zakładam, że heble nie stanowią przeszkody by takowe założyć chociażby na zimę do opon 205/55) ?
9. Nr VIN - czy numer VIN daje nam jakieś wskazówki co do wersji wyposażenia bądź czegoś innego (np. czy auto ma szpere) ?

Póki co tyle przychodzi mi do głowy. Jeżeli o coś jeszcze będę chciał zapytać to mam nadzieję, ze sie nie obrazicie. :)
Coś od siebie? Jakieś rady dla rozważającego to auto?

Z góry dziękuję Wam za odpowiedzi, pozdrawiam ! :piwko:
Damian91
Lex Driver

Model Lexusa: IS300 SC

Re: Sportcross - z czym to się je :)

Postprzez przemosc » 4 lut 2015, o 21:30

1. Koszty utrzymania wg mnie bardzo podobne. Spalanie praktycznie to samo jeśli brać pod uwagę tą samą dynamikę jazdy (200 trzeba bardziej kręcic żeby pojechała tak jak 300 wiec i spalanie wzrośnie). Ja mając 300 spalam średnio 12-13,5 litrów lpg w mieście. Trasa to około 10 przy przepisowej i normalnej jeździe. Nigdy nie spalił mi więcej niż 15 - to mój rekord, ale nie rajcuje mnie jazda z pedałem w podłodze non stop. Nie kupuj 200 z automatem - TYLKO 4 biegi!
2. 3300,- w lipcu 2014
3. W moim przypadku weszła 68l. wlew pod klapką - jak na razie bezproblemowo. Podłoga poszła może 2 cm do góry - zawsze można ją wyrównać na płasko
4.-------
5. Co do grilla to połowa jak nie więcej użytkowników i tak je zmienia - Ja mam sporta, inni z altezzy itd...więc to nie jest główny wyznacznik
6.To nie ruda, ale przypadłość każdego Sportcrossa - tylna klapa. składa się z 2 blach, przy czym zewnętrzna jest ameliniowa więc się utlenia - albo już ktoś pod sprzedaż samochodu ją maluje albo zostawia tą przyjemność nowemu nabywcy.
7. W przypadku 300 wg mnie przednie zawieszenie mogłoby być trwalsze - to wina cięższego silnika ale tragedii nie ma - części ogólno dostępne i w przystępnych cenach
8. Ja i na lato i na zime mam ORI 17 (7' i 7,5'). Opony 215,225/45. Co do 16" nie wiem ale wchodzą bez problemu bo takie tez występowały jako ORI
9. Któraś cyfra lub liczba to opisywała i było to na forum poruszane, ale tak na szybko nie pamiętam w którym to temacie roztrząsali :)

Bierz IS300 - dynamika na przyzwoitym poziomie (ZAWSZE jest mało mocy :p ), spalanie jak najbardziej adekwatne do mocy, masy i osiągów, pancerny silnik i skrzynia. Ja jestem mega zadowolony :)
przemosc
Lex user

Model Lexusa: Lexus IS 300

Postprzez Damian91 » 4 lut 2015, o 22:29

W moim przypadku weszła 68l. wlew pod klapką - jak na razie bezproblemowo. Podłoga poszła może 2 cm do góry - zawsze można ją wyrównać na płasko
Mowa oczywiście o butli w kole zapasowym? Mógłbyś mi jakoś w wolnej chwili zrobić zdjęcie jak teraz wygląda Twój bagażnik z tą uniesioną podłogą (jak to zrobić?) oraz jak wygląda butla w miejscu koła? Koszt instalacji przyzwoity, spodziewałem się nawet nieco większej kwoty. O spalaniu obu wersji silnikowych już trochę na forum czytałem (akceptowalne w obu wersjach ale tak jak mówię, auto to nie tylko samo spalanie paliwa) :ok: IS200 nie biorę pod uwagę z automatem. To jak - jest coś jeszcze poza spalaniem co może zniechęcić pod kątem napraw/eksploatacji do IS300?
Co do grilla to widziałem już te cuda z Altezzy - po prostu czasem auta z ogłoszeń mają zderzaki z sedana i grile z przedlifta (a auta są poliftowe) co świadczy o jakiejś (być może i delikatnej ale zawsze) przygodzie z przodem i braku kumatej naprawy.
Z klapą mnie zaskoczyłeś ! Nie sądziłem, że jest aluminiowa :omg: Czyli co, jak już raz się to ruszy to co jakiś czas wraca?

Macie jakieś spotkania w Warszawie? Chętnie bym podjechał i posłuchał Waszych rad no i pomacał Sportcrossa na żywo. :fiu:
Damian91
Lex Driver

Postprzez dawidek106 » 4 lut 2015, o 22:34

przemosc napisał(a):1. Koszty utrzymania wg mnie bardzo podobne. Spalanie praktycznie to samo jeśli brać pod uwagę tą samą dynamikę jazdy (200 trzeba bardziej kręcic żeby pojechała tak jak 300 wiec i spalanie wzrośnie). Ja mając 300 spalam średnio 12-13,5 litrów lpg w mieście. Trasa to około 10 przy przepisowej i normalnej jeździe. Nigdy nie spalił mi więcej niż 15 - to mój rekord, ale nie rajcuje mnie jazda z pedałem w podłodze non stop. Nie kupuj 200 z automatem - TYLKO 4 biegi!
2. 3300,- w lipcu 2014
3. W moim przypadku weszła 68l. wlew pod klapką - jak na razie bezproblemowo. Podłoga poszła może 2 cm do góry - zawsze można ją wyrównać na płasko
4.-------
5. Co do grilla to połowa jak nie więcej użytkowników i tak je zmienia - Ja mam sporta, inni z altezzy itd...więc to nie jest główny wyznacznik
6.To nie ruda, ale przypadłość każdego Sportcrossa - tylna klapa. składa się z 2 blach, przy czym zewnętrzna jest ameliniowa więc się utlenia - albo już ktoś pod sprzedaż samochodu ją maluje albo zostawia tą przyjemność nowemu nabywcy.
7. W przypadku 300 wg mnie przednie zawieszenie mogłoby być trwalsze - to wina cięższego silnika ale tragedii nie ma - części ogólno dostępne i w przystępnych cenach
8. Ja i na lato i na zime mam ORI 17 (7' i 7,5'). Opony 215,225/45. Co do 16" nie wiem ale wchodzą bez problemu bo takie tez występowały jako ORI
9. Któraś cyfra lub liczba to opisywała i było to na forum poruszane, ale tak na szybko nie pamiętam w którym to temacie roztrząsali :)

Bierz IS300 - dynamika na przyzwoitym poziomie (ZAWSZE jest mało mocy :p ), spalanie jak najbardziej adekwatne do mocy, masy i osiągów, pancerny silnik i skrzynia. Ja jestem mega zadowolony :)

Z tym spalaniem to chyba trochę przesadziłeś. Jak 3.0 w mieście spala ci 12-13l LPG to gratuluję, u mnie w IS 200 w mieście spala 14-16 LPG, na trasie do 120km/h schodzę do10l.
dawidek106
Lex user

Model Lexusa: Był IS 200, jest ACCORD 2.2 ictdi

Postprzez Damian91 » 4 lut 2015, o 23:18

Panowie, nie przeradzajmy wątku w dyskusje o spalaniu - o tym już czytałem w innym temacie :)
Damian91
Lex Driver

Postprzez Pawełn » 5 lut 2015, o 00:48

Damian91 napisał(a):Macie jakieś spotkania w Warszawie? Chętnie bym podjechał i posłuchał Waszych rad no i pomacał Sportcrossa na żywo.

No pewnie, już jutro:) szczegóły tu. Bywają sportcrossy do pomacania:)

I tu sobie zajrzyj, ojciec założyciel ma sportcrossa:)
レクサス
Pawełn
Lex Driver

Model Lexusa: IS300

Postprzez Damian91 » 5 lut 2015, o 12:34

O, widze, że też z WPR :ok:
Dzisiaj nie dam rady ale postaram się zajrzeć na następne spotkanie. Polubiłem fanpejdż LSC więc będę śledził jakieś informacje..
Damian91
Lex Driver

Postprzez Damian91 » 8 lut 2015, o 13:03

Koledzy - pomóżcie odpowiedzieć na te kilka pytań :scratch:
Czy komuś chciałoby się zrobić te fotki bagażnika? :podziw:
Damian91
Lex Driver

Postprzez kupiec1985 » 8 lut 2015, o 16:22

co do bagażnika , mam butle 55l w kole, podłoga nie zmieniła swojej wysokości, po złożeniu tylnych siedzeń pralkę ładowna od przodu bez problemy przewiozłem , na zbiorniku tym LPG ( wchodzi około 45l gazu) robię średnio 330 km +-30km zależy od jakości gazu i trasy jaką pokonuje, a nie jeżdżę wolno
kupiec1985
Lex Driver

Model Lexusa: IS200 SC

Postprzez a_rek » 8 lut 2015, o 17:44

1. Różnice są tylko w silnikach.
2. Z tego co się dowiadywałem 2700-4500 wszystko zależy gdzie i na jakich częściach.
7. Usterki aktualne i napotkane będą zależeć przedewszystkim od serwisowania twojego jak i poprzedniego wlasciciela.
8. Nie jestem pewny ale nie wszystkie 16 mogą się zmieścić. Cena felg 17 nie jest dużo wyższa, opon niewiele ale jednak też :)
a_rek
Lex user

Model Lexusa: 0s

Następna strona

Powrót do Lexus IS