IS 200, porada przed zakupem i opinie

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Moderator: klexus

IS 200, porada przed zakupem i opinie

Postprzez Zuzinho7 » 5 lut 2015, o 15:50

Witam,

Jestem nowy i myślę że zagrzeje tutaj miejsce na forum dłuższy czas. Będę poszukiwał za niedługo Lexusa IS 200 i teraz takie pytanie do Was - od razu uprzedzam że przeglądałem sporo wątków tutaj czytając je jednak chciałbym uzyskać dokładne odpowiedzi z pomocą na zadane pytania :)

Wcześniej opiszę jak wygląda sytuacja - od zawsze byłem fanem japońskiej motoryzacji i nigdy nic nie widziałem po za Japończykiem, jednak podkusił mnie okropnie los aby kupić E46 no i stało się niestety potwierdziła się opinia wielu osób że są nie dopracowane technicznie i mega zaniedbane. Jeździłem tym rok i powiem szczerze z właściwości jezdnych byłem bardzo zadowolony jednak z ilości usterek i naprawa wręcz sfrustrowany. Byłem posiadaczem R6 320i z 98r . Postanowiłem się jednak z tym rozstać i powrócić do tego czego się trzymałem czyli Japończyk. Naczytałem się na forum mnóstwo na temat świetności IS200 a już jak przeczytałem że pod maską jest R6 stworzona przez Toyotę to mnie mega przekonało.

I teraz zestaw pytanie na które prosiłbym abyście byli uprzejmi odpowiedzieć i pomóc :)

- czy uda się na naszym Polskim rynku znaleźć udany egzemplarz z 99' lub 2000 roku tym bardziej przy tak małej liczbie tych aut do sprzedania?
- jak wygląda budowa zawieszenia przód i tył oraz jego trwałość - oczywiście jeżeli mówimy już o wymianie komponentów no to na zamienniki z najwyższej półki
- jaki jest średni koszt utrzymania tego auto rocznie nie wliczając wymiany rozrządu, olejów i filtrów
- czy są jakieś standardowe usterki na które cierpi IS 200 oprócz awarii czytnika płyt CD?
- jak wygląda nadwozie i podwozie - mimo rocznika 98' i 2000 powinna ona być w nie nagannym stanie (czytałem ze auto miało ocynk)?
- ile realnie trzeba przygotować pieniędzy aby zacząć w ogóle rozglądać się za IS 200?
- na co zwracać uwagę przy zakupie tych aut aby się potem nie wkopać na minę lub gigantyczne koszta?
- skrzynia manualna czy automat (jak tutaj wygląda sprawa sprzęgła i koła dwu-masowego i żywotność skrzyni automatycznej?)

Myślę że na obecny moment to wszystko :) Dzięki Serdeczne za pomoc

--
Pozdrawiam
Kamil
Zuzinho7
Lex user

Model Lexusa: IS200 Sportcross

Re: IS 200, porada przed zakupem i opinie

Postprzez tomekb » 5 lut 2015, o 21:56

1. Kto szuka nie błądzi na pewno nie za pierwszym razem jak mi 6 lattemu ale na pewno się uda
2. Przód i tył wielowahacz na pewno trzeba będzie cos robić bo lata swoje ma ale jak zrobisz naraz całość to spokój na duuuuzo km
3. To zależy ile będziesz rocznie km śmigła OC w Sosnowcu przy max zniszkach 460pln
4. Poza CD radiem to hamulce z którymi ciężko do ładu dojść oraz przy dużym przebiegu zacinajaca się stacyjka. Więcej grzechów nie wychodzących z eksploatacji i z wieku auta nie pamiętam. Podwozie gitara
5. Cena zależy od tego czego szukasz ale w sumie to min 17000-20000 wliczając pierwszy serwis oraz rejestrację
6. Na to co w każdym aucie stan techniczny ogólny nie ma aut idealnych w tym wieku autem ma nie bijąc na wolnych obrotach brak rudej itp.
7. Automat daje radę przy 270000 wymienilem tylko dlatego ze gwint od przewodów olejowych ukrecilismy manuał to na forum znajdziesz temat ja malo do czynienia miałem ale problemy są z 2 masem
tomekb
Lex Master

Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut

Postprzez Zuzinho7 » 5 lut 2015, o 23:19

Serdeczne dzięki za odpowiedź, jednak mam jeszcze dodatkowe pytanie

1. Czy dwumas występuje przy automatycznej skrzyni?
2. Jest gdzieś na internecie schemat zawieszenia przód/tył dla IS200? Jaki koszt wszystkich części do wielowahacza przód tył?
3. Jak wygląda z autopsji szukanie - 1 na 10 to sensowny model czy co któryś to po stłuczce porządnej itp.? Bo powiem że ilość dostępnych Lexus IS200 w całej Polsce przeraża bardzo małą ilością i podejrzewam że będą to mega długie poszukiwania.
4. Co dokładnie dzieje się z tym układem hamulcowym?

--
Pozdrawiam
Kamil
Zuzinho7
Lex user

Postprzez Marcin_Wawa » 6 lut 2015, o 11:27

Ad.1. Automat nie ma dwumasa.

Ad.3. Szukanie z autopsji - raczej 1 na 100...
Marcin_Wawa
Nowy lex user

Model Lexusa: IS200

Postprzez chairles » 6 lut 2015, o 11:51

Zuzinho7 napisał(a):4. Co dokładnie dzieje się z tym układem hamulcowym?

Zaciski sie blokuja , w efekcie tarcze sie przegrzewaja i krzywia - przerabialem u siebie , warto je przeczyscic czasem i nasmarowac
chairles
Lex user

Model Lexusa: is200

Postprzez Zuzinho7 » 6 lut 2015, o 12:08

Ad.3. Szukanie z autopsji - raczej 1 na 100...

Co Ty mówisz :)? To w takim razie znalezienie IS200 graniczy z cudem? bo obecnie na otomoto są wystawione 43 ogłoszenia...

--
Pozdrawiam
Zuzinho7
Lex user

Postprzez jes » 6 lut 2015, o 17:10

Szukaj za granicą, albo uzbrój się w cierpliwość. Szukając swojego trwało to 7m-cy :biggrin2:
jes
Lex user

Postprzez scorpio102 » 6 lut 2015, o 17:27

Za granica "rodzynka" tez trzeba szukac bo tez oszukuja.Jedynie co moge doradzic to szukac z nak najdluzszym TUV wtedy jest wieksze prawdopodobienstwo ze auto jest sprawne ja swojego szukalem i w pl i w de i tez zajelo omi to ok 4 m-ce a i tak musialem na kompromisy pojsc
scorpio102
Lex user

Postprzez Zuzinho7 » 6 lut 2015, o 17:41

Mam siostrę w Szwajcarii i przeglądałem tam oferty jednak jest ich bardzo bardzo mało i zazwyczaj autami wożą się "Jugole" czyli dbają jeszcze gorzej o auta jak niektórzy Polacy i to też tak naprawdę wyprawa po auto w ciemno a tutaj zawsze jest niestety łatwiej obejrzeć kilkadziesiąt egzemplarzy.

--
Pozdrawiam
Zuzinho7
Lex user

Postprzez dazmian » 6 lut 2015, o 17:56

Sprawdz strone www.autoscout24.pl.
Ja znalazlem tam samochod ktorego nie bylo na Mobile.de i jestem wlascicielem od 2 dni :).
PS tez szukalem samochodu pare miesiecy.
Powodzenia
dazmian
Lex user

Model Lexusa: IS 200 Sport

Następna strona

Powrót do Lexus IS