zakup is200 - zachodniopomorskie

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Moderator: klexus

zakup is200 - zachodniopomorskie

Postprzez icek25 » 23 cze 2015, o 21:36

Witam kolegów z forum

Chciałem przed zakupem is-a zapytać Was o zdanie, bo na forum owszem jest mnóstwo informacji tyle ze nie zbyt precyzyjnych mam nadzieje że pomożecie mi rozwiać wszelkie wątpliwości związane z tym modelem :)

Zależy mi na jak największym i szczerym informacją, ponieważ bardzo wielką przywiązuje wagę do auta i bardzo staram się o nie dbać a więc :

-spalanie is200/is300 LPG i PB ( NORMALNE, będzie jeżdżony w trasie, spokojna jazda jak na lexa przystało)
- czy jest do dobry wybór na auto na dojazdy do pracy ( wydatki na naprawy bez ASO , paliwo)
- i czy przy tej normalnej jeździe/spokojnej is300 naprawdę tak sporo więcej spali?

Na forum owszem są podane spalania ale piszecie z prędkościami wyższymi niż 120 km/h, a nic nie ma o normalnej,spokojnej jeździe.Ponadto jest bardzo wieka rozbieżność w odpowiedziach co do spalania. Do szaleństwa mam drugie autko nissana z SR20 dlatego zależąy mi na tz "dziadkowym" użytkowaniu tego auta :)żadnych przeróbek,tuningu, serwisowany po Bożemu, oprócz ASO :p

I jeszcze jedno pytanie: czy może jest ktoś ze szczecina/okolic kto ma is-a czy 200 czy 300 żebym mógł się przejechać bo niestety nie miałem okazji jeszcze.

Będę bardzo wdzięczny za wyrozumiałość i jak najliczniejsze odpowiedzi. Auto planuje kupić w najbliższych 3 miesiącach :)
icek25
Lex user

Model Lexusa: is

Re: zakup is200 - zachodniopomorskie

Postprzez Litwin » 23 cze 2015, o 22:13

Mój IS spala 50l gazu na 400km jeżdząc po mieście 1,5km do pracy albo czasami jadę gdzieś trasą to nie mniej 140, i te same 400km mi jedzie. Wychodzi 6,25eur/100km na paliwo. Jak kupisz auto w dobrym stanie, to ograniczysz się zamianą filtrów i oleju. Najważniejsze, aby dwumas był w dobrym stanie, bo to jedyna droga część do wymiany.
Litwin
Lex user

Model Lexusa: IS200

Postprzez blue » 23 cze 2015, o 22:25

IS200 w trybie "dużego miasta" spala 12-15l PB. W trasie (120-130km/h) można zejść do 8-8,5l PB, więc całkiem przyzwoicie.
blue
Lex Driver

Model Lexusa: IS200 Sport

Postprzez owczar » 23 cze 2015, o 22:29

Litwin, ale jeżdżąc na odcinkach po 1,5 km 1/3 trasy możesz przejechać na PB.

Ogólnie licz się ze spalaniem przy spokojnej jeździ rzędu 12l/lpg - cykl mieszany. Jeśli po mieście na krótkich odcinkach to dolicz do tego jakieś 3-4l LPG. Jeśli ma to być auto typowo na dojazdy do pracy to nie wiem czy ma to sens. Masz fajne wozidło na weekendy, to do pracy wybrałbym coś typowo budżetowego, młodszego, z mniejszym silnikiem - nawet z LPG będzie jeszcze taniej. Mimo wszystko IS200/300 to już leciwe auta i licz się z tym, że będziesz musiał wydać trochę kasy na jego utrzymanie.

Chyba, że auto będzie jeszcze służyło jako auto rodzinne w trasy, to wtedy zakup ma sens.
owczar
Lex Master

Model Lexusa: LS430 President `03

Postprzez Litwin » 23 cze 2015, o 22:39

Jeździłem miesiąc na benzynie, ale strzałka paliwa tak szybko padała, że nie wytrzymałem tego i załatwiłem LPG :D
Teraz, jak jest ciepło, to wyjeżdżając z dworu już mam włączony gaz. Przejechałem już dobre 650km i 15l benzyny, które kiedyś zalałem, tak i pływają sobie gdzieś tam... :P
Strazłka praktycznie się nie ruszyła.
Litwin
Lex user

Model Lexusa: IS200

Postprzez icek25 » 24 cze 2015, o 13:54

Fakt na weekendy mam co upalac dlatego szukam i do pracy i na wyjazdy z rodzina, auto bedzie tylko i wyłącznie jeździło po małym miesciE i autostrada nic wiecej. A wybór padł na lexa bo oryginał marka i bezawaryjnosc i napęd ba tyl, nie chce bmw,czy vw sami wiecie dlaczego, zamiast na papierosy kasę wydawać wole dolozyc do utrzymania lexa :biggrin2:
icek25
Lex user

Postprzez owczar » 24 cze 2015, o 14:03

Na tę bezawaryjność patrz z dystansem. Auto jest bezawaryjne ale tylko wtedy gdy jest regularnie serwisowane. Niestety auto ma swoje lata i na rynku jest mnóstwo egzemplarzy, które serwisowane są dopiero jak cos się urwie lub auto stanie.

Szukaj zadbanej sztuki z niskim przebiegiem ale licz sie5z tym, ze taka sztuka będzie kosztowała średnią cene5z allegro plus 30 procent.
owczar
Lex Master

Model Lexusa: LS430 President `03

Postprzez Dawid0ss » 24 cze 2015, o 14:53

owczar napisał(a):Na tę bezawaryjność patrz z dystansem

Tu trzeba się zgodzić. Sporo polskich lexów jest serwisowana i łatana częściami od poldka, więc ta bezawaryjność ... Zresztą kolega Owczar słusznie zauważył. To są auta 12 lat i więcej. Nie można liczyć na cuda :-)
Natomiast trzeba zaznaczyć, że auto nie ma jakichś fabrycznych wad i bolączek. Może trochę napęd (dwumasa i sprzęgło, bo tutaj pojawiają się większe koszty), poza tym fest :-)
Pzdr
Moja maszynka - IS 200 Turbo http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?t=8932
Dawid0ss
Lex Master

Model Lexusa: IS 200 Turbo (link w stopce)

Postprzez icek25 » 24 cze 2015, o 15:18

pod względem konkurentów to chyba nie ma co porównywać bo lexus wypada lepiej, tak jak mówiłem serwis będzie robiony na bierzaco, jak będzie palił 10l lpg w trasie to narzekać nie będę. A jak wygląda skrzynia w is 300 automat wytrzymałość ? Jeśli różnica w spalaniu is200 a 300 jest 1l albo nie ma jej wogule to będę szukał drugiego :-)
icek25
Lex user

Postprzez Dawid0ss » 24 cze 2015, o 15:25

icek25 napisał(a):pod względem konkurentów to chyba nie ma co porównywać bo lexus wypada lepiej, tak jak mówiłem serwis będzie robiony na bierzaco, jak będzie palił 10l lpg w trasie to narzekać nie będę. A jak wygląda skrzynia w is 300 automat wytrzymałość ? Jeśli różnica w spalaniu is200 a 300 jest 1l albo nie ma jej wogule to będę szukał drugiego :-)

Nie no. O spalaniu 10 lpg w trasie to zapomnij hehe Bądźmy realistami. Do tego trzeba naprawdę spokojnie jeździć, a tu chyba nie o to chodzi ;-)
Auto lubi wypić dużo. To chyba jedyna wada. LPG rozwiązuje problem :-D
U mnie w trasie z reguły około 11,5 litra, w mieście i do 15 litrów + trochę PB98 (sporo stoję w korkach). Z tego co widziałem IS300 w mieście też lubi porządnie zassać - nawet około 18 litrów :-D
Pzdr
Moja maszynka - IS 200 Turbo http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?t=8932
Dawid0ss
Lex Master

Model Lexusa: IS 200 Turbo (link w stopce)

Następna strona

Powrót do Lexus IS