Przymierzam sie do zakupu Lexusa IS 250

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Moderator: klexus

Przymierzam sie do zakupu Lexusa IS 250

Postprzez Fifi26 » 20 paź 2015, o 19:10

Po pierwsze chcialem sie przywitac, jestem nowym uzytkownikiem froum :).
Po drugie przepraszam za brak Polskich znakow ale niestety nie mam opcji pisania z Polskimi znakami na swoim sprzecie.

W przyszlym roku bede sie przymierzal do zakupu pierwszego auta. Juz od dawna szukalem auta ktore by spelnialo wszystkie moje wymagania i bylem nastawiony na Honde Accord VII/VIII (jakze moj ojciec jezdzi takowa i polecal), aczkolwiek IS'y zawsze bardzo mi sie podobaly. Kiedy szukalem auta bralem pod uwage tylko IS'a 220d ale po przeczytaniu paru tematow odpuszcilem sobie ze wzgledy na awarie.

Lexa 250'tke skreslalem na starcie ze wzgledy na automatyczna skrzynie ale gdy poczytalem troche wiecej, autko coraz bardziej zaczelo mi sie podobac.

Na autko bede mogl przeznaczyc w granicach £ 5-6k (chcialbym zaznaczyc zeby nie przeliczac tej kwoty i poruwnywac jej do cen w Polsce, tutaj uzywane autk sa duzo tansze), z tego co widzialem na ogloszeniach powinno byc z czego wybierac w modelach z 2005-2008 roku z przebiegami po 50-60k mil.

Od auta oczekuje:
-bezawarynosci, chyba najwarzniejsza dla mnie kwestia, niechcial bym robic zbyt duzo wycieczek po warsztatach. Spokoj ducha stawiam na pierwszym miejscu.
-szukam autka komfortowego o zacieciu sportowym lecz nie ma to byc F1, po prostu ma nie mulic i byc wygodne :)
-auto ma sie ladnie prezentowac z zewnatrz zarazem jak i wewnatrz (Lexus napewno spelnia te wymagania)

W zwiazku z tym mam do posiadaczy 250'tki pare pytan.

Czytalem ze w Lexie jest malo miejsca. Czy dla mojego 2+0 i 183 cm wzrostu bedzie go wystaraczajaco?
Chodzi mi o miejsce w srodku, co do bagarznika to napewno wystarczy na dwie torby podozne.

Jak jest z awaryjnoscia 250'tki? I jakie sa ceny czesci i serwisowania w poruwaniu do Accorda?

edit: acha i jeszcze jak wyglada kwestia zmiany biegow lopatkami? czy mozna dzieki lopatka wkrecic auto a wieksze obroty? czy wogole zmiania to jakos specyfike jazdy? sorka ale jestem kompletnie zielony co do automatow

Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
Fifi26
Nowy lex user

Model Lexusa: brak

Re: Przymierzam sie do zakupu Lexusa IS 250

Postprzez szyman_leo » 21 paź 2015, o 00:52

Po zapoznaniu się z Twoimi oczekiwaniami uważam, że będzie Pan zadowolony z wyboru.
W środku, szczególnie z tyłu rzeczywiście nie ma szału z miejscem, ale nie żeby go nie było, a jest raczej w sam raz :) Szczególnie przy modelu 2+0, nawet jeśli "zero" będziesz rozwijał (byle nie czworaczki, bo wtedy i GS nie wystarczy :biggrin2: ), to i tak jeszcze na pare lat wystarczy miejsca z tyłu.

Awaryjności nie ocenię, a odniesienia do Accorda tym bardziej, ale uważam, że ceny podzespołów eksploatacyjnych poza ASO, do obu przypadków będą na porównywalnym poziomie przy tej samej jakości wykonania. Ja swoim jeszcze za mało pojeździłem, i jak na razie po obsłudze w ASO, gdzie wymieniono wszystkie płyny eksploatacyjne i tanio nie było, to za wiele się nie wydarzyło. Dopadła mnie standardowa choroba dla aut z koncernu Toyoty, czyli musiałem zregenerować zacisk w przednim prawym kole, bo już lekko trzymał klocki w tarczy.

Jako samozwańczy gadżeciarz polecam oryginalną NAVI i audio Mark Levinson na pokładzie, jako bardzo fajne zabawki i doznania godne polecenia :ok:
Łopatki mam i owszem, ale użyłem kilka razy z czystej ciekawości, nie służą one bynajmniej do takiej brutalnej zmiany biegów jak kiedyś sobie wyobrażałem, tylko informują skrzynkę, że kierowca chce coś zmienić i trzeba poczekać, ale może to też było wynikiem sporadycznego testowania i nie przełączenia w tryb PWR czyli POWER. No i właśnie PWR pozwala już fajnie podkręcać w trybie D, no i oczywiście kickdown przy normalnej jeździe też podkręca wysoko. Jak dla mnie łopatki, to kolejny gadżet jak na razie zaniedbany przeze mnie, ale i na niego przyjdzie pora :fiu:

Co do mankamentów, to pisze się o jakimś gromadzeniu się nagaru przy gorszej jakości paliwa, tu np masz info
http://www.torquenews.com/1083/lexus-is250-gs300-carbon-build-what-you-need-know
ponadto dziwny krótki dźwięk przy rozruchu, szczególnie przy niższych temperaturach otoczenia, np tu masz info
http://www.lexusownersclub.co.uk/forum/topic/84280-engine-rattle-on-warm-start-up/
no i jeszcze kwestia większego zużycia oleju się zdarza, poza tym więcej grzechów nie pamiętam :klucz:
A i jeszcze zdarza się usłyszeć trzaski deski rozdzielczej, co i u siebie stwierdzam, ale "koledzy" z ASO twierdzą, że znają temat i trzeba spinki deski wymienić, które kosztują 84pln, ale za to cena usługi powala, bo coś ok. 700pln krzyknęli, więc chyba lepiej dać głośniej ML i na PWR przełączyć :zryw:

Subiektywnie od siebie dodając, to pierwsze wozidło, które po 8 miesiącach użytkowania nie zdejmuje mi banana z twarzy.
Niektórzy jeszcze twierdzą, że jest za słaby, ale jak dla mnie to taki zdroworozsądkowy kompromis.
Apetyt IS250 Obrazek
Apetyt CT200h Obrazek
Obrazek
szyman_leo
Lex user

Model Lexusa: IS250, CT200h

Postprzez turmoll » 21 paź 2015, o 10:00

hej,

Kolega szyman_leo wszystko pięknie ujął.

Dodam od siebie, że:
Auto mam ponad 2.5 roku, żadnych usterek poza zakupem nowego akumulatora.
Auto sprawdza się super w kombinacji 2+1. Bez problemu też w kombinacji 2+2. Ale nie 2+3. Zapomnij. 183 cm wzrostu to nie problem ale nie chciałbym za tobą jeździć.

Cen części nie znam bo się nie psuje, a na przeglądy jeżdżę do ASO.

Łopatki to gadżet, w trybie D używam ich przed wyprzedzaniem do zrzucenia 1-2 biegów. Jak jeździsz ekonom/ekologicznie to raczej do niczego się nie przydadzą. De facto przy użyciu łopatek możesz tylko ustalić najwyższy bieg na jaki pozwalasz. W dół to nie działa, jak ustawisz np bieg 3 to jak będziesz się toczył komputer sam zrzuci bieg do 2 i 1. Ale nigdy nie pozwoli (w trybie S) wrzucić 4-ki. Tryb skrzyni PWR może troszkę wpływa na szybszą odpowiedz przepustnicy.

Dodaj jeszcze, że uwielbiam NADAL jeździć swoim lexem ;)

/turmoll

ps. jak ustawisz klawiature PL to będziesz mógł pisac polskie znaki, w PL nie uzywamy "polskiej klawiatury z polskimi znakami" tylko używamy prawego Altu ;)
Obecnie: na dalekim wschodzie - Tokyo Metro i Japanese Railways
Teraz: MKII, IS250, 2010, PL
- mój lex: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=20#p92608
- koszty utrzymania: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=128&t=7983#p61634
- wykres z hamowni: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=10#p77556
Wcześniej: Opel Vectra C, CDTI, 150KM (188KM po chipie), Opel Astra II Bertone Coupe
turmoll
Lex Driver

Model Lexusa: MKII, IS250, 2010, PL

Postprzez Fifi26 » 22 paź 2015, o 06:26

Dzięki za odpowiedzi.
Ciesze się że potwierdza sie bezawaryjność i ze użytkownicy wymianiaja tylko cześci eksploatacyjne :dance3:

Co do miejsca w środku to najcześćiej bedą jeździc 2 osoby, sporadycznie ktoś z tyłu wiec nie powinno być problemu.

szyman_leo, narazie się nie zanosi na 2+1 hehe ale wszystko się może zdarzyć jak to śpiewala Lipnicka :)

Co do audio to w żadnym ogłoszeniu nie widziałem żeby ktos pisał o brzęczałkach ML ale niektóre egzemparze posiadają tak zwany 'pakiet multimedialny' wiec może one wlaśnie sa wyposarzone w ten sprzecik. Jeżeli sie nie uda nabyc egeplarza z ML to i tak będzie grałoi buczało bo dobry sprzecik grający bedzie jednym z pierwszych dodatków zakupionych dob auta :dance:

Tumoll, dzięki za wyjaśnienie jak działają łopatki :). Co do klawiatkury mam chromebooka i nie moge dojść jak zmienić jezyk ale pogrzebie w ustawieniach moze się uda.
Ostatnio edytowano 22 paź 2015, o 17:03 przez Fifi26, łącznie edytowano 1 raz
Fifi26
Nowy lex user

Postprzez szyman_leo » 22 paź 2015, o 11:24

Fifi26 napisał(a):szyman_leo, narazie się nie zanosi na 2+1 hehe ale wszystko się może zdarzyć jak to śpiewala Lipnicka :)

Ja mam 182 i 2+2, a nikt nie narzeka. Nawet młodzieżówka chwali sobie, że jest ciszej niż w poprzednim i można spać :), tylko żebym nie jeździł jak gokartem :laugh1:
Fifi26 napisał(a):egeplarza z MJ to i tak będzie grałoi buczało bo dobry sprzecik grający bedzie jednym z pierwszych dodatków zakupionych dob auta

ML, czyli Mark Levinson, nie wymaga korekty i zbędnych inwestycji, chyba że jesteś zwolennikiem mocniej "brzęczących rejestracji" :acute:
Apetyt IS250 Obrazek
Apetyt CT200h Obrazek
Obrazek
szyman_leo
Lex user

Postprzez Fifi26 » 22 paź 2015, o 20:36

ML, czyli Mark Levinson, nie wymaga korekty i zbędnych inwestycji, chyba że jesteś zwolennikiem mocniej "brzęczących rejestracji

Hehe nie jestem fanem brzeczących rejestrazji, chodziło mi o to że jeżeli nie uda mi się nabyć autka z ML to wtedy bede musiał zainwestowac w jakis sprzecik grający bo lubie posłuchać muzy w aucie. No chyba że standardowe głośniki mnie zaskoczą :).

Chyba że sie nie zrozumieliśmy i ML jest w standardzie :oops: :D
Fifi26
Nowy lex user

Postprzez szyman_leo » 22 paź 2015, o 20:46

Nie jest w standardzie, ale często występuje w symbiozie z telewizorkiem, więc raczej łatwo trafić. :stary:
Apetyt IS250 Obrazek
Apetyt CT200h Obrazek
Obrazek
szyman_leo
Lex user

Postprzez shelby » 22 paź 2015, o 21:00

mysle ze radyjko i glosniki moga Cie zaskoczyc wg mnie graja naprawde bardzo dobrze, na ekranie bedziesz mogl sobie basik "podkrecic" w zaleznosci od upodoban
ja generalnie glosno muzy nie slucham, ale wydaje mi sie ze jak ktos naprawde glosno slucha muzy w dodatku na mocnym basie to moze je szybko zniszczyc.
wczesniej - BMW e23 735iA R6, BMW e32 730i R6, LEXUS LS400 V8, Saab 9-5 2.0t, BMW e38 740iA 4.4 V8,Accord 2.0 v-tec, BMW e39 520 R6, Avensis 2.2d, BMW e39 520 R6, BMW e46 325 R6
obecnie - IS 250 V6 LUX
shelby
Lex user

Model Lexusa: IS 250

Postprzez Fifi26 » 23 paź 2015, o 02:50

Dzięki wszystkim za info, już chyba dostałem odpowiedzi na wszystkie nurntujace mnie pytania co do ISa.

Oczywišcie nadal z chęcią zapoznam sie z opiniami użytkowników ISa co do jego wad i zalet :)

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 23 paź 2015, o 04:03 przez Fifi26, łącznie edytowano 1 raz
Fifi26
Nowy lex user

Postprzez turmoll » 23 paź 2015, o 03:05

Nie wiem jak gra ML (załadam, że urywa ... ) ale standardowy Pioneer gra bardzo dobrze i spełnia moje wszystkie potrzeby.

/turmoll
Obecnie: na dalekim wschodzie - Tokyo Metro i Japanese Railways
Teraz: MKII, IS250, 2010, PL
- mój lex: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=20#p92608
- koszty utrzymania: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=128&t=7983#p61634
- wykres z hamowni: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=10#p77556
Wcześniej: Opel Vectra C, CDTI, 150KM (188KM po chipie), Opel Astra II Bertone Coupe
turmoll
Lex Driver

Model Lexusa: MKII, IS250, 2010, PL

Następna strona

Powrót do Lexus IS