is200 problem ze skrzynią automatyczną PROSZĘ O POMOC

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Moderator: klexus

is200 problem ze skrzynią automatyczną PROSZĘ O POMOC

Postprzez Pan_Escobar » 17 gru 2015, o 21:53

Witam serdecznie braci i siostry ;)

Lexus is 200 1999 r. Automat .

Mam taki problem , a mianowicie zanik biegu wstecznego , ale nie całkowicie to jest dziwne , w ostatnim czasie zauważyłem że jak wsiadam z rana do Luxusa :) i wbijam wsteczny on jest , ale jak przejadę np. 10 km , i chce wycofać to zaczyna sie problem , bo daję gazu a on stoi w miejscu , trzeba go prze gazować kilka razy i dopiero rusza z piskiem ..

Nie mam pojęcia co to może być , zdzwoniłem już pół polski i nikt mi nic konkretnego nie powiedział ...

Bardzo proszę o jakieś rady , bądź może ktoś miał taki przypadek i wie co się dzieje , będę okropnie wdzięczny .
Pan_Escobar
Nowy lex user

Model Lexusa: is 200

Re: is200 problem ze skrzynią automatyczną PROSZĘ O POMOC

Postprzez lukas78 » 18 gru 2015, o 09:21

Kiedy był olej zmieniany i czy sprawdzasz jego stan? Jakiś elektrozawór chyba nie domaga, bo musisz chwilę pogazować w celu zwiększenia ciśnienia oleju w skrzyni - chociaż to trochę wróżenie z fusów. Musisz podjechać do warsztatu zajmującego się skrzyniami automatycznymi i niech Ci zeskanują tą skrzynie - chociaż z doświadczenia wiem, że jak już coś się w takiej 15 letniej skrzyni chrzani, to naprawa jest przeważnie nieopłacalna, bo "majstry" kroją ostro za grzebanie w automatach - i lepiej kupić sprawną używkę.
Chyba Riki na forum taką skrzynie wystawiał ostatnio na sprzedasz.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
lukas78
Lex Maniak

Model Lexusa: GS 300

Re: is200 problem ze skrzynią automatyczną PROSZĘ O POMOC

Postprzez tomekb » 18 gru 2015, o 12:00

Najpierw sprawdź stan oleju jak miałem wyciek że skrzyni było podobnie małe ciśnienie oleju. jeżeli olej zmieniales bądź jest ok to nie szukaj kup skrzynię z Anglika i smigaj. Ją wymienilem skrzynię tylko dlatego że mi się gwint od przewodu olejowego uwalil. Wyciek nie musi być że skrzyni może być właśnie z przewodu olejowego
tomekb
Lex Master

Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut

Powrót do Lexus IS