ISF / IS350 -na co zwracać uwagę ? jakie koszty użytkowania?

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Moderator: klexus

Postprzez member » 19 gru 2015, o 03:19

Witam, zastanawiam się nad zmianą samochodu za jakiś czas, chodzi mi po głowie is350 lub isf, oczywiscie taki z lat ~2007. Auto musi być szybkie i bezawaryjne.

Obecnie mam 300hp w manualu @1600kg i nic słabszego kupić nie mogę bo nie pojedzie. Na placu boju pozostaje albo lex, albo jakiś amerykaniec typu mustang/camaro, ewentualnie infiniti g37 lub 911 typ 996/997 ale strasznie toto ciasne, miejsca z tyłu nie ma i bagażnika również. Wracając do lexa ..

Wiadomo, że isf o 1sek szybszy do setki, może ciut więcej, czy elastyczność jest jakoś wyraźnie lepsza i warta dopłaty prawie drugie tyle co za is350? Czy isf ma jakieś szczególne "bajery" na pokładzie? Czy koszty części w isf będą większe (które części się szczególnie zużywają)?

Możecie mi powiedzieć, na co szczególnie zwracać uwagę przy zakupie? Jakieś TTTM ?

Jakie będą koszty użytkowania związane z wymianą typowych części eksploatacyjnych i rozrządu (jeśli się go wymienia), może jakieś padające dwumasy lub zawieszenie hydro, elektronika ?

Jakie będzie spalanie (spokojna trasa np 100km/h / cykl mieszany jazda spokojna / o szybkie miasto nie pytam, bo to oczywiste że 20 lub więcej) ? Powiadają, że is350 może zejść w cyklu mieszanym do 10 i to bardzo interesujacy mnie wynik, przy obecnych cenach paliw. Ja jeżdżę dość przepisowo, stówki na mieście nie przekraczam, czasem mnie nawet jakiś sej wyprzedzi, czasem nie ;)

Byłbym wdzięczny za odpowiedzi i podpowiedzi.

pozdrawiam
member
Lex user

Model Lexusa: gs430

Re: ISF / IS350 -na co zwracać uwagę ? jakie koszty użytkowa

Postprzez kawszyn » 20 gru 2015, o 17:40

masz ciekawiace mnie pytania, sam chetnie poczytam odpowiedzi. eksperci, wypowiedzcie sie!
only JDM
kawszyn
Lex user

Model Lexusa: jest Accord i Soul

Postprzez BeeMiX » 20 gru 2015, o 18:25

Rozrząd na łańcuchu, dwumasy nie ma bo to automat. Jak możesz sobie pozwolić kupuj 997 C2S :) 996 to zlom
BeeMiX
Lex Driver

Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd

Postprzez member » 20 gru 2015, o 19:38

BeeMiX napisał(a):Rozrząd na łańcuchu, dwumasy nie ma bo to automat. Jak możesz sobie pozwolić kupuj 997 C2S :) 996 to zlom

Nie wiem czy siedziałeś kiedyś w 911? Widziałes ile tam miejsca z tyłu i w bagażniku jest? Dla mnie to ma być jedyne, podstawowe auto, więc porsz odpada. Może być w zasadzie tylko lex no ewentualnie jakaś acura akkordopodobna. Szkoda że w kombi nie ma ;)
member
Lex user

Postprzez klexus » 20 gru 2015, o 21:12

ISF lepsza opcja bo kierowana na rynek europejski, IS350 USA tutaj ciężko trafić na dobry egzemplaż.
Te amerykankie wozidełka chyba bym odpuścił poza wyglądem i fajnym odgłosem silnika nie ma nic, który z wymienionych przeż Ciebie ma tzw. międzygaz???
tylko ISF super sprawa redukcja a ten podbija gaz mistrzostwo.
Następna sprawa 4 furtki i bagażnik jak dla mnie nie ma konkurencji.
klexus
Moderator

Model Lexusa: GS 300

Postprzez ledziu » 20 gru 2015, o 22:46

member napisał(a):Wiadomo, że isf o 1sek szybszy do setki, może ciut więcej

Na to nie patrz ponieważ między tymi autami jest przepaść... na + dla ISFa

member napisał(a):zy elastyczność jest jakoś wyraźnie lepsza i warta dopłaty prawie drugie tyle co za is350?

Ale Ty nie dopłacasz tylko za elastyczność. Płacisz za całe noł hał dotyczące szybkiego auta więc jak chciałbyś zbliżyć się tuningiem do tego co oferuje isf to musiałbyś wydać x2 tego co wydasz na gotowca isf-a.

Jak masz kaskę na ISFa to nie zastanawiałbym się nawet 5min :biggrin2:
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez BeeMiX » 20 gru 2015, o 23:23

member napisał(a):
BeeMiX napisał(a):Rozrząd na łańcuchu, dwumasy nie ma bo to automat. Jak możesz sobie pozwolić kupuj 997 C2S :) 996 to zlom

Nie wiem czy siedziałeś kiedyś w 911? Widziałes ile tam miejsca z tyłu i w bagażniku jest? Dla mnie to ma być jedyne, podstawowe auto, więc porsz odpada. Może być w zasadzie tylko lex no ewentualnie jakaś acura akkordopodobna. Szkoda że w kombi nie ma ;)

Hmm no właśnie jeździłem chyba każdym bo pracowałem przy tych autach, a przez rok miałem Caymana na codzień :P wszystko zależy jakie ma sie potrzeby :)
BeeMiX
Lex Driver

Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd

Postprzez member » 24 gru 2015, o 11:05

Muszę się umówić na przejażdżkę z otomoto i sam porównać.

A jak wygląda sprawa awarii i cen części w tych obu modelach? AC pewnie dla is350 około 2000 a isf 4000. Czy ceny są podobne czy któryś ma np jakieś samopoziomujące zawieszenie które szczególnie będzie kosztować?
Pamiętam tą sprawę kiedy zastanawiałem się nad GS III, gdzie chyba 4,6 ma jakieś drogie amortyzatory i lepiej brać 3,5.

Różnice w spalaniu przy cyklu mieszanym lub w trasie?

Pozdrawiam i Wesołych Świąt życzę!
member
Lex user

Postprzez carinus » 25 gru 2015, o 13:56

Czytam od dłuższego czasu wszystkie informacje na temat doznań z użytkowania tych modeli.Od jakiegoś czasu kusi mnie zakup ISF-a ale na drodze wyboru pojawiła się Tesla,bardziej kusząca swoją odmiennością.
carinus
Lex Master

Model Lexusa: IS 200 SportCross Turbo,RX400h

Postprzez ArtIS » 25 gru 2015, o 18:59

Auto fajne ale w Polsce trzeba mieć odwagę. Nie mamy jeszcze cudownej infrastruktury ładowania plus w przypadku awarii auta trzeba go lawetowac do Berlina. Na Fb jest witryna poświęcona Tesli S (P0 PRAD) - od właściciela myśle ze można sie sporo dowiedzieć.
ArtIS
Lex Driver

Model Lexusa: IS 250 AWD

Następna strona

Powrót do Lexus IS