Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
lexfan
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 00:54
Model Lexusa: IS 200T '16
Skąd:: 3city
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: lexfan »

Firlej1 pisze: Moim zdaniem jest to dzwiek klapki otworu recyrkulacji powietrza w kabinie. Mialem to w poprzednim aucie...
Pytanie czy wystepuje to rowniez w IS 3gen ? ;)
Awatar użytkownika
4lolo4
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 17:18
Model Lexusa: IS 200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: 4lolo4 »

Okazuje się, że da się ruszyć bez tego laga na początku :)
Nie jest to takie całkiem proste, ale da się:
Obrazek

Jakiś czas temu udało mi się raz tak ruszyć i długo nie mogłem powtórzyć, ale w końcu wiem jak do sprawy podejść.
Na początek trzeba włączyć SPORT, wyłączyć ESP (przytrzymać przycisk przez ok ~5 sek.) i dać manual (nie wiem czy wszystko jest konieczne, ale w takiej konfiguracji mi się udało).
I teraz najlepsze - wcisnąć hamulec lewą nogą, dodać gazu aż auto zacznie się wiercić, ująć gazu cały czas trzymając hamulec, dodać z powrotem gazu i zrzucić kotwicę. Idzie jak burza :)
Jest to bardziej ciekawostka, niż coś co można zastosować na co dzień, ale da się.

Jak obmyślę jak zamocować telefon, to spróbuję nakręcić film.
lexfan
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 00:54
Model Lexusa: IS 200T '16
Skąd:: 3city
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: lexfan »

darrkk pisze:Piszę o tym stylowym zegareczku na samym środku deski wskazującym godzinę. I o tych strzałkach czerwona do góry i niebieska w dół przy ustawianiu temperatury....

U mnie wyglada to tak:
Załączniki
lex_srodek.JPG
lex_srodek.JPG (78.38 KiB) Przejrzano 3048 razy
darrkk
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 30 maja 2016, o 11:57
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: darrkk »

Dzięki chłopie :)
Już znalazłem solution ! Okazuje się, że wszystko się robi pokrętłem od świateł. Zrobiłem off i zegarek zgasł. Jak jest na auto to świeci :) lol :biggrin2:
lexfan
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 00:54
Model Lexusa: IS 200T '16
Skąd:: 3city
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: lexfan »

Dobrze, ze sie wyjasnilo. A czy mamy gdzies regulacje swiatel drogowych - gora/dol ?
Maguro
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2013, o 18:48
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Maguro »

Maguro pisze:U mnie również pojawiło się trzeszczenie w okolicach lewej strony deski rozdzielczej ( chyba między kierownicą a szybą ) ja zamierzam to zgłosić przy pierwszym przeglądzie tj. za 8,5 tys kilometrów
Swierszcz zabity,dodatkowo przy przebiegu 7,5 tys wymieniony układ hamulcowy na gwarancji podobno mieli jakieś felerne partie ( u mnie objawiało to się piszczeniem tak jakby klocki hamulcowe się blokowały ) co do świerszcza w tym miejscu to podobno nie byłem pierwszy :-)
aeiou
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 4 lut 2016, o 00:13
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: aeiou »

Maguro pisze:
Maguro pisze:U mnie również pojawiło się trzeszczenie w okolicach lewej strony deski rozdzielczej ( chyba między kierownicą a szybą ) ja zamierzam to zgłosić przy pierwszym przeglądzie tj. za 8,5 tys kilometrów
Swierszcz zabity,dodatkowo przy przebiegu 7,5 tys wymieniony układ hamulcowy na gwarancji podobno mieli jakieś felerne partie ( u mnie objawiało to się piszczeniem tak jakby klocki hamulcowe się blokowały ) co do świerszcza w tym miejscu to podobno nie byłem pierwszy :-)
Mam prośbę - czy możesz opisać, co rozumiesz pod pojęciem "świerszcza" ? Czy chodzi o jakieś nieszczelności w drzwiach, czy trzeszczące elementy wnętrza?

Pozdrawiam
Maguro
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2013, o 18:48
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Maguro »

Mam na myśli trzeszczenie plastików po lewej stronie od kierownicy w okolicach kolan.
Pojawił mi się nowy irytujący odgłos tak jakby drzwi kierowcy były niedomknięte i podskakiwały na dziurach
lexfan
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 00:54
Model Lexusa: IS 200T '16
Skąd:: 3city
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: lexfan »

Maguro pisze:Mam na myśli trzeszczenie plastików po lewej stronie od kierownicy w okolicach kolan.
Pojawił mi się nowy irytujący odgłos tak jakby drzwi kierowcy były niedomknięte i podskakiwały na dziurach
Mam cos podobnego + skrzypniecia plastikow z okolicy pokręteł i skrzyni biegow w srodkowym panelu. One wydaja dzwiek nawet przy zmianach temperatury. Np. jest goraco od odpalam kllime na postoju.
darrkk
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 30 maja 2016, o 11:57
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: darrkk »

Typowo, nie ma chyba auta gdzie plastiki nie skrzeczą, zwłaszcza przy zmianach temp, typu klima albo zima. Csy to Lex, czy inna marka, nie ma siły. W newralgicznych miejscach polecam psiknać silikon w sprayu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości