Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Wiener »

montyk pisze:
pss pisze:Skrzynia jest ok, ale działa w 100% dopiero w trybie manualnym.
Znajomy testował porównując do RCF w którym jest ta sama skrzynia i faktycznie tam jest lepsza reakcja, aczkolwiek to inny silnik więc za pewne pogrzebanie w sofcie dało by lepsze rezultaty.
Lexus być może bał się o 2.0T i specjalnie je "ochronił".
Totalną bolączką IS/RC jest masa... one po prostu są ciężkie i walczą z grawitacją ;)
Przecież to nie jest ta sama skrzynia.....
Jak nie jak tak? To 8 biegowy direct shift.

Kod: Zaznacz cały

 The IS 200t pairs the 2.0L turbo unit to a new 8-Speed Sport Direct Shift transmission with paddle shifts that was originally developed for the RC F high-performance coupe and which changes gear shifting in accordance to G-forces 
http://www.carscoops.com/2015/06/lexus- ... ngine.html
pss pisze:Totalną bolączką IS/RC jest masa... one po prostu są ciężkie i walczą z grawitacją ;)
Ja tam uważam, że duża masa to zaleta - na przykład przy wypadku. Wysoka masa to było jedno z kryteriów podczas wyboru samochodu. Poza tym nie walczy z grawitacją, a bezwładnością... :ok:
Damianus pisze:Pozostając przy temacie skrzyni biegów w 200t. Czy Wam również zdarzają się sporadyczne, dość wyraźne szarpnięcia przy np. dojeżdżaniu do czerwonego światła? Warto z tym podjechać do serwisu, czy może ta skrzynia tak już po prostu ma?
Nie zdarzają się (chyba że tuż po odpaleniu na mrozie) - ja bym podjechał do serwisu.
Awatar użytkownika
4lolo4
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 17:18
Model Lexusa: IS 200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: 4lolo4 »

pss pisze:Totalną bolączką IS/RC jest masa... one po prostu są ciężkie i walczą z grawitacją ;)
W przypadku IS, masa wcale nie jest wiele większa niż w BMW 330i (IS 1625 vs 1606 w BMW).

Jeśli chodzi o skrzynię, to jeździłem IS 200t po lifcie i chyba coś poprawili.
W moim, przed liftem, w trybie normal, jak jadę ok. 70 i depnę do spodu, to na chwilę pojawia się 3jka, później wrzuca 2 i dopiero jedzie.
Jak się bawiłem tym po lifcie, to przy takiej samej sytuacji skrzynia wrzuca 3 i tak zostaje. To już robi dużą różnicę.

Jeśli chodzi o szarpanie skrzyni, to u mnie czasem się zdarza przy wolnej jeździe na ostatnich biegach (7/8). Rzadko i nie wiem do końca jeszcze w jakich sytuacjach.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Dawid0ss »

4lolo4 pisze:Jeśli chodzi o szarpanie skrzyni, to u mnie czasem się zdarza przy wolnej jeździe na ostatnich biegach (7/8). Rzadko i nie wiem do końca jeszcze w jakich sytuacjach.
Przecież to jest nowe auto :bor: Przestaję kumać temat kompletnie. Pzdr
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: adamsky73 »

Właśnie po to jest gwarancja żeby wyeliminować wszystkie niedociągnięcia produkcji. W końcu nie jest to jakiś cud-miód ręcznie składany tylko zwykła masówka z taśmy
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Dawid0ss »

adamsky73 pisze:Właśnie po to jest gwarancja żeby wyeliminować wszystkie niedociągnięcia produkcji. W końcu nie jest to jakiś cud-miód ręcznie składany tylko zwykła masówka z taśmy
Wszystko się zgadza. Aczkolwiek auto jest sprzedawane od bodajże 2012. Kilka lat już minęło i wg mnie eksperymenty na użytkownikach już nie powinny mieć dalej miejsca. Pzdr
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: adamsky73 »

I znając Toyotę to skrzynia jest rozwinięciem tej z LS-a więc w zasadzie mieli 10 lat na jej dopracowanie
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

W moim, przed liftem, w trybie normal, jak jadę ok. 70 i depnę do spodu, to na chwilę pojawia się 3jka, później wrzuca 2 i dopiero jedzie.
Jak się bawiłem tym po lifcie, to przy takiej samej sytuacji skrzynia wrzuca 3 i tak zostaje. To już robi dużą różnicę.
Za pewne soft ;)
Ale nie przyznają się oficjalnie, bo musieli by za free go wrzucić starszym.
Sama skrzynia jest ta sama co RCF ( mechanicznie ) program i silnik się różnią.
Fakt słabo to wygląda np. przy wspomnianym BMW 330 w którym automat lepiej ogarnia.
aeiou
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 4 lut 2016, o 00:13
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: aeiou »

U mnie niestety też czasem skrzynia szarpie. Zdarzyło się to już wielokrotnie, choć nie ma reguły - w sensie nie udało mi się doszukać wspólnego mianownika tych szarpnięć. Na pewno było to w okresie zimowym przy niskich temperaturach. Kilka razy było to głuche puknięcie, ale z raz czy dwa, to już był wyczuwalny stuk. Raczej działo się to przy niewielkim obciążeniu silnika i niższych obrotach. Raz miałem też sytuację, że skrzynia "nie trafiła w bieg" i wrzuciła na luz i silnik poleciał po obrotach. Było to po szybkim i głębokim naciśnięciu pedału gazu i natychmiastowym odpuszczeniu. Zanim skrzynia zdecydowała się, który wrzucić bieg, to musiałem przerwać manewr.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Dawid0ss »

aeiou pisze:U mnie niestety też czasem skrzynia szarpie. Zdarzyło się to już wielokrotnie, choć nie ma reguły - w sensie nie udało mi się doszukać wspólnego mianownika tych szarpnięć. Na pewno było to w okresie zimowym przy niskich temperaturach. Kilka razy było to głuche puknięcie, ale z raz czy dwa, to już był wyczuwalny stuk. Raczej działo się to przy niewielkim obciążeniu silnika i niższych obrotach. Raz miałem też sytuację, że skrzynia "nie trafiła w bieg" i wrzuciła na luz i silnik poleciał po obrotach. Było to po szybkim i głębokim naciśnięciu pedału gazu i natychmiastowym odpuszczeniu. Zanim skrzynia zdecydowała się, który wrzucić bieg, to musiałem przerwać manewr.
A co na to ASO ?
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: adamsky73 »

Dawid0ss pisze:A co na to ASO ?
wyrywkowa lista odpowiedzi ASO:
- wydawało się Panu
- ma Pan jeszcze długą gwarancję, będziemy to obserwować
- czasami się tak dzieje w każdym aucie
- ten typ tak ma
:beka:
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości