Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
lexfan
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 00:54
Model Lexusa: IS 200T '16
Skąd:: 3city
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: lexfan »

Dawid0ss pisze:
lexfan pisze:
tomcyt pisze: jeszcze taka ciekawostka jeśli chodzi o moje wymiany tracz - przy drugiej wymianie zamontowali przynajmniej podobne jak do GSF
Obrazek
Co to za felgi ? ;]
No to są właśnie felgi od GS-Fa. Kolega wrzucił foto, aby pokazać tarcze ;-) Pzdr
Aaa, kapito ;)
krewecie_pl
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwie 2017, o 13:30
Model Lexusa: IS 200t mk III
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: krewecie_pl »

Ja swojego lexusa IS 200t mk III zakupiłem w czerwcu 2016 roku. Miał być do odebrania na początku sierpnia, a był do odebrania 23 sierpnia. Karmiony oczywiście przez 3 tygodnie zapowiedziami odbioru samochodu jutro, po weekendzie itd, bardzo ucieszyłem się odbierając go. Po siedmiu dniach, tj 30 sierpnia, uderzył w moją nową Elę opel vectra. Po pierwsze mocne zdziwienie moje było, gdy mój samochód był po dewastacji, a w oplu był zarysowany tylko zderzak tylny od boku. Kierowca opla bardzo się postarał, aby zmieniając pas zahaczyć o mnie. Samochód pojechał do serwisu do ulicę jagiellońską w Warszawie. Zniszczenia obejmowały zderzak przedni, lampę, nadkole, spinki i felga do polerki. Wszystko niby zrobione super z wymianą części. W listopadzie zauważam bardzo mocne zużycie opony założonej w uderzone koło. Zużycie jest bardzo dziwne, bo zużyty jest dosłownie paseczek 2cm od zewnątrz opony i cały bok opony tak, ze nie da się odczytać jej parametrów. Jadę więc do salonu gdzie samochód odbierałem, tj na puławską w Warszawie. Tam mi mówią, że z amortyzatora cieknie i jest przelany (coś takiego), ale że to wina zapewne uderzenia. Sprawdźmy zatem co było naprawiane. Zderzak okazał się być zaszpachlowany czymśtam specjalnym i polakierowany, a po naprawie nie wykonano w ogóle geometrii pojazdu!!! Powiedzieli, że skoro samochód przejechał 10 tysięcy kilometrów ze złą geometrią, to nie mogę się spodziewać, że amortyzatory nie będą pogięte, ale reklamacje mam złożyć na jagiellońskiej. Jadę zatem tam na jagiellońską do lexus żerań wyjaśnić wszystko. Przyznają się tylko do zaszpachlownaia zderzaka, ale geometrię rzekomo zrobili, ale śladu nie ma. Zrobili geometrię i wymienili "sinerbloki". Nie do końca pamiętam tego nazwę. Powiedzieli też, że opona się zużyła, bo była wadliwa i mam składać reklamację na puławskiej. Stwierdziłem, że przejadę jeszcze do przeglądu i dopiero podjadę na puławską, bo nie będę się bujał od serwisu do serwisu. Zaraz przed przeglądem, kierownica dosłownie skręciła mi w prawo. Kąt jakiej 45 stopni, więc bardzo widoczny. Jadę więc na jagiellońską, bo tam mam najbliżej, a nie chcieli przysłać lawety z assitance. Robią geometrię i obiecują, ze więcej nie powinno się tak zdarzyć. Jadę zatem na przegląd na puławską (tam mam darmowy). I znów informacja o wyciekających amortyzatorach i znosi samochód i to wszystko wina jagiellońskiej. Zatem po odebraniu samochodu, jadę do auto kółko w Warszawie, aby ktoś niezależny zajrzał do tej geometrii. Pojechałem tam prosto z serwisu na puławskiej. Po przejechaniu jakiś 30 kilometrów od zrobienia geometrii na jegiellońskiej i jakieś 5 kilometrów od przeglądu na puławskiej, w auto kółko diagnoza prosta. Koła z tyłu zbieżne do środka i wytarte od wewnątrz (czego nawet nie zauważyłem), prawy przedni amortyzator (ten w który było uderzenie) zgięty, nie wiadomo czy przelany, bo nie chcą w tym tak grzebać i nie dokręcony filtr oleju co doprowadziło do wycieku, zużycie opon tylnych spowodowane zbieżnością kół tylnych do srodka i zużycie prawej przedniej opony spowodowane zbieżnością prawego koła do środka. I jeszcze jedna ważna uwaga. Wynik pomiaru geometrii, który dostałem od lexus jagiellońska, nie jest wydrukiem geometrii mojego samochodu!!! Zmierzony został inny samochód z innymi kołami i wynik diametralnie różny. Zatem pakuje już mechanika do samochodu i jadę na jagiellońską wyjaśnić nieścisłości. Tłumaczeń za bardzo nie było. Najpierw, że to nie prawda, że dali mi wynik geometrii innego pojazdu, potem, że mogła by zajść pomyłka, ale raczej nie, a na koniec po prostu że zaszła pomyłka. Jedziemy zatem na geometrię, a chcemy być przy pomiarach i regulacji. Próbujemy ustawić geometrię i niestety się nie da. Osoba wykonująca geometrię próbuje wmówić mojemu mechanikowi, że dla tego konkretnego modelu lexusa są inne widełki geometrii, które są dosłownie abstrakcyjne w stosunku do normalnych widełek. Nie odpuszczamy sprawy,a le róbmy tę geometrię jak tam sobie chcą. Zrobiona? Ok. To przepychamy ręcznie samochód 10-15cm do tyłu i 10-15cm do przodu. Bez odpalania silnika. Pomiar geometrii i... Zupełnie inny wynik niż przed chwilą. Ok, zagląda chłopak znów do tej geometrii. Znów wszystko ustawia według nieznanych widełek tolerancji i znów przepychamy samochód. I co? I znów inny wynik. Chłopak już zniecierpliwiony ustawia jeszcze raz geometrię. Dalej pytania o to, czemu jest pogięta na wszystkie strony i odpowiedź, że jest to w tolerancji dla tego modelu, a jak przyjeżdżają z fabryki nowe, to dopiero mają powichrowaną geometrię. Przepychamy samochód, znów rozjechana geometrie i chłopak załamuje ręce mówiąc wprost, że on nie wie co jest nie tak i nie ma siły już robić ciągle tego samego, bo to bez sensu. Wyjeżdzamy i jedziemy do tego pracownika obsługi klienta i pokazujemy dokumenty. A on z ucieszoną miną, myśląc, że kompletnie się na tym nie znamy, mówi że geometria wyszła super. Zdziwiony nagle, ze jednak się znamy. Konkluzja taka, że mam przejechać z tysiąc kilometrów i znów zobaczymy co wyjdzie. A może samo się naprawi? Podczas tych kilku godzin na maszynie do geometrii zauważyłem, że po drugiej polerce w serwisie, który wykonywał naprawę tego zderzaka i nadkola, wyszły wcześniejsze uszkodzenie. To tak apropos, gdyby komuś wpadł do głowy głupi pomysł kopienia tego modelu.
Ktoś chce kupić ten samochód w programie smartplan? Bo będzie wygodnie, tylko płacisz co miesiąc tę samą ratę i niczym się nie przejmujesz? Hehe dobre :D Samochód odebrany w sierpniu. We wrzesniu pismo ode mnie, ze co prawda nie przyszła jeszcze faktura ani na maila, ani nie mogę logowac się do systemu banku faktur, ale z jakiego powodu mam płacić ratę leasingową za okres, kiedy samochód miał być już dawno oddany do użytku, a ja ciągle na niego czekałem, bo spóźniali się z wydaniem? Odpowiedź negatywna, bo salon to jest inna firma, producent to jest inna firma, a toyota leasing to jest inna firma, więc toyota leasing nie będzie odpowiadac za inne firmy. Super. No ale mija wrzesień i faktury nie ma, a ja coś muszę w koszty wrzucić. Bank faktur nie działa, a na maila nic nie przychodzi. Dzwonię więc do nich i słucham obietnic naprawienia systemu faktur i przesłania faktury na maila. Oczywiście nic się nie dzieje. Po tygodniu znów dzwonię, tym razem kilka dni z rzędu. Albo rzucają mi słuchawką, albo przełączają mnie do działu, gdzie nigdy nikt nie odbiera telefonu. W listopadzie tracę nerwy i pisze pierwsze pismo. W grudniu dwa kolejne pisma. Odpowiadają na wszystkie wątki zawarte w pismach z wyjątkiem wątku dostawy faktur. Nagle pięknego poranka dzwoni do mnie przestępca, który został skazany w sprawie mojej firmy gdy jeszcze pracował w idea leasing. Sfałszował umowę leasingu i złożył fałszywe zawiadomienie do prokuratury. Strasznie napsuł mi krwi, więc zapamiętałem jego nazwisko. Mówi mi, że on przyjechał odebrać samochód w związku z niezapłaconymi fakturami i mam wskazać miejsce postoju. Myślę sobie, że coś jest nie tak. Po pierwsze jest to przestępca. Po drugie nawet jeśli ktoś chciałby mi odebrać samochód, to najpierw musi zakończyć się umowa leasingu. Po trzecie Toyota Leasing świetnie wie gdzie jest samochód, bo przeciez jest śledzony za pomocą GPS (o czym już wcześniej się dowiedziałem, gdy z bardzo dużą szybkością zbliżałem się do wschodniej granicy i dostałem telefon kontrolny). Zatem przypominam mojemu rozmówcy kim jestem i nagle rzuca mi słuchawką. Wykorzystuje moment i dzwonię do toyota leasing. Oni nic nie wiedzą o żadnej windykacji, o żadnym odbiorze samochodu, dobrze wiedzą gdzie stoi samochód i nie znają w ogóle tego przestępcy, który do mnie zadzwonił. W lekkim szoku się rozłączam i po chwili dzowni nasz przestępca. Teraz już z groźbami, że zgłosi to na policję, że narobi mi problemów, że samochód oddać muszę. Rozłączam się i blokuję numer telefonu. Zaczynam też wydzwaniać za toyota leasing. Dosłownie koło 6 godzin na telefonach i koło 50 połączeń na ich infolinię, albo numery powiązane. Wieczorem połączyłem się z wyraxnie nowym pracownikiem. Nie wiele ogarniał ten ich system, nie wiedział jak przełącząć itd. Ale! Przecież to takie proste wysłać do mnei faktury. Bierze, pakuje je w maila i wysyła do mnie. Przez kilka miesięcy nikt inny wczesniej nie może tego zrobić! Kombinują jak naprawić system, dlaczego nie mgoę się logować, dlaczego wyskakują błędy... A nikt nie pomyślał, że może recznie wysłać te faktury? A może nei chcieli do mnie wysłać faktur i chcieli zerwać tę toksyczną umowę na leasing wadliwego pojazdu?

Na czym stoję teraz? Po zamianie kół na przedniej osi, znów zużyła się nowa opona. Dwie tylne opony są do wyrzucenia. Geometria jest rozjechana w różne kierunki świata. Samochód skręca w prawo. doszły do tego jeszcze stuki z tylnego zawieszenia. Muszę jechać zareklamować pierwszą naprawę blacharską, bo wyszły zarysowania. Sposób dostarczania faktur zmieniłem na papierowy, więc czekam na dostawę faktury. Niestety znów nie mam faktury z zeszłego miesiąca.

Chcesz kupić dobry samochód i nie martwić się o ciągle coś? Nie kupuj przypadkiem lexus is MK III i w żadnym wypadku nie decyduj się na smartplan.

Ma ktoś może jakieś porady co z tym fantem zrobić? Macie może kontakt do jakiegoś magika z lexusa, który mi tę sprawę załatwi. Ktoś ważny, kto indywidualnie pochyli się nad sprawą i będzie chciał narawić wizerunek marki?
eMKa
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 21 lut 2017, o 11:00
Model Lexusa: IS
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: eMKa »

Uuuu współczuję, niezła historia, życzę szczęśliwego zakończenia :/ Pozwolę sobie tylko zadać jedno pytanie - czy problemy z geometrią nie mogą być czasem związane z niewłaściwą naprawą po stłuczce? Rozumiem frustrację, ale pisanie, że mk3 jest nieudany, bo U CIEBIE PO STŁUCZCE dzieją się takie historie to trochę naciągana teoria. Żeby było jasne - nie mam z Lexusem nic wspólnego :D Żaden w tym mój interes, po prostu uważam, że trochę siejesz plotki :) W tym przypadku cała odpowiedzialność powinna spaść na serwis, który ewidentnie spieprzył naprawę, a nie na Lexusa, że produkuje wadliwe samochody.
krewecie_pl
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwie 2017, o 13:30
Model Lexusa: IS 200t mk III
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: krewecie_pl »

Tam w serwisie pokazywali geometrie nowych lexusów, które zjeżdżają u nich z lawety. Ten chłopak, który ustawiał geometrię wychlapał się, że dla nowego isa są zupełnie inne widełki tych wskaźników. No i że nie tylko ja się sapie, ale jest kilku użytkowników, którzy zauważyli to samo. Porównywał z gsem i zupełnie inna bajka. A to, że w wyniku uderzenia w ogóle to koło jest przesunięte w przód, to zupełnie inna bajka. Szukam po prostu kogoś ze strony lexusa, kto jakoś spróbuje sprawę załatwić. Nie może być tak, że w trasie muszę kurczowo trzymać kierownicę i ciągle kontrować. I tak już kupiłem nowy samochód z tej okazji, ale jednak chciałbym sprzedać tego lexa za jakąś godziwą kwotę, a jeśli ktoś spojrzy w historię napraw, to się za głowę złapie. Na prawdę ręce mi opadają. Nie wiem do kogo jeszcze uderzyć w tej sprawie, a zaś z drugiej strony do końca nie znam się na mechanice samochodów.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: adamsky73 »

Nie wiem jakie złe wiatry skierowały Cię na naprawę na Jagielońską, ale już za czasów kiedy mieli tylko Toyotę był to serwis owiany złą sławą. Kiedyś kupiłem tam samochód i pożegnałem się po pierwszej zmianie opon, kiedy przy okazji porysowali felgi bo sprzęt mieli gorszy od Heńka w stodole. O niewłaściwym ciśnieniu w oponach nie wspomnę... W końcu to ASO więc skąd mają wiedzieć :doh:
A później, mimo wielu "pochwalnych" opinii od klientów, dostali autoryzację na Lexa. A w zasadzie kupili, bo pewnie taka jest procedura - masz kasę to witamy w szczęśliwej rodzinie. Nie zapominaj że to po prostu prywatna firma jakich wiele i Toyota niewiele tu zrobi bo tylko sprzedaje im logo. Trzeba walczyć o przywrócenie auta do stanu sprzed wypadku albo o zwrot kasy jeśli sobie nie radzą. Te opowieści o złej geometrii we wszystkich IS-ach to też bym między bajki włożył. Jeśli załogę nadal zatrudniają według dawnego klucza to pewnie chłopakowi ktoś w kiblu musi tłumaczyć którą stroną trzeba srajtaśmy używać bo sobie nie radzi.
Może na ekspertyzę powinieneś odwiedzić jakiś profesjonalny serwis zawieszeń, np. Błońskiego w Zielonce? Albo przynajmniej zadzwonić i zapytać co się da z tym zrobić?
A jeszcze z innej strony - skoro to leasing, a nie możesz bezpiecznie używać przedmiotu leasingu, to napisz pismo że przestajesz im płacić raty i zaczniesz wystawiać faktury za przejazd taksówkami do momentu dostarczenia auta którym możesz się poruszać? Nie musisz narażać życia jeżdżąc autem które nie przejdzie żadnego przeglądu
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Dawid0ss »

Takie pytanie. Czy oni w ogóle mają prawo odsyłać klienta do innego ASO ? Bo co mnie to w ogóle obchodzi, jako użytkownika auta danej firmy, że to nie oni naprawiali itp. Zostawiam im samochód na parkingu, składam reklamację i niech działają.

Próbowałeś uderzyć po prostu do UOKiK ?

Pzdr
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Wiener »

Polecam naprawę w Niemczech. Jak jest gwarancja, a jest, bo naprawa była zrobiona w ASO, to poprawią po partaczach z Żerania i wyślą rachunek do Lexus Europe. Lexus Europe myślisz, że z kogo sobie ściągnie kasę za poprawki? :biggrin2:

Poza tym szpachlowany zderzak? Czy ich pojebało?
Możesz też podjechać gdzieś do drogówki, żeby dowód rejestracyjny zabrali.

Na Twoim miejscu odechciałoby mi się Lexusa, zwróciłbym go i kupił sobie Q50. Współczuję.

Spróbuj zadzwonić na +48 22 449 05 00 - Toyota Motor Poland i im opowiedz, co Cię spotkało. Koniecznie z nazwiskami osób, które Cię oszukiwały.
krewecie_pl
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwie 2017, o 13:30
Model Lexusa: IS 200t mk III
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: krewecie_pl »

samochód kupiony na firmę, więc do uokik nie ma co pisać. Jednak wpadło mi do głowy. W przypadku kilkukrotnej naprawy jakiegoś przedmiotu, można odstąpić od umowy. Czy w przypadku samochodu tez mogę im oddać samochód i zażądać zapłaty? Wie ktoś może? Ja na prawdę nie żądam od nich jakiś przeprosin w ogólnopolskiej gazecie, a jedynie chcę albo odzyskać pieniądze, albo odsprzedać tn samochód za jakieś godziwe pieniądze.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Dawid0ss »

krewecie_pl pisze:samochód kupiony na firmę, więc do uokik nie ma co pisać. Jednak wpadło mi do głowy. W przypadku kilkukrotnej naprawy jakiegoś przedmiotu, można odstąpić od umowy. Czy w przypadku samochodu tez mogę im oddać samochód i zażądać zapłaty? Wie ktoś może? Ja na prawdę nie żądam od nich jakiś przeprosin w ogólnopolskiej gazecie, a jedynie chcę albo odzyskać pieniądze, albo odsprzedać tn samochód za jakieś godziwe pieniądze.
Jak najbardziej. Skonsultuj sprawę właśnie z jakimś prawnikiem od prawa cywilnego, ewentualnie właśnie UOKiK. Jak nie potrafią naprawić, masz prawo oddać. Postaw im sprawę jasno. Biorą auto z powrotem albo idziesz z tym do gazety. Ch... właśnie liczą na to, że im człowiek odpuści. Pzdr
piwoman
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 31 sie 2016, o 11:32
Model Lexusa: IS
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: piwoman »

z tym oddaniem samochodu po 2 reklamacji tej samej wady to nie tak prosto w przypadku, gdy sie nie jest konsumentem, a kupujac na firme nie podlegamy tym prawom.

sam sie zastanawiam co zrobic, bo szuranie w dohamowywaniu znowu wrocilo i jak zglosze to po raz TRZECI!! wymienia mi tarcze i klocki.. co to w ogole ma byc?! Lexus marka premium?

@lexfan co do tego ubezpieczenie to podejrzewam, ze to byla taka promocja, na to, zeby po prostu wziac mleasing... chociaz tez negocjowalem ubezpieczenie i zeszli bodajze o ponad 1k zł :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości